با توجه به جنبه های گسترده و جایگاه والای گیاهان دارویی و طب ایرانی ، فعالیت مستمر بخش خصوصی علی الخصوص سازمان های مردم نهاد با استفاده از ظرفیت های فرهنگی – تاریخی و استعدادهای بومی در راستای اعتلای سطح سلامت جامعه و ترویج فرهنگ زندگی سالم ایرانی –اسلامی با احیاء گیاهان دارویی ، روز آمد کردن و توسعه منطقی آن ؛ بعنوان یک ضرورت احساس میگردد.
جامعه اسلامی احیاء گیاه درمانی ایران که مختصرا " جامعه گیاه درمانی ایران " نامیده میشود ، در مورخ 27/5/65 با تصویب اساسنامه ای مفصل مشتمل بر 8 فصل و 30 ماده و با شماره 3159 به ثبت رسمی رسیده است. موسسه غیر انتفاعی جامعه گیاه درمانی ایران را میتوان قدیمی ترین سازمان مردم نهاد نامید که در زمینه احیاء گیاهان دارویی و درمان های طبیعی بصورت رسمی فعالیت میکند. حوزه های خدمت رسانی جامعه گیاه درمانی ایران در نوع خود بی نظیر میباشد که با توجه به اساسنامه ثبت شده ، اهداف و زمینه های فعالیت تعریف شده برای این مجوعه را میتوان مختصرا در قالب موارد ذیل برشمرد :

  • معرفی، حفظ اصول حقیقی و فرهنگسازی استفاده صحیح از گیاهان دارویی وطب ایرانی (به موازات اصلاح انحرافات وارده)
  • پرورش و تربیت نیروهای متعهد و متخصص از طریق آموزشهای دانشگاهی و ارتباط با دانشگاه های فعال در سطح دنیا
  • انجام فعالیت های پژوهشی در زمینه درمان و دارو همچنین صنعتی سازی طرح های تحقیقاتی
  • تشکیل مراکز درمانی مدرن با تلفیق استفاده از طب جدید و طب ایرانی
موسسه جامعه اسلامی احیاء گیاه درمانی ایران

درمان بیماران بوسیله درمان های طبیعی با استفاده از شیوه های علمی و مدرن طب سنتی و طب های مکمل برای خدمت رسانی به ملت شریف همواره جزء برنامه های اجرایی جامعه گیاه درمانی ایران بوده است . لکن هدف ما از بکارگیری و دفاع از طب ایرانی ، نقض راهکارهای درمانی طب جدید نمیباشد . تلفیق شیوه های درمانی و یا ایجاد حق انتخاب برای بیمار با ارائه خدمات در هر دو زمینه طب جدید و طب سنتی سرحوله خدمات درمانی ارائه شده توسط جامعه گیاه درمانی ایران بوده است.

مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی حضرت زهراء (س) بعنوان زیرمجموعه جامعه گیاه درمانی ایران در حوزه درمان به عنوان یک مرکز درمانی مدرن در منطقه شهرستان ری با دارا بودن یک مرکز جراحی محدود با 3 اتاق عمل و 18 تخت بستری و همچنین 18 کلینیک در زمینه های مختلف درمان به ارائه خدمت میپردازد . یکی از کلینیک های جامع این مرکز ، کلینیک طب سنتی و مکمل میباشد .