شرکت تعاونی تولیدی پروچشمه در استان مازندران در دل ارتفاعات البرز در زمینه بسته بندی آب معدنی و استخراج معدن و تولید شن و ماسه فعالیت دارد. 

کرخانه آب معدنی : کارخانه  آب معدنی پروچشمه جهت بسته بندی آب معدنی در سال 1390 احداث و در سال 1391 به بهره برداری رسید. این کارخانه برای بسته بندی آب، از چشمه پری پشمه واقع در کوه سرخو (دبرار) در ارتفاع 2125 متری سطح دریا از ارتفاعات البرز مرکزی در سوادکوه استان مازندران بهره برداری می کند. یال‌های صخره‌ای با شیب تند کوه سرخل، موچب بکر و غیر قابل سکونت بودن این منطقه و عاری بودن آب این چشمه از هرگونه آلودگی انسانی و حیوانی و مواد مضر بخصوص نیتریت شده است.

کارخانه دارای دو خط کامل تمام اتوماتیک تولید بطری و بسته بندی آب می باشد.  تصفیه آب بصورت کاملا فیزیکی انجام می گیرد و هیچگونه افزودنی و گند زدائی در آن صورت نمی پذیرد. همچنین سالن های بطری ساز و بسته بندی کاملا از هم جدا می باشند. این کارخانه با بکارگیری روشهای GMP مانند جدا سازی سالن های تولید استریل و غیر استریل محیطی عاری از هر گونه آلودگی و امنی را برای تولید انواع آب بسته بندی شده بوجود آورده است.کارخانه دارای آزمایشگاه مجهز کنترل کیفت در حد استاندارد های روز دنیا بوده و توسط کارشناسان مجرب کلیه محصولات مانیتورینگ و پالایش می گردد. نزدیکی چشمه به کارخانه باعث گردیده آب با کمترین آلودگی و طراوت و تازگی از دل کوه وارد کارخانه گردد.

محصولات این شرکت با برند نپتون در احجام 19 لیتری (گالن) ، 1500، 680، 500، 400 و 280 سی سی  و برند شر شر در احجام 1500 و 500  سی سی به بازار عرضه می گردد.

کارخانه تولید شن و ماسه : شرکت پروچشمه دارای پروانه بهره برداری از معدن واریزه کوهی در منطقه سوادکوه مازندران می باشد. این شرکت ضمن بهره برداری مخلوط کوهی از این معدن در کارخانه فراوری مواد استخراجی را به شن و ماسه در دانه بندی های مختلف تبدیل و به بازار عرضه می کند.