بیشتر مخاطبان ایرانی با پیتزاهای مربعی و پنجره ای شکل فست فود پرپروک آشنا هستند. پرپروک در زبان کُردی به معنی پروانه است.

فست فود پرپروک از سال 1376 فعالیت های خود را در پایتخت آغاز کرده است.

پرپروک از معدود برندهای غذایی ایران است که از همان سال‌های اول تاسیس تا الان جایگاه خود را بین بهترین رستوران‌های تهران و مدرن‌ترین و خلاق‌ترین برندها حفظ کرده است.
پیتزا پرپروک در سال 1376 در منطقه سعادت‌آباد تهران بزرگ افتتاح شد. مدیریت این مجموعه بزرگ را جناب آقای میرقلمی به عهده دارند. ایشان از همان ابتدای تاسیس این فست‌فود، هدف خود را ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین نوع پیتزا به مشتریان خود قرار دادند. این فست‌فود برای اولین بار در ایران با ارائه مدل جدید و خلاقانه‌ای از پیتزا با نام پیتزا پنجره‌ای و استفاده از سس مخصوصی با طعم استثنایی جای خود را در میان مردم باز کرد. این دو مورد از عوامل مهم در رشد و پیشرفت‌های مداوم این رستوران در تهران هستند.

داستان موفقیت پیتزا پرپروک از زبان مدیر آن از هتلداری تا مطالعاتی در مورد غذا:
قسمتی از دوره‌ای که در مورد هتل‌داری می‌دیدم در مورد غذا و نوشابه بود. در آن زمان علاقمند به مقوله‌ غذا شدم و بیشتر، آن را ادامه دادم. حتی سعی کردم تا حدودی به منابع جهانی دسترسی پیدا کنم و بدانم غذا و ادویه چیست و برای سالم نگه‌داشتن غذا چه کارهایی باید کرد. سعی می‌کردم آن‌چه می‌آموزم و گردآوری می‌کنم علمی باشد.

بنابراین علاوه بر دوره هتل‌داری و دوره‌ نوع و شناخت غذا، مطالعه هم می‌کردم. آن‌جا خیلی چیزها آموختم. مثل این‌که گوشت چه مدت باید در طبخ بماند و برای طعم‌دارشدن‌اش چه مقدار باید در ادویه و سایر موادی که لازم دارد بماند و این در مورد سبزیجات چطور است؟ کدام یک از این‌ها در کنار هم طعم خوبی به غذا می‌دهند تا کسی که غذا را می‌خورد لذت ببرد و دفعه‌ بعد هم سراغ آن غذا بیاید.

صنایع غذایی پرپروک
موسس رستوران زنجیره ای پرپروک
سید حسن میر قلمی

من در رشته حسابداری و همین‌طور در مدیریت بازرگانی لیسانس گرفته‌ام و علاوه بر اینها دوره هتل‌داری هم گذرانده‌ام. البته شاید این رشته‌ها به ظاهر، مربوط به کارم به نظر نرسند. ولی به من کمک کرده‌اند که درکارم خوب پیش بروم، مخصوصا رشته مدیریت.