در مردادماه سال 1376، شرکت آرک با هدف ایجاد نرم افزارهای مطمئن و کارا برای مکانیزه کردن واحدهای صنعتی، قدم به عرصه تولید تکنولوژی گذاشت.

این بخش بعدها به عنوان یک فعالیت مستقل، دفتر نرم افزارهای صنعتی نام گرفت. پس از گذشت زمان کوتاهی، آرک فعالیت خود را توسعه داده و با تمرکز بر تولید نرم افزار، دفتر آموزش های تخصصی را ایجاد کرد. فعالیت این دفتر تولید محصولات آموزشی و چند رسانه ای(Multimedia) است.

شرکت آرک در فاصله ای کوتاه بر اساس همان رسالت، با گرفتن نمایندگی و امتیاز نرم افزارهایYes! I Can Run My Business, Positively Business از شرکتDatabase Creation آمریکا، گام بلند و منحصر به فردی را در زمینه ارائه نرم افزارهای فروشگاهی برداشت.

و اینک...

پس از گذشت زمانی نه چندان دراز، ولی مطمئن و پر از تجربه، این افتخار را پیدا کرده است که با استفاده از روش های نوین، محصولات بسیار با کیفیتی را در اختیار شما دوستان و مشوقان اصلی خود قرار دهد.

گروه آرک
گروه آرک

اینجا یک شرکت تولید نرم افزار است. ما در گروه آرک برنامه های زیادی برای رشد و توسعه شرکت و همکارانمان داریم. در حقیقت آرک جایگاه و بستر مناسبی را برای رشد فراهم می نماید. برخی همکاران آرک هم معتقدند آرک یک دانشگاه است. آرک هم همانند سایر شرکتها در برنامه ها و اهداف خود سه رکن مشتریان، سهامداران و همکاران را در مرکز توجه دارد و نیازهای جاری و آینده این سه گروه را دائما مراقبت می نماید.

شرکت آرک به همکاران خود به عنوان سرمایه واقعی و بستر اساسی برای مدیریت حال و پایه گذاری آینده نگاه می نماید. در عین حال، اعضای آرک مانند یک خانواده صمیمی هستند. ما در آرک زندگی می کنیم.

بنابراین همواره در آرک سعی شده است تا با ایجاد پویایی، شادابی و سلامت، پیشرفت حرفه ای را هدف قرار داده و برای ایجاد، توسعه و بهینه سازی آن تلاشی پی گیر و مستمر صورت پذیرد.

 ایستگاه سلامتی:

درست است. آرک یک باشگاه اختصاصی دارد! سلامتی همکاران شرکت به عنوان سرمایه ای ارزشمند از موضوعاتی مهمی است که در آرک همواره مهم بوده است. بنابراین گرچه این موضوع در شرکتها (خصوصا در ایران) متداول نیست، اما در سال 92 اقدام به ایجاد باشگاهی کامل با تجهیزاتی متنوع در محل ساختمان مرکزی و صرفا برای استفاده همکاران شرکت ایجاد گردید. تنوع امکانات تدارک دیده شده به گونه ای است که برای تفریح، کاهش فشارهای فکری و روحی، کاهش استرس های روزمره و حتی برای ورزشهای نیمه حرفه ای نیز کاربرد دارد. ازجمله امکانات و تجهیزات ایستگاه سلامتی در آرک می توان به میز پینگ پنگ، فوتبال دستی حرفه ای، تردمیل، الپتیکال، دوچرخه ثابت، دستگاه وزنه حرفه ای 21 کاره، دستگاه تخصصی ورزش شکم، دستگاه 7 کاره پرس و شکم، دمبل های مخصوص آقایان و بانوان، طناب و استپ اشاره نمود. دوستانی که از این امکانات استفاده می کنند، لحظات شادی را تجربه کرده اند.
برگزاری مسابقات دوره ای فوتبال دستی و پینگ پنگ نیز از جمله علاقه مندی های آرکی ها است.

گروه آرک
گروه آرک

 اتاق استراحت (RelaXation):

گرچه اینجا شرکت تولید کننده نرم افزار است، اما ما اینجا اتاق استراحت داریم.

همه ما در طول روزها و هفته ها درگیر خستگی ها و فشارهای مختلف کاری و غیر کاری می شویم. موضوعی که همواره در آرک مهم بوده، حضور واقعی همکاران هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی و در شرایطی مناسب است.

برای همین در آرک اتاقی برای استراحت میان روز به همراهصندلی حرفه ای ماساژ پیش بینی شده که همکاران شرکت بسته به ضرورت و در زمانهای مشخصی می توانند از آن استفاده نمایند. دوستانی که از این بخش استفاده نموده اند، آرامش و نشاط خوبی را تجربه کرده اند.

جشنها و مراسم دوره ای:

در آرک رسم است که به مناسبتهای مختلف و بهانه های متفاوت مراسمی ترتیب داده شود. این مراسم باعث تغییر روحیه همکاران مجموعه و ایجاد محیطی با روابط قوی تر و در عین حال روان تر می شود. از میهمانی های همراه با خانواده در رستوران های مختلف گرفته تا برنامه جلسات گروهی و دوره ای در شرکت و یا پذیرایی های کوچک در محل کار.

برخی مراسم همچون جشنهای پایان سال و جلسات برنامه ریزی دوره ای از برنامه های ثابت آرک در طول سالاست.