گروه صنعتی نماکاران در سال 1386 با هدف مشاوره، طراحی و اجرای نماهای مدرن از جمله کرتین وال، اسپایدر و سرامیک تاسیس گردیده و با تکیه بر تکنولوژی روز دنیا شروع به فعالیت نمود. این شرکت به منظور تامین و بهره گیری از دانش فنی روز دنیا همکاری خود با هلدینگ چوهاداراوغلو ترکیه، که یکی از پیشتازان این صنعت در سطح خاورمیانه می باشد، آغاز نمود و موفق به اخذ نمایندگی انحصاری مجموعه چوهاداراوغلو در ایران شد.

هم اکنون شرکت نماکاران اجرای چندین پروژه مطرح در سطح کشور را در کارنامه خود داشته و جزو یکی از برندهای رده اول در این صنعت محسوب می شود. همچنین به جهت قرارگیری در ردیف شرکت های پیشتاز و بالا بردن کیفیت خدمات رسانی بهتر، برای اولین بار در این صنعت، موفق به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت از شرکت NORD TUV آلمان گردیده است.

شرکت نماکاران آرکا نوین به عنوان عضوی از گروه صنعتی نماکاران، با هدف حضور در بازار پروژه‌های خاص و لوکس ساختمانی در سال 1397 تاسیس گردید و از سال 1399 همکاری خود را به عنوان نمایندگی فروش، ساخت و اجرای شرکت های اروپایی آغاز نموده است.

نماکاران آرکا نوین
کارخانه نماکاران

از آنجا که گروه صنعتی نماکاران از نخستین روزهای بنیانگذاری چشم اندازی همراه با توسعه را متصور بود تلاش کرد تا برای نیل به این منظور زمینه و ابزار را فراهم آورد از همین رو کارخانهٔ این مجموعه در زمینی به مساحت 30000 متر مربع و با سالنهایی به وسعت 7000 مترمربع احداث شد.

این مجموعه با بهره‌ گیری از تجهیزات پیشرفته، ظرفیت و تخصص نیروی انسانی و کارآزمودهٔ داخلی همچنین تجربهٔ گرانقدر مشاوران خود از شرکت چوهاداراوغلو موفق شده تا امکان مونتاژ و تولید انواع محصولات ترکیبی پیش‌ساخته آلومینیومی و شیشه‌های از جمله در و پنجره (curtain wall ) با سیستم‌های یونیتایز و استیک را فراهم آورد.