درباره ما : انجام عملیات‌های بیمه ای 22 شرکت از 28 شرکت بیمه ای کشور و بهره برداری از نرم‌افزار فناوارن توسط بیش از 30 هزار کارشناس بیمه و همچنین غناء، گستردگی و به روز رسانی مداوم این نرم افزار باعث شده است تا آموزش نرم افزار فناوران به کاربران و به روز بودن دانش استفاده کنندگان آن به یک ضرورت همیشگی تبدیل شود. با توجه به این موضوع فناوران اطلاعات خبره در سال 1392 اقدام به تاسیس یک مجموعه آموزشی علمی با نام کارانگر کرد تا نیازهای آموزشی کاربران فناوران را برطرف سازد. شرکت کارانگر مجری انحصاری آموزش نرم افزار فناوران و زیر مجموعه شرکت فناوران اطلاعات خبره است.
این شرکت در سال 1392 با مدیریت سرکار خانم مهندس محبوبه ارسطویی و با هدف آموزش کاربری نرم افزار فناوران به واحدهای بیمه ای و تسهیل آموزش به کاربران فناوران تاسیس شد. مجموعه آموزشی کارانگر از زمان تاسیس تا کنون بالغ بر 3 هزار نفر از مدیران، کارشناسان، دانشجویان و علاقه مندان به صنعت بیمه را آموزش داده است. تا پایان سال 95، حدود یک میلیون و دویست هزار نفر ساعت کلاس در قالب بیش از 224 دوره آموزشی در کارانگر برگزار شده است و مدیران و کارکنان 22 شرکت بیمه ای کشور از خدمات آموزشی کارانگر به شیوه کلاس‌های حضوری و آموزش های الکترونیک بهره برده اند.
آموزش اصول و مفاهیم پایه بیمه، گردش کار مالی، آموزش صدور و ثبت انواع بیمه نامه های شخص ثالث و بدنه، آتش سوزی، عمر... و همچنین دوره های پیشرفته راهبری سیستم و پیکربندی سرورها بخشی از دوره های مربوط به نرم افزار فناوران است که در کارانگر آموزش داده می شود. از سال 1395 و با توجه به استقبال کارشناسان و علاقه مندان به صنعت بیمه دپارتمان آموزش های مالی - بازرگانی و دپارتمان آموزش برنامه نویسی به کارانگر اضافه شده است و امروز کارانگر علاوه بر آموزش کاربری فناوران، سرفصل های مالی و بازرگانی و برنامه نویسی را نیز آموزش می دهد. همچنین شرکت کارانگر آموزش‌های مرتبط با نرم افزار فناوران را در قالب محصولات الکترونیک ارائه می کند. در این راستا، محصولات آموزشی در قالب لوح فشرده تولید شده است و تاکنون این محصولات در اختیار بیش از 8000 هزار نفر قرار گرفته است.

خدمات: با توجه به رشد سریع شرکت‌های فعال در عرصه بیمه و نیاز روزافزون آنها به برخورداری از کارکنان و نمایندگانی مسلط به دانش بیمه و توانمند در استفاده از “سامانه جامع بیمه‌گری فناوران” و نیز فقدان مرجع آموزشی مناسب در این زمینه و در جهت ارتقاء این آموزش‌ها، شرکت کارانگر با التزام به شعار “آموزش کارا-نگرش پویا” می‌کوشد با بهره‌گیری از متخصصان حوزه بیمه و فناوری اطلاعات نگرشی ژرفتر به نیازهای شرکت‌های بیمه داشته باشد و با ارائه خدمات آموزشی متنوع بیمه‌ای نقش حلقه مفقوده آموزش‌های نظری و کاربردی در صنعت بیمه را ایفا نماید. به منظور افزایش تاثیرگذاری در ارتفای دانش و مهارت کارکنان و نمایندگان شرکت‌های بیمه و افزایش کارایی ایشان، کارانگر ارائه این خدمات را در دستور کار خود قرار داده است.

آموزش حضوری : با توجه تقاضای زیاد و اهمیت ویژه دوره‌های آموزش حضوری برای شرکت‌های بیمه، شرکت کارانگر توجهی خاص به کیفیت انجام این شیوه آموزشی دارد. بدین منظور این شرکت ضمن جذب و بکارگیری مدرسان برجسته، با تجربه و کارآزموده، فضای آموزشی و امکانات کمک آموزشی مطلوبی را جهت افزایش اثربخشی دوره‌های حضوری و رضایتمندی آموزش گیرندگان و شرکت‌های بیمه، فراهم نموده است. تا از این طریق ضمن ارتقا دانش بیمه‌ای و مهارت بکارگیری نرم‌افزار جامع سیستم بیمه در مخاطبان، کارایی ایشان در انجام عملیات بیمه‌گری را افزایش دهد. آموزشهای حضوری کارانگر بر پایه استانداردهای آموزشی و با ساختاری هماهنگ ارایه می‌شوند. تمامی مدرسین کادر آموزشی کارانگر دارای تجارب عملی موثر بوده و محوریت آموزش آنان افزایش مهارت‌های کاری فراگیران است. دوره‌های آموزشی در سایت مشتری یا سایر مراکز آموزشی قابل برگزاری می‌باشند. همچنین کلاس‌های "آنلاین مجازی راه دور" به درخواست شرکت‌های بیمه و یا به صلاحدید شرکت کارانگر برای کارشناسان و نمایندگان شرکت‌های بیمه قابل برگزاری است. در عین‌حال، پایه ریزی دوره های جدید بر اساس درخواست کارفرما قابل انجام است.

فناوران اطلاعات خبره

ما در فناوران به این ارزش‌ها معتقدیم:
صداقت : کار صادقانه و تلاش خالصانه در فناوران ارزش محسوب می‌شود. باور داریم، کاری که از صمیم قلب انجام شود، سرانجام راه خود را می یابد و با راستی و درستی است که می‌توان در مسیر باقی ماند. تمامی فعالیت‌های بخش‌های مختلف بر این اساس انجام می‌شود و صداقت و شفافیت جزء ارکان اصلی مدیریت سازمان ماست.
تلاش : فناوران با تلاش و همت نیرو‌هایش به موفقیت‌های امروز رسیده است و ما به سعی، جدیت و کوشش صادقانه باور داریم. همه فناورانی‌ها، از مدیریت مجموعه گرفته، تا کوچک‌ترین اجزا شرکت، در راه رسیدن به هدف‌هایشان، از خودگذشتگی و کار وتلاش شبانه روزی را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.
کار تیمی: فناوران یک سازمان متشکل از افراد نیست سازمانی تشکیل شده از تیم هاست ما معتقدیم یک دست صدا ندارد و تنها زمانی کار با موفقیت به سرانجام می رسد که همه اجزا و افراد سهم خود را برای به ثمر رسیدن آن ادا کرده باشند. تمام بخش‌های شرکت با توجه به نیازهای آن بخش به تیم‌های مختلف تقسیم شده است.
نظم: ما باور داریم آنچه به یک سازمان ثبات می‌بخشد و تداوم کار آن را تضمین می‌کند، نظم و انضباط درون آن سازمان است. فناوران یک مجموعه بوروکراتیک با درب‌های بسته نیست؛ ولی نظم؛ وآرامشی که این انضباط در پی دارد، در بخش‌های مختلف شرکت جاری است.
احترام و فروتنی: احترام و فروتنی از ارزش‌های ماست. فناوران معتقد است، درخت پربار شاخه‌های افتاده دارد. ما به این حقیقت که فروتنی زینت موفقیت‌هایمان است باور داریم و درهمه مراحل کار احترام گذاشتن به افراد و نظرات آن ها را سر لوحه کار قرارداده ایم.
توکل : ما معتقدیم، تکیه بر ذات یکتای باری تعالی، منشاء تمام موفقیت‌های ما در این سال‌ها بوده است، و کمک و اراده او، یگانه دلیل تدوام حرکت ما در سال‌های آینده است. فناوران درهر کاری ابتدا بر کمک و یاری اوست که تکیه دارد، و از او برای ادامه این مسیر و مواجه با مسائل و مشکلات است که مدد می‌خواهد.

مشتریان : شرکت فناوران به عنوان بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین شرکت فعال در زمینه مکانیزاسیون صنعت بیمه توانسته با ارائه سامانه جامع بیمه‌گری و سامانه هوش تجاری، محصولات خود را به تعداد زیادی از شرکت‌های بیمه و نمایندگان بیمه عرضه نماید. تمام مشتریان ما متعلق به صنعتی هستند که جایگاه اجتماعی و اقتصادی رفیعی دارند. سعی شرکت فناوران این است که با تلاش بی وقفه و با ارائه خدمات مطلوب تر و با کیفیت تر سهمی اندک در ارتقا این جایگاه داشته باشد.
هم اکنون بیش از 13000 واحد شعبه و نمایندگی این شرکت‌ها با بیش از 30000 کاربر در سراسر کشور، از خدمات آنلاین این سامانه بهره‌مند می‌باشند و بخش اعظمی از خدمات رسانی صنعت بیمه کشور به بیمه شدگان در رشته های مختلف بیمه‌ای در سراسر کشور، از طریق سامانه جامع بیمه فناوران صورت می‌پذیرد. شرکت فناوران اطلاعات خبره به عنوان پیشروترین و تخصصی‌ترین شرکت فعال در زمینه مکانیزاسیون صنعت بیمه می‌باشد و سامانه بیمه ای فناوران هم اکنون مورد استفاده کلیه شعب و نمایندگی های 23 شرکت بزرگ بیمه‌ای در سراسر کشور می‌باشد.

فناوران اطلاعات خبره