شرکت دانش بنیان ارتباطات شایگان در سال 1387 توسط مهندسین مجرب و خبره در صنعت مخابرات سیار و شبکه های تلفن همراه جهت ارائه سرویس هـای طراحی شبکه های مخابراتی تلفن همراه و همچنین تامین تجهیزات و نرم افزار های مورد نیـاز مخابراتی تاسیس شده است. اگرچه این شرکت انجام تمـام مراحل پروژه هـای مخـابرات سیار از ابتدا تا انتهـا شامل طراحی، بهینه سازی و پشتیبانی را ارائه می دهد، لیکن تمرکز فعالیت های شرکت در زمینه سرویس های طراحی و بهینه سازی شبکه می باشد.

سابقه درخشان این شرکت درانجام حجم عظیم پروژه هـای مربوطه با شرکت هـایی همچون همراه اول، ایرانسل، ارتباطات مبین نت، رایتل، نقش اول کیفیت، اریکسون، نوکیا، هواوی و ZTE از بدو تاسیس گویای توانمندی وکیفیت بالای سرویس هـای ارائه شده می باشد.

لازم به ذکر است شرکت ارتباطات شایگان با بهره گیری از متخصصین داخلی درزمینه طراحی و بهینه سازی و با استفاده از تجربه و سـابقه مدیران خود درشرکت هایی همچون نوکیا، زیمنس، موتورولا، اریکسون و ایرکام توانسته است درمدت کوتاهی توانمندی و شایستگی خود را به مشتریـان ثابت کند، به گونه ای که این شرکت تنهـا پیمانکار برتر اغلب مشتریان بزرگ خود شناخته شده و در این خصوص برخی ازکارفرمایان به صورت کتبی از خدمـات مهندسی منحصر به فرد ارائه شده توسـط این شرکت تقدیر و تشکر نموده اند.

تقویت ظرفیت های آموزشی خود به منظور توانمند سازی نیروهـای متخصص داخلی و عدم نیاز به متخصصین خارجی در پروژه های در حال اجرا از دیگر اهداف ما بوده است که در این راستـا گسترش فعالیت هـای آموزشی به بیرون از مرزهـا در راستای صادرات دانش و تجربه متخصصین ایرانی به دیگر کشورهـا می باشد. براین اساس در سالیان اخیر دوره های آموزشی متعددی توسط کارشناسان ما در داخل و خارج از کشور برگزار گردیده است.