همزمان با توسعه صنعت آب و فاضلاب در کشور و با هدف ارتقای سطح بهداشت و سلامت در جامعه و قطع وابستگی به منابع خارجی، شرکت نیروکلر با سرمایه گذاری اولیه وزارت نیرو و بانک صنعت و معدن تاسیس و بهره برداری از این طرح ارزشمند از آغازین روزهای سال 1376 شروع گردید.
شرکت نیرو کلر با بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات، به کار گیری آخرین فن آوری روز دنیا و به پشتوانه کارکنان کارآمد و متخصص خود ضمن اخذ استانداردهای ملی و بین المللی در زمینه‌ی کیفیت برای محصولات و استقرار استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت، محیط زیست، ایمنی و بهداشت شغلی توانسته است گام های بلندی را در جهت بهبود مستمر و تلاش در جهت جلب رضایت مشتریان برداشته و علاوه بر تامین بخش عمده ای از مصارف صنایع آب و فاضلاب کشور در تامین نیاز سایر صنایع نیز مشارکت ارزشمندی را داشته و در عین حال به دلیل کیفیت برتر محصولات و خدمات ویژه ارایه شده به مشتریان توانسته است بخش قابل توجهی از محصولات تولیدی خود را به بیش از 20 کشور جهان صادر نماید.

مدیر عامل
جناب آقای دکتر سید علی هاشمی فشارکی

شرکت نیروکلر تولید کننده کلرمایع، کلر جامد (پرکلرین)، سود پرک، کلرورفریک، اسیدکلریدریک و آب ژاول به عنوان یکی از واحدهای کلرآلکالی کشور به منظور دستیابی به بهبود مستمر کیفیت و حفاظت از محیط زیست و ایجاد محیطی ایمن و سالم برای افراد، استفاده از سیستم مدیریت یکپارچه طبق استانداردهای مدیریت یکپارچه طبق استانداردهای ISO 9001 : 2008،ISO 14001 : 2004 ،OHSAS 18001 : 2015 را برگزیده و مدیریت ارشد سازمان، ضمن اعلام تعهد نسبت به اجرای استانداردهای مذکور، خط مشی و جهت گیری های کلی سازمان را به شرح زیر جهت اطلاع خانواده نیروکلر، طرف های ذینفع و عموم مردم منتشرمی نماید.

نیرو کلر

افزایش تقاضا در بازارهای داخلی و خارجی و استقبال از کیفیت محصولات تولیدی این شرکت باعث گردیده است که در سال‌های اخیر این شرکت طرح هایی را در جهت افزایش ظرفیت های تولید و نو سازی ماشین آلات و استفاده از نسل های جدید الکترولایزرها اجرا نموده وظرفیت تولید محصولات خود را به دو برابر میزان قبلی افزایش دهد.
شرکت نیروکلر به عنوان یکی از بزرگترین واحد های کلر آلکالی کشور در نوع خود، می تواند بیش از پیش پاسخگوی نیازهای طیف وسیعی از صنایع کشور در زمینه کلر و مشتقات آن باشد.

فروش محصولات به شرکت های معتبر داخلی و خارجی، نشانگر توجه ویژه نیروکلر به بهبود مستمر کیفیت محصولات و ارایه خدمات بهتر به مشتریان می باشد.
شرکت نیروکلر در حال حاضر به لحاظ تعداد و تنوع محصولات رتبه نخست کشور را در اختیار داردودر راستای حفظ این جایگاه، در سال 1392 اقدام به راه اندازی یک واحد صنعتی دیگر در استان یزد نمود تا گام موثری در گسترش زنجیره تولیدات پایین دستی کلر و سود کاستیک بردارد. این شرکت در راستای حفظ جایگاه خود در بازار و افزایش توان رقابتی پروپوزالی جهت افزایش ظرفیت محصولات خود تهیه نمود و پس از بررسی ها صورت گرفته تصمیم به اجرایی نمودن این طرح در دل کارخانه اصفهان گرفته شد. پس از گذشت 4 سال در سال 97 این پروژه به پایان رسید. با بهره برداری از این طرح ظرفیت تولیدی کلر این شرکت به حدود 90 تن در روز رسیده است.