شرکت فناوران اطلاعات خبره (فناوران) در سال 1382 به همت جمعی از متخصصان فناوری اطلاعات، با هدف تولید راهکارهای نرم‌افزاری جامع و یکپارچه بیمه‌گری (Core Insurance) متناسب با نیازهای خاص صنعت بیمه ایران و با بهره‌گیری از به‌روزترین فناوری‌های نرم‌افزاری تاسیس شد. هم‌اکنون 23 شرکت بیمه برای انجام امور تخصصی بیمه‌گری خود از سبد محصولات و خدمات فناوران، به‌ویژه از محصول نرم‌افزار جامع بیمه‌گری «بنیان» استفاده می‌کنند. به این ترتیب مدیریت بیش از 90 درصد از پرتفوی شرکت‌های بیمه‌گر خصوصی و بیش از 50 درصد از پرتفوی کل شرکت‌های بیمه‌گر در ایران در راهکار جامع و یکپارچه «بنیان» انجام می‌پذیرد و بیش از 115،000 کاربر شبکه فروش و 40 میلیون بیمه‌شده از محصولات و خدمات نرم‌افزاری فناوران بهره می‌برند. از سوی دیگر فناوران با گرد هم آوردن نزدیک به 400 نفر از جوانان تحصیل‌کرده و متخصص کم‌نظیری که با همدلی و کوشش دست به خلق ارزش‌های بزرگی در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات زده‌اند، در راستای حفظ و اعتلای سرمایه‌های فکری کشور گام‌های استوار و باثباتی برداشته است.
توسعه محصولات جدیدی مانند سامانه هوش تجاری «پویان» و نسل جدید راهکار جامع بیمه‌گری مبتنی بر مفهوم «محصول‌ساز» و نیز توسعه و ارائه راهکارهای شتاب‌دهنده به تحول دیجیتال صنعت بیمه، مانند مجموعه APIهای بیمه‌گری و سامانه پنجره واحد درمان (ماد)، نمونه‌هایی از نوجویی و پویایی مستمر این شرکت است.

 

 

مزایای همکاری

انتخابی درست برای «امنیت شغلی»
بهره‌مندی هم¬زمان از نیروی جوانی و اعجاز تجربه، یکی از عوامل موفقیت فناوران در دوران حیات خود بوده است. بخش قابل توجهی از مدیران میانی و برنامه‌نویسان ارشد فناوران، در ابتدا به‌عنوان کارشناس در این شرکت مشغول به کار بوده‌اند و به‌واسطه آزادسازی و هدایت توان‌مندی‌های خود توانسته‌اند به جایگاه کنونی دست پیدا کنند. در سطح کارشناسی نیز میانگین زمان «ماندگاری» همکاران، بیش از پنج سال است و این، وجود رضایت شغلی در سطحی مطلوب را نشان می‌دهد.

فناوران؛ متعهد در پیشگاه کارکنان
در گام نخست از پیمانی که با همکارانمان بسته¬ایم، از اولین روز شروع همکاری، کسورات تامین اجتماعی در انطباق کامل با شرایط مالی قرارداد وضع می‌شود. قرارداد همکاران، به‌صورت شفاف تنظیم و به ایشان تقدیم می‌شود، تمام اعضای خانواده فناوران تحت پوشش بیمه تکمیلی و پایش‌های دوره‌ای سلامت قرار می‌گیرند و ما تمام این‌ اقدامات را پیش‌شرط‌ لازم برای عهد بلند مدتی می¬دانیم که با همکاران خود بسته‌ایم.

 اهتمام به آموزش همکاران
حضور فناوران در صنعتی که پیشبرد مقاصد والای آن نیازمند دراختیارداشتن طیف وسیعی از دانش تخصصی بومی هم‌راستا با آخرین روندهای بین‌المللی است، ضرورت ایجاد سازوکار پرورش نیروی انسانی دارای تخصص‌های ویژه را به‌عنوان دغدغه‌ای اساسی در دستور کار این شرکت قرار داده‌است. برای این منظور، توان‌مندسازی همکاران نوحضور، یکی از برنامه‌های بنیادین واحد آموزش را در شرکت فناوران اطلاعات خبره شکل می‌دهد. این نظام آموزشی، محدود به نیروهای تازه‌وارد شرکت نبوده و در طول زمان همکاری نیز، اقدامات نیازسنجی آموزشی و تامین این نیازمندی‌ها در قالب دوره‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی به‌صورت مستمر به انجام می‌رسد.

ساعت کاری شناور
این حق شماست که برنامه کاری‌تان براساس نیازهای ضروری زندگی عادی، منعطف باشد. تمام اعضای شریف خانواده فناوران از یک ساعت، شناوری ساعت کار برخوردارند. به‌ غیر از همکاران واحد پشتیبانی که همواره پاسخگوی نیازهای مشتریان هستند، سایر اعضای خانواده فناوران در روزهای پنجشنبه‌ها هم نیازی به حضور در شرکت ندارند تا از روند شتابان زندگی اجتماعی جا نمانیم.

 

(مدیرعامل)
مجید خاکور

همواره سعی کرده‌ایم در کنار توجه به توانمندی‌های فنی و تکنیکی همکارانمان، رعایت اخلاق حرفه‌ای و توجه به ارزش‌های انسانی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهم. با همین رویکرد است که «فناوران» شکل گرفته، رشد کرده، به بلوغ رسیده و همین مسیر را با جدیت دنبال خواهد کرد.

(کار‌شناس منابع انسانی)
نسرین سلطانپور

نگاه فناوران به اعضای خانواده‌اش، نگاه به ارزشمند‌ترین سرمایه‌های سازمان است و همه تلاش‌ها در این جهت است که همکارانمان را حفظ کنیم و از توان بالقوه آن‌ها در مسائل مختلف بهره ببریم.

(برنامه‌نویس)
محبوبه زال

همکاری با نیروهای خبره در حوزه توسعه نرم‌افزار در محیطی صمیمی و دوستانه، انگیزه و بستر رشد و تعالی روزافزون است. ما بر این باوریم که همواره در کنار یکدیگر می‌توانیم با بهره‌گیری از راهکارهای جدید عرصه توسعه نرم‌افزار، پیشرفت خود و محصولمان را میسر سازیم.

خدمات: با توجه به رشد سریع شرکت‌های فعال در عرصه بیمه و نیاز روزافزون آنها به برخورداری از کارکنان و نمایندگانی مسلط به دانش بیمه و توانمند در استفاده از “سامانه جامع بیمه‌گری فناوران” و نیز فقدان مرجع آموزشی مناسب در این زمینه و در جهت ارتقاء این آموزش‌ها، شرکت کارانگر با التزام به شعار “آموزش کارا-نگرش پویا” می‌کوشد با بهره‌گیری از متخصصان حوزه بیمه و فناوری اطلاعات نگرشی ژرفتر به نیازهای شرکت‌های بیمه داشته باشد و با ارائه خدمات آموزشی متنوع بیمه‌ای نقش حلقه مفقوده آموزش‌های نظری و کاربردی در صنعت بیمه را ایفا نماید. به منظور افزایش تاثیرگذاری در ارتفای دانش و مهارت کارکنان و نمایندگان شرکت‌های بیمه و افزایش کارایی ایشان، کارانگر ارائه این خدمات را در دستور کار خود قرار داده است.

آموزش حضوری : با توجه تقاضای زیاد و اهمیت ویژه دوره‌های آموزش حضوری برای شرکت‌های بیمه، شرکت کارانگر توجهی خاص به کیفیت انجام این شیوه آموزشی دارد. بدین منظور این شرکت ضمن جذب و بکارگیری مدرسان برجسته، با تجربه و کارآزموده، فضای آموزشی و امکانات کمک آموزشی مطلوبی را جهت افزایش اثربخشی دوره‌های حضوری و رضایتمندی آموزش گیرندگان و شرکت‌های بیمه، فراهم نموده است. تا از این طریق ضمن ارتقا دانش بیمه‌ای و مهارت بکارگیری نرم‌افزار جامع سیستم بیمه در مخاطبان، کارایی ایشان در انجام عملیات بیمه‌گری را افزایش دهد. آموزشهای حضوری کارانگر بر پایه استانداردهای آموزشی و با ساختاری هماهنگ ارایه می‌شوند. تمامی مدرسین کادر آموزشی کارانگر دارای تجارب عملی موثر بوده و محوریت آموزش آنان افزایش مهارت‌های کاری فراگیران است. دوره‌های آموزشی در سایت مشتری یا سایر مراکز آموزشی قابل برگزاری می‌باشند. همچنین کلاس‌های "آنلاین مجازی راه دور" به درخواست شرکت‌های بیمه و یا به صلاحدید شرکت کارانگر برای کارشناسان و نمایندگان شرکت‌های بیمه قابل برگزاری است. در عین‌حال، پایه ریزی دوره های جدید بر اساس درخواست کارفرما قابل انجام است.

فناوران اطلاعات خبره

ما در فناوران به این ارزش‌ها معتقدیم:
صداقت : کار صادقانه و تلاش خالصانه در فناوران ارزش محسوب می‌شود. باور داریم، کاری که از صمیم قلب انجام شود، سرانجام راه خود را می یابد و با راستی و درستی است که می‌توان در مسیر باقی ماند. تمامی فعالیت‌های بخش‌های مختلف بر این اساس انجام می‌شود و صداقت و شفافیت جزء ارکان اصلی مدیریت سازمان ماست.
تلاش : فناوران با تلاش و همت نیرو‌هایش به موفقیت‌های امروز رسیده است و ما به سعی، جدیت و کوشش صادقانه باور داریم. همه فناورانی‌ها، از مدیریت مجموعه گرفته، تا کوچک‌ترین اجزا شرکت، در راه رسیدن به هدف‌هایشان، از خودگذشتگی و کار وتلاش شبانه روزی را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند.
کار تیمی: فناوران یک سازمان متشکل از افراد نیست سازمانی تشکیل شده از تیم هاست ما معتقدیم یک دست صدا ندارد و تنها زمانی کار با موفقیت به سرانجام می رسد که همه اجزا و افراد سهم خود را برای به ثمر رسیدن آن ادا کرده باشند. تمام بخش‌های شرکت با توجه به نیازهای آن بخش به تیم‌های مختلف تقسیم شده است.
نظم: ما باور داریم آنچه به یک سازمان ثبات می‌بخشد و تداوم کار آن را تضمین می‌کند، نظم و انضباط درون آن سازمان است. فناوران یک مجموعه بوروکراتیک با درب‌های بسته نیست؛ ولی نظم؛ وآرامشی که این انضباط در پی دارد، در بخش‌های مختلف شرکت جاری است.
احترام و فروتنی: احترام و فروتنی از ارزش‌های ماست. فناوران معتقد است، درخت پربار شاخه‌های افتاده دارد. ما به این حقیقت که فروتنی زینت موفقیت‌هایمان است باور داریم و درهمه مراحل کار احترام گذاشتن به افراد و نظرات آن ها را سر لوحه کار قرارداده ایم.
توکل : ما معتقدیم، تکیه بر ذات یکتای باری تعالی، منشاء تمام موفقیت‌های ما در این سال‌ها بوده است، و کمک و اراده او، یگانه دلیل تدوام حرکت ما در سال‌های آینده است. فناوران درهر کاری ابتدا بر کمک و یاری اوست که تکیه دارد، و از او برای ادامه این مسیر و مواجه با مسائل و مشکلات است که مدد می‌خواهد.

مشتریان : شرکت فناوران به عنوان بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین شرکت فعال در زمینه مکانیزاسیون صنعت بیمه توانسته با ارائه سامانه جامع بیمه‌گری و سامانه هوش تجاری، محصولات خود را به تعداد زیادی از شرکت‌های بیمه و نمایندگان بیمه عرضه نماید. تمام مشتریان ما متعلق به صنعتی هستند که جایگاه اجتماعی و اقتصادی رفیعی دارند. سعی شرکت فناوران این است که با تلاش بی وقفه و با ارائه خدمات مطلوب تر و با کیفیت تر سهمی اندک در ارتقا این جایگاه داشته باشد.
هم اکنون بیش از 13000 واحد شعبه و نمایندگی این شرکت‌ها با بیش از 30000 کاربر در سراسر کشور، از خدمات آنلاین این سامانه بهره‌مند می‌باشند و بخش اعظمی از خدمات رسانی صنعت بیمه کشور به بیمه شدگان در رشته های مختلف بیمه‌ای در سراسر کشور، از طریق سامانه جامع بیمه فناوران صورت می‌پذیرد. شرکت فناوران اطلاعات خبره به عنوان پیشروترین و تخصصی‌ترین شرکت فعال در زمینه مکانیزاسیون صنعت بیمه می‌باشد و سامانه بیمه ای فناوران هم اکنون مورد استفاده کلیه شعب و نمایندگی های 23 شرکت بزرگ بیمه‌ای در سراسر کشور می‌باشد.

فناوران اطلاعات خبره