در بین سالهای 1370 تا 1379 تقاضای روزافزون مسکن موجب رشد ساختمان سازی و بدنبال آن افزایش تقاضای آسانسور و پله‏برقی در کشور گردید. با گذر از این برهه که بیشترین شاخص آن افزایش کمیت و عرضه حداکثری بود، تعدادی از تکنوکراتهای این صنعت تصمیم گرفتند که همگام با تکنولوژی های نوین جهانی، محصولاتی را در رده جهانی و سزاوار ایرانیان عرضه کنند. در این راستا با محوریت شرکت‏های ستاره فرازنما، بهرو آسانبر، آزمون آسانسور و آسانسور و پله برقی ایران (سبا) شرکت مهندسی سباآسانبر بنیان نهاده شد. هدف اصلی بنیانگذاران این شرکت عرضه برترین تکنولوژی آسانسور و پله برقی دنیا، ارتقای کیفی این صنعت، افزایش ایمنی و آسایش مصرف کنندگان، ایجاد خدمات برتر در امر پشتیبانی، طراحی، مشاوره، تهیه، نصب و خدمات پس از فروش بهنگام و موثر بوده است.

با توجه به اهداف مذکور شرکت مهندسی سبا آسانبر طی توافقنامه­ای مورخ 18 فوریه 2002 بعنوان نماینده انحصاری کلیه محصولات و کارخانجات شرکت معظم آسانسور و پله‏برقی‏ KONE در ایران معرفی گردید که قرارداد مذکور در اتاق بازرگانی کشور فنلاند تایید و در وزارت بازرگانی جمهوری اسلامی ایران تحت شماره 22194/42 مورخ 23/05/1386 به ثبت رسیده است.

شرکت مهندسی سبا آسانبر با عنایت به پشتیبانی شرکت KONE در کلیه زمینه­ها اعم از آموزش مستمر کارشناسان ایرانی در خارج و داخل کشور، حضور مستمر سوپروایزرهای خارجی در زمینه نصب، راه اندازی و سرویس و به پشتوانه تجربه مدیرانش، موفقیت‏ها‏‏ی فراوانی در سطح خاورمیانه و ایران بدست آورده است که از آن جمله می‏‏توان به موارد زیر اشاره نمود:

• بیشترین میزان رشد در میان کل نمایندگان KONE در سراسر جهان در سال 2005

• بیشترین تعداد فروش آسانسور و پله برقی KONE در خاورمیانه در سال 2005

• بیشترین تعداد فروش سالانه آسانسور کاملاً وارداتی در ایران

شرکت مهندسی سبا آسانبر نماینده انحصاری کلیه محصولات شرکت KONE در سراسر ایران است. مجموع فعالیت­های این شرکت عبارت است از: عرضه محصولات شرکت KONE، آسانسور، پله‏برقی‏، رمپ متحرک و پیاده‏روی‏ متحرک، کلیه خدمات مربوط به فروش، نصب و راه اندازی و سرویس و نگهداری این محصولات.
هدف بنیادی ما «پیشرو بودن در کیفیت، اطمینان و آسایش» است که مبتنی بر ارزش‏ها‏‏ی بنیادی زیر می‏‏باشد:

• توجه و تامین نیازهای آشکار و نهان مصرف کنندگان و مشتریان

• فراهم نمودن محیطی پویا مبتنی بر شکوفایی استعدادها، یادگیری مستمر و تامین منافع مادی و معنوی کارکنان

• پایبندی به ارزش­های اخلاقی و ترویج آن در کلیه سطوح سازمان

• ایجاد و انتقال تکنولوژی پیشرفته در کشور

• سود آوری مبتنی بر رعایت ارزش­های بنیادی منشاء گرفته تا ما را به چشم انداز 20 ساله « اخذ بیشترین سهم مشارکت KONE در خاورمیانه شامل تولید، فروش و خدمات پس از فروش » رهنمون سازد.