شرکت فناوران نانو مقیاس (با مسئولیت محدود) که در سال 1383 تاسیس شده، یک شرکت دانش بنیان با اشتغال مستقیم 30 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه های به نام کشور و اشتغال غیرمستقیم 20 نفر است که هدف آن توسعه فناوری‌های مرتبط با نانوالیاف و کاربردهای آن می باشد. این شرکت به گواه مستندات در حال حاضر یکی از شرکتهای مطرح در زمینه تجهیزات و محصولات مرتبط با این فناوری در دنیاست. محصولات و خدمات این شرکت، شامل طراحی و تولید دستگاه‌های الکتروریسی در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی با تجهیزات جانبی مختلف (منابع تامین اختلاف پتانسیل بالا، پمپ‌های سرنگی و کالکتورها) با تمرکز بر تولید ماسک‌های تنفسی، فیلترهای هوای نیروگاهی، فیلتر روغن و فیلتر هوای کابین و فیلتر هوای سوخت اتومبیل، توری پنجره، کیسه های جاروبرقی، ماسک‌های آرایشی بهداشتی صورت، زخم پوش فیلترهای اتاق تمیز، نانوپانسمانهای پزشکی و سایر محصولات مبتنی بر نانوالیاف است.

چشم‌انداز

انتظار می‌رود شرکت فناوران نانومقیاس، بزرگترین شرکت منظقه در تحقیق، توسعه و تولید نانوالیاف و تجهیزات الکتروریسی و دستگاههای آنالیزی از جمله الکتروفورز موئینه با کاربردهای متنوع باشد که پیشتازی در سطح جهانی برای کاربردی کردن تحقیقات مرتبط با نانوالیاف چشم‌انداز این شرکت در 5 سال آینده است. این شرکت با داشتن کادر فنی مجرب، در نظر دارد مجهز به تجهیزات آنالیز و کنترل کیفیت محصولات شده و بزرگترین تولیدکننده محصولات و تجهیزات متنوع نانوالیاف در منطقه با جایگاه جهانی در صادرات دارای چندین دفتر فروش و خدمات پس از فروش در کشورهای مختلف دنیا باشد.

مدیرعامل شرکت فناوران نانو
مهندس نادر نادری

در مسیر فناوران نانو مقیاس هم اتفاقات خوب زیاد بوده و هم نا ملایمات؛ در هر صورت قرار بود مسیری طی شود که نقشه واضحی نداشت، مشکلات مالی و فنی زیادی در سر راه قرار داشت. حرکت در چنین مسیری ممکن است منجر به نتیجه مطلوب نشود و همه داشته‌هایتان از بین برود، یعنی مسیری پر از اتفاقات ریز و درشت خوب و بد. خوشبختانه تیم ما از عهده اکثر مشکلات برآمد و اکنون بیشتر خاطرات شیرین این مسیر را در یاد داریم. به طور مثال روزی که برای اولین بار شاهد تولید حجم زیاد نانوالیاف در دستگاه پایلوت بودیم؛ روزی که نانوالیاف تولیدی توسط منبع ولتاژ بالای ساخت خودمان تولید شد؛ روزی که اولین دستگاه صنعتی در شرکت بهران فیلتر نصب شد؛ روزهایی که برنده جشنواره بین‌المللی خوارزمی و چند دوره جشنواره نانو شدیم و روزی که خط تولید نانوالیاف را در کشور کره جنوبی راه‌اندازی کردیم هرگز فراموش شدنی نخواهد بود.

مدیر عامل شرکت فناوران نانومقیاس
رضا فریدی

انگیزه من یک انگیزه ذاتی و خودجوش است. در این کار علاقه و تخصص صرف کافی نیست. اگر انگیزه داشته باشید، دست به کار می شوید و قدری هم که پیش بروید و در مسیر بیفتید، باید راه را ادامه دهید. بعضی مواقع چنان تحت فشار قرار می گیرید که قصد می کنید با پذیرفتن همه جریمه ها دست از کار بکشید، اما باز هم ترجیح می دهید که ادامه دهید. به نظر من نقش ستاد و نهاد­های دولتی در اینجا بسیار حایز اهمیت است.

گواهی نامه ها و جوایز

 • دارای 12 ثبت اختراع داخلی و 5 اختراع بین المللی
 • استفاده از محصولات شرکت فناوران نانومقیاس در بیش از 260 مقاله ISI
 • دارای ایزو 9001 (مدیریت کیفیت)، ایزو 10002 (مدیریت رضایت مشتری)، ایزو 14001 (مدیریت زیست محیطی) و OHSAS 18001 (مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی)
 • دارای تاییدیه های انرژی اتمی ایران، VTT و DMT برای فیلتر هوا
 • دارای تاییدیه های نانومقیاس از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو برای تمامی محصولات
 • صادرکننده برگزیده در سیزدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو، آبان 1397، تهران، ایران
 • صادرکننده برگزیده در دوازدهمین جشنواره برترین های فناوری نانو، مهر 1396، تهران، ایران
 • کسب رتبه اول محصولات نانویی در یازدهمین دوره جشنواره ملی فناوری نانو، مهر 1395، تهران، ایران
 • رتبه اول محقق فناور برتر در دهمین جشنواره نانو (اسفند 1394)
 • کسب جایزه آکادمی علوم کشورهای در حال توسعه (TWAS) از طرف یونسکو، 1391
 • طرح برگزیده در دومین جشنواره ملی علم تا عمل (شهریور 1391)
فناوران نانو مقیاس
فناوران نانو مقیاس
بازدید معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری از شرکت فناوران نانومقیاس
فناوران نانو مقیاس
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی IranLab ساخت ایران
فناوران نانو مقیاس
تصاویر ششمین جشنواره فناوری نانو (مهرماه 1392)