شرکت نفت بهران در سال 1341 تحت امتیاز و فن‌آوری شرکت EXXON آمریکا و با نام تجاری ESSO ثبت گردید و با تاسیس واحد مخلوط کنی در سال 1343 به تولید روغن‌های با برند ESSO در داخل ایران پرداخت. پالایشگاه تولید روغن پایه شرکت نیز در سال 1347 با ظرفیت تولید 30 هزار تن در سال راه‌اندازی گردید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عمده سهام سرمایه‌گزاران خارجی توسط بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی خریداری شد و این شرکت با مدیریت جدید و در قالب سهامی عام به فعالیت‌های خود ادامه داد. در سال 1370 نام شرکت از "پالایش روغن تهران" به "شرکت نفت بهران" تغییر یافت. در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه آن بیش از 500 هزار تن انواع فرآورده‌ها است. شرکت نفت بهران در کنار تولید انواع روغن‌های موتور بنزینی، دیزلی و روغن‌های صنعتی، فرآورده‌هایی مانند گریس، ضدیخ، روغن‌های فرآیند، پارافین وکس، فوتس اویل و مکمل‌های سوخت نیز تولید می نماید.

شرکت نفت بهران با نیم قرن تجربه در صنعت روانکارها به عنوان بزرگترین تولید کننده انواع روغن‌های موتور و صنعتی در ایران شناخته می شود. این شرکت با دارا بودن یکی از مجهزترین مراکز پژوهشی و بزرگ‌ترین شبکه خدمات مهندسی در تهران و هشت استان صنعتی کشور و همچنین توانایی بالا و انعطاف‌پذیر پالایشگاه آن در تولید انواع روغن‌پایه و روانکارها عملکرد بسیار مطلوبی در زمینه تهیه فرمولاسیون و تامین روانکارهای جدید با بالاترین سطح کیفیت و همگام با پیشرفت‌های جهانی داشته است.

نفت بهران

خط مشی شرکت

شرکت نفت بهران بر پایه کیفیت محصول به منظور ارتقاء سطح رضایتمندی مشتریان، پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی و تبعیت از قوانین و مقرارت ایمنی و بهداشت شغلی استوار است و بر این اساس موفق به اخذ گواهینامه‌ها، تائیدیه‌های بین‌المللی و همچنین مجوزهای کیفی از اداره استاندارد شده است. که برخی از این موارد به شرح زیر است.

گواهینامه‌ها، تائیدیه‌های بین‌المللی

ISO 9001 - ISO 14001 - OHSAS 18001 - ISIRI-ISO/IEC 17025 دریافت گواهینامه سیستم تامین‌کنندگان زنجیره تامین خودرو، مبتنی بر استاندارد ISO TS 16949 از شرکت IMQ کانادا.
عضویت در شبکه جهانی کیفیت IQNET از شرکت IMQ کانادا. دریافت گرید A از شرکت اپکو (گروه خودروسازان) در زمینه طراحی و تولید انواع روانکارها

اخذ تائیدیه از سازندگان معتبر تجهیز (OEM) نظیر:

Mercedes Benz (M.B), ZF, MAN, Volvo, Voith, Siemens

نفت بهران
شرکت نفت بهران واحد برتر و نمونه سال 98
نفت بهران
لوح تقدیر از شرکت نفت بهران
نفت بهران
اولین گردهمایی تقدیر از شرکتهای برتر