در راستای ابلاغ سیاست خصوصی سازی در صنعت بیمه کشور و با حمایت مجموعه‌ای خوشنام و توانا از گروه‌های مالی، اعتباری و سرمایه‌گذاری کشور شامل بانک صادرات ایران، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی و کارکنان بانک صادرات ایران به واسطه موسسه همیاری غدیر در اوایل سال 1390، روند تاسیس شرکت بیمه سرمد آغاز شد.
به فاصله کوتاهی از تشکیل تیم موسسان و ارائه درخواست به بیمه مرکزی، در تاریخ 1390/06/08، موافقت اصولی برای تاسیس این شرکت بیمه‌ای از بیمه مرکزی ایران اخذ و نهایتا با فراهم سازی مقدمات لازم، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مجوز و پروانه فعالیت شرکت بیمه سرمد را طی مراسمی در تاریخ 1392/08/01 اعطا کرد.

بیمه سرمد همچون تمامی شرکت‌های بیمه، سهامی عام بوده و از همین رو پذیره نویسی سهام عمومی آن در تاریخ 1392/11/24 آغاز شد. در مرحله پذیره نویسی عمومی، شرکت آرمان صادرات سپهر و همچنین یکی دیگر از بزرگترین و خوشنام‌ترین گروه های مالی و اعتباری کشور یعنی بانک شهر بواسطه شرکت گروه توسعه اقتصادی رستا، به جامعه سهامداران عمده شرکت بیمه سرمد وارد شدند؛ به همین سبب بیمه سرمد را می‌توان تنها شرکت بیمه‌گر صنعت بیمه کشور دانست که دو بانک بزرگ کشور شامل بانک صادرات ایران و بانک شهر را بعنوان سهامدار اصلی در کنار خود دارد.
Sarmad Insurance

بیمه سرمد
اساسنامه، بیانیه ماموریت و چشم انداز

اساسنامه:

اساسنامه شرکت مشتمل بر 56 ماده و 23 تبصره در 21 صفحه بوده که در تاریخ 1392/03/07 به تصویب بانک صادرات ایران، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی و موسسه همیاری قدیر، به عنوان موسسان شرکت به شرح زیر رسیده است.

بیانیه ماموریت:
بیمه سرمد در محیطی پویا، حرفه ای و دانش بنیان، با شناسایی جنبه های پیدا و پنهان زندگی، بهترین راه حل های بیمه ای را ارائه می‌کند و در این مسیر، خود را مسئول امنیت مالی مشتریان می‌داند.

بیانیه چشم انداز:
می خواهیم به برندی معتبر و قابل اعتماد تبدیل شویم، به گونه ای که هر خانواده ایرانی در هر زمان،یک پوشش بیمه ای از بیمه سرمد داشته باشد.

بیمه سرمد
اهداف کلان و استراتژیهای شرکت

اصلی‌ترین هدف تاسیس شرکت بیمه‌ سرمد توسعه و گسترش انواع رشته‌های بیمه با محوریت بیمه‌های زندگی و افزایش سهم آنها از بازار داخلی و بین‌المللی بیمه و در نهایت دستیابی به منافع مناسب برای سهامداران است.
افزون بر این هدف محوری، اهم دیگر اهداف سهامداران از تاسیس شرکت بیمه سرمد به شرح زیر است:
ایجاد فرهنگ بیمه دربین اقشار مختلف جامعه با ارائه خدمات بیمه‌ای مناسب با نیاز آنها
خلق یک نام تجاری معتبر و ماندگار در صنعت بیمه
تعمیم پوششهای بیمه‌ای در بخش بیمه‌ای اموال، اشخاص، مسئولیت و مهندسی با محوریت بیمه‌های زندگی
کسب سود برای سهامداران و تقویت بنیه مالی شرکت
کسب سهم قابل قبول ازبازار بالقوه در رشته های مهندسی، مسئولیت
تعمیم بیمه های خرد دربین دهک های پایین درآمدی جامعه

استراتژی های اصلی/ کلان (Ground Strategy) "شرکت بیمه سرمد" عبارتند از:
ایجاد ترکیب پرتفوی متعادل و متوازن پرتفوی
خرده فروشی با تمرکز بر بیمه های زندگی با هدف سود آوری به جای پرتفوی محوری صرف

بیمه سرمد
غرفه بیمه سرمد در نمایشگاه چارگون
بیمه سرمد
غرفه بیمه سرمد در نمایشگاه کیش اینوکس و اکران عمومی عصاهای خودایستا
بیمه سرمد
پنجمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در کشور تاجیکستان با حضور جمعی از مدیران بیمه سرمد