صنایع غذایی بهروزنیک در سال 1356 کار خود را آغاز کرد . این کارخانه در یک منطقه صنعتی و در کیلومتر 15 جاده کرج قزوین قراردارد . کل مساحت آن حدود 20 هزار متر مربع بوده که قریب 5 هزار متر مربع را سالن های تولید ، ساختمان اداری ، انبارهای مواد اولیه ، سردخانه ها و مرکز تحقیقات به خود اختصاص داده . تعداد کل کارکنان این واحد در فصل تولید حدود 250 نفر است که تقسیم بندی آنان بر اساس میزان تحصیلات شامل کارشناس تا دکترا 31 نفر فوق دیپلم و دیپلم 43 نفر و بقیه زیر دیپلم است . تولیدات شرکت صنایع غذایی بهروز نیک در حال حاضر رب گوجه فرنگی، انواع سس، کنسروجات ، انواع شور، ترشی، انواع مربا، آبلیمو و….است.
این شرکت در اواسط سال 1390 به گروه دیگری از سرمایه گذاران و علاقه مندان به تولید واگذار شد تا در عرصه تولید با نوآوری بیشتر پاسخگوی نیاز مشتریان داخلی و بازارهای جهانی باشد. سر انجام در سال 1391 پس از اتمام مراحل انتقال مالکیت اتمام پذیرفت و گروه جدید هدایت این مجموعه بزرگ را عهده دار گشتند.

همت همدلی کارکنان تلاشگر این واحد با مدیریت علاقمند و خدمتگذار ، موجب شد با وجود حضور صنایع صاحب نام و با سابقه بتواند سهم مناسبی از بازار فروش را به خود اختصاص دهد.چندانکه در حال حاضر ” بهروز ” با لطف خدای بزرگ ، در سایه کوششهای پیگیر همکاران و تشویق و حمایت خریداران گرامی ، جایگاه مناسبی را یافته و همواره در صدد است با عرضه فرآورده هایی با تنوع بیشتر و کیفیت بهتر در جهت جلب رضایت عموم بویژه مصرف کنندگان ارجمند گام بردارد . این واحد تولیدی موفق به اخذ کلیه پروانه های قانونی مورد نیاز ( پروانه تشویقی ) گردیده است و در حال حاضر بغیر از پروانه های تاسیس و بهره برداری دارای 55 پروانه ساخت است که در فصول مختلف کلیه محصولات دارای پروانه ساخت را تولید و به بازار مصرف عرضه مینماید
در این واحد تولیدی خرید مواد اولیه از طریق واحد تدارکات با نظارت آزمایشگاه کنترل کیفی صورت میگیرد و در کلیه مدیریتهای تحت پوشش این شرکت نظارت دقیق برکیفیت محصول محسوس است .

صنایع غذایی بهروز نیک

واحد کنترل کیفیت شرکت صنایع غذایی بهروز از همان روزهای اولیه تاسیس این شرکت بعنوان واحدی مستقل و کارامد مشغول به کار بوده و روز به روز تکامل یافته و اکنون با حدود 10 نفر پرسنل با مدارک تحصیلی فوق لیسانس صنایع غذایی؛ لیسانس صنایع غذایی ؛ فوق دیپلم صنایع غذایی و لیسانس میکروبیولوژی و دیپلم مشغول به کار میباشد

فعالیتهای این واحد بر اساس مراحل زیر پایه ریزی شده است:

کنترل کیفیت مواد اولیه: (واحد کنترل کیفیت؛ مواد اولیه ورودی به کارخانه را که را تامین کنندگان دارای مجوز معتبر از سازمان های نظارتی تهیه شده بر اساس دستورالعملهای نمونه برداری موجود؛ نمونه برداری نموده و این مواد پس از عبور از مراحل کنترل کیفی و اخذ تائیدیه از آزمایشگاه به تولید منتقل میشوند)
2کنترل کیفیت مواد حین تولید: (کارشناسان کنترل کیفی از تمامی مواد و محصولات تولید شده در حین فرایند تولید نمونه برداری کرده و تحت آزمون های فیزیکی و شیمیایی قرار می دهند تا از حفظ کیفیت محصول در حین تولید اطمینان حاصل نمایند)
کنترل کیفیت محصول نهایی: (از محصول نهایی نمونه برداری صورت می گیرد و در آزمایشگاه تحت آزمونهای میکروبی و شیمیایی قرار می گیرد)
کنترل کیفیت محصول قبل از ترخیص کالا: (در صورت طی کردن موفقیت آمیز محصول در دوران قرنطینه و اخذ تائیدیه از آزمایشگاه میکروبیولوژی و فیزیکو شیمیایی، مجوز توزیع و فروش محصول در بازار صادر می شود.)
همکاری با واحد تحقیق و توسعه در جهت آزمایش بر روی محصولات جدید

صنایع غذایی بهروز نیک

تعهدات شرکت در قبال پرسنل:
ما به همه افراد احترام می گذاریم و معتقدیم که همه افراد ذاتاً تمایل دارند که با تمامی توان خود ، در کار مشارکت نمایند.
• ما به افراد کمک می کنیم تا به آرزوهای بزرگ و اهداف مبارزه طلبانه خود ، جامه عمل بپوشانند
• هرگونه تبعیض بواسط نژاد ، رنگ ،مذهب ، جنسیت ، سن و ملیت در شرکت پخش بین‏المللی محصولات بهروز نیک ممنوع است
• به عنوان حداقل ممکن ، ما کلیه قواعد و موازین مربوط به میزان دستمزد و ساعت کار روزانه ، اضافه کار و حداکثر ساعت کاری را رعایت می کنیم .
• شرکت از کارکنانی که توانایی و خلاقیت‏های خودشان را افزایش می دهند به نحو شایسته‏ای قدردانی خواهد کرد.

افتخار دریافت 200 تندیس و لوح تقدیر

«بهروز» با بهره مندی از مدیریت عشق و عاطفه، تفکر گروهی درون سازمانی، پشتیبانی و تشویق مردم توانسته به جایگاهی شایسته دست یابد که بهترین جایزه این سی سال تلاش، پذیرش در نزد مردم است.

صنایع غذایی بهروز نیک
افتخار دریافت تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان 1392