ما خیلی‌سبز هستیم! سبز معمولی نه، خیلی‌سبز!
ما فکر می‌کنیم که انجام دادن ِکارهای معمولی یا معمولی انجام دادنِ کارها هیچ تغییری در هیچ کجای دنیا ایجاد نمی‌کند، برای همین به همه می‌گوییم «فرق داشته باش» و به خودمان هم می‌گوییم «ناشر خیلی متفاوت»!
ما همیشه دوست داریم به هر چیز (محصول، خدمت، روش و …) از اول و دوباره نگاه کنیم و آن را متمایز و متفاوت از آن‌چه که هست بسازیم یا ارائه کنیم. دوست داریم با همه‌ی کارهایمان مخاطبانمان را تحت تاثیر قرار دهیم. آن‌ها را بخندانیم، خوشحال کنیم و تعجبشان را برانگیزیم. همیشه دوست داریم بهترین باشیم حتی اگر الان نباشیم آن‌قدر برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم تا به آن دست پیدا کنیم.اگر فکر می‌کنید که داریم از خودمان تعریف می‌کنیم، باید بگویم که درست فکر می‌کنید! چون ما پشتمان به دوستان و مخاطبانی گرم است که هرروز به ما از متفاوت بودنمان بازخورد می‌دهند و حمایتمان می‌کنند و بهِمان انرژی می‌دهند…!ما معتقدیم کتاب تالیف کردن مثل آشپزی کردن است، پختن یک غذای سالم، خوشمزه و هیجان‌انگیز هم جسارت و خلاقیت می‌خواهد و هم دقت و وسواس زیاد! همه‌چیز باید درست و به ‌اندازه انتخاب شود، باید مدام تست شود تا نمک و ادویه‌اش زیاد و کم نشود، باید به اندازه بپزد و جا بیفتد و به موقع هم حاضر شود، خلاصه کلی زحمت دارد و وقت می‌خواهد تا غذای خوشمزه‌ای بشود و بقیه بگویند به به! چه دست‌پختی!تالیف کتابِ خوب هم همینطور است، از همان سالِ ؟ که کارمان را با یک عنوان کتاب شروع کردیم، همیشه سعی‌مان بر این بود که با نویسنده‌ها و مولف‌های عاشقِ کار و چیره‌دست کار کنیم، با گرافیست‌ها و تصویرسازهای خلاق و غیرمعمولی، با آدم‌هایی که تولید و چاپ کتاب‌های متفاوت و باحال را دوست دارند و با وسواس پروسه‌ی تولید آن را پیگیری می‌کنند، خلاصه با همه‌ی آن‌هایی که دوست دارند یک تغییری هرچند کوچک در یک‌جایی از دنیا ایجاد کنند!ما با این روحیه و امید، شروع کردیم و در حال حاضر قریب به 400 عنوان کتاب از پیش دبستانی و اول ابتدایی گرفته تا خود کنکور، برای همه‌ی مقاطع و پایه‌ها، تولید و منتشر کردیم، کتاب‌های متنوع، باحال و غیرمعمولی!
تازه این وسط، کودک درونمان را هم تحویل گرفتیم و دنبالش رفتیم و یک‌سری کتاب هم به‌خاطر دلمان با عنوان “نشر پرتقال” تولید کردیم و با انتشار بهترین کتاب‌های جهان برای بچه‌های ایران، باز هم یک کار غیرمعمولی انجام دادیم.

اولین کتاب انتشارات خیلی سبز در سال 1381 منتشر گردید و در سال 1387 بود که نام خیلی سبز برای آن انتخاب گردید و کتاب های زیادی از دوران دبستان تا کنکور را به دانش آموزان عزیز ارائه می کنند. جالب است بدانید دانش آموزان زیادی که از کتاب های این انتشارات استفاده می کنند نظرشان بر این است که با  خرید این کتاب ها گویی معلم را به خانه هایشان آورده است و این کتاب ها توانسته اند تاثیر زیادی در روند تحصیلی آنها داشته باشد.

انتشارات خیلی سبز همیشه تلاش کرده است که با بکارگیری ایده های جدید و هدفمند ، قدمی بزرگ در تحصیل دانش آموزان بردارد.برخی از کتاب های این انتشارات به گونه نوشته شده اند که هدف یادگیری و درک عمیقی از مفاهیم درسی برای تست باشد که اینگونه کتاب ها می توانند به دانش آموزان پشت کنکوری کمک فراوانی کنند.

انتشارات خیلی سبز