یونیفوم یکی از کارخانه‌های زیر مجموعه گروه صنعتی پایا است که در سال 1394 با هدف تولید ورق‌های پلیمری پای در عرصه تولید نهاد و با بهره گیری از متخصصین و با هدف تلفیق علم و فناوری اقدام به ارائه محصولاتی با کیفیت نمود و می­کوشد با به کار گیری دانش تخصصی نه تنها کیفیت محصولات خود را ارتقاء دهد بلکه محصولاتی با قیمت رقابتی روانه بازار کند. مجموعه یونیفوم با تکیه بر کارکنان باانگیزه و نوآور خود با هدف رشد پایدار، رهبری بازار، ایجاد برند قابل اعتماد و تعهد به ارزش های اخلاقی و مسئولیت های اجتماعی پای در عرصه تولید نهاده است و برای اینکه جامعه، این شرکت را به‌عنوان شرکتی معتبر، پویا، کارآفرین و ارزش‌گذار به حقوق اجتماعی بشناسد از هیچ کوششی فروگذار نخواهد نمود.

در پی رشد اقتصادی و همچنین تب کاهش استفاده از چوب با نیت حفظ درختان جنگل‌ها در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم، نیاز به کالاهای جایگزین چوب با ویژگی‌های منحصر به‌فردی چون سبکی شدت یافت. پی‌وی‌سی فومیزه با ایجاد حباب‌های گاز در طی فرآیند شکل‌دهی در بستر آمیزه PVC تولید می‌شود. خواص محصول به شدت وابسته به تعداد، اندازه، توزیع اندازه و یکنواختی این حباب‌هاست. با بکارگیری افزودنی‌های خاص در کنار کنترل دقیق فرآیند تولید می‌توان به این مهم دست یافت.

با تولید و استفاده از چوب‌های مصنوعی همچون نئوپان، MDF و… بشر به سمت کاهش استفاده از چوب درختان رفت که راه‌حل مناسبی برای این مشکل بود. اما انتشار گاز بنزن و فرمالدئید در محیط‌ (این مواد برای انسان و محیط زیست بسیار خطرناک هستند) باعث شد که استفاده از آن‌ها کاهش یافته و حتی در برخی از نقاط جهان استفاده از آن ممنوع شود. در دهه 70 میلادی نیاز مذکور در کنار ضعف چوب و کالاهای جایگزین شده در برابر رطوبت منجر به تولید و معرفی ورق‌های پی‌وی‌سی فومیزه در اروپا گردید.


فرآیند کنترل کیفیت

در این شرکت ورقهای فومیزه پی‌ وی سی ساده و طرحدار با ضخامت‌های مختلف برای کاربردهای گوناگون و متنوعی تولید می‌گردند. در جریان تولید مجموعه محصولات فوق و در جهت تامین افزایش میزان رضایت‌مندی مشتریان و افزایش مستمر سطح کیفیت محصولات، بایستی حین فرآیند تولید تحت کنترل دقیق قرار داشته باشند. بدین منظور شرکت یونیفوم مجهز به آزمایشگاه کنترل کیفیت می‌باشد که تمام محصولات تحت نظارت و کنترل کیفیت تولید می‌گردند.

یونیفوم
فرآیند کنترل کیفیت در کارخانه یونیفوم
یونیفوم
نمایشگاه وودکس 98
یونیفوم
نمایشگاه وودکس 97
یونیفوم
کارخانه یونیفوم تولید کننده انواع ورق‌های پی وی سی فومیزه