شرکت هوا ابزار تهران (هتکو) در سال 1376 با شماره ثبت 136138 و به صورت سهامی خاص تاسیس گردید. پایه گذاری این شرکت توسط مدیران با تجربه صنعت و با هدف توسعه صنعت هوای فشرده و گازهای صنعتی در کشور و ایجاد فضای رقابت با شرکت های مطرح خارجی شکل گرفت.
براین اساس انتقال دانش و بومی سازی تکنولوژی طراحی و ساخت انواع تجهیزات پرکاربرد و اجرای پروژه ها با استفاده از نیروی متخصصین برجسته داخلی به عنوان یک اصل مورد توجه قرار داشته است. همچنین اجرای پروژه های مشترک با شرکت های مطرح و پیشرو خارجی از یکسو و پروژه های همکاری توسعه ایی با اساتید و دانشگاه ها فرصت هایی را فراهم آورده که در نتیجه آن موفقیت های روزافزون در عرصه های مختلف بویژه کاستن از هزینه های این صنعت برای مصرف کنندگان داخلی رقم بخورد.

در اینجا ما 5 دلیل عمده را بیان می‌کنیم که آموزش کارکنان یک بخش حیاتی موفقیت در کسب‌ وکار سازمان است که عبارت است از:

1. می‌تواند یک سازمان را مطمئن سازد که کارکنان از ابزار و تجهیزاتی که در اختیار آنها گذاشته به درستی استفاده می‌کنند و از اصول ایمنی فردی و کار با تجهیزات در محیط کار بهره‌مند می‌شوند.

2. می‌تواند به کارکنان دانش و مهارت‌های ضروری را ارائه کند تا با بهترین توانایی به کار بپردازند و باعث افزایش بهره‌وری و کیفیت گردند.

3. می تواند باعث توسعه در سازمان شود زیرا کارکنانی که توانایی‌های بیشتری را کسب کنند می‌توانند مسئولیت بیشتری را بپذیرند و در نتیجه با پیشرفت شغلی موجب حمایت از آن‌ها، افزایش نگهداری کارکنان و کمک به حفظ کارکنان برجسته می‌گردد.

4. می تواند راهی برای تربیت نیروی آموزش‌ در داخل یک سازمان باشد تا درکنار کاهش هزینه های آموزش های خارج از سازمان باعث رشد مشارکت و تقویت روابط داخلی سازمان گردد.

5. آموزش کارکنان در مقابل سازمان‌های رقیب می‌تواند یک مزیت رقابتی ایجاد کند. تنها کاری که شما می‌توانید بهتر از رقیبان‌تان انجام دهید این است که کارکنان‌تان بهتر از دیگران باشند و در نهایت آموزش یک مسیر مستقیم برای موفقیت در این راه است.

هوا ابزار تهران

ماموریت:
طراحی، تولید و تامین تجهیزات و سیستم‌های تولید و توزیع هوای فشرده و گازهای صنعتی به همراه ارائه خدمات پشتیبانی شامل خدمات مهندسی و پروژه، خدمات پس از فروش و آموزش‌های لازم به مشتریان

چشم انداز:
ایجاد برند برتر در داخل کشور از طریق دستیابی به توان مالی بهینه و سرمایه انسانی متمایز
دستیابی به بیشترین سهم بازارهای عمده بویژه پروژه‌های راهبردی وکلان اقتصادی نظیر نفت،گاز و پتروشیمی

آرمان:
با قرارگرفتن جزو ده شرکت برتر ایرانی از نظر تعالی سازمانی به عنوان نماینده شایسته و پیشرو کشور در عرصه صنعت هوای فشرده وگازهای صنعتی محسوب و سهم رقبای مطرح خارجی از بازار داخل را به چالش بکشد.

هوا ابزار تهران
صبح روز جمه مورخ 98/11/18 تیم کوهنوردی هتکو با هدایت آقای عزت الله مقدم موفق شد به قله پربرف چشمه شاهی در ارتفاع 3270 متری رشته کوه البرز واقع در استان البرز صعود کند