امروزه ایمنی، کیفیت و حفاظت از محیط زیست از اهمیت ویژه‌ای در جوامع بشری برخوردار است و یکی از ابزارهای موثر در این مسیر، می‌تواند بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های بازرسی باشد.
در این راستا شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در سال 1368 با هدف ارائه خدمات فنی، مهندسی، مشاوره‌ای و تحقیقاتی جهت ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، تدوین استانداردهای موردنیاز صنایع و نظارت بر حسن اجرای پروژه‌ها و حسن ارائه خدمات تاسیس شد.
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه بازرسی فنی و ارائه خدمات مهندسی و مشاوره‌ای در حوزه‌های مختلف صنعتی و برخورداری از سیستم‌های مدیریت کیفیت و مدیریت ایمنی، بهداشت حرفه‌ای و محیط زیست و تایید صلاحیت‌های صورت گرفته از سوی مراجع ذیصلاح نظیر معاونت راهبردی و نظارت ریاست جمهوری، سازمان ملی استاندارد ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت‌های ملی نفت و گاز و توانیر در زمینه ارائه خدمات بازرسی فنی و مشاوره توانسته است با جذب و بهره‌گیری از توان بیش از هزار نفر از کارشناسان متخصص و مجرب در داخل و خارج از کشور خدمات کیفی و با ارزشی در زمینه های مختلف به مشتریان ارائه نماید.

 

بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردها

موضوع فعالیت

فعالیت‌های شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران عبارت است از بازرسی و نظارت بر اجرای استانداردها به منظور ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی، مهندسی فرآیند، نصب و راه اندازی واحدهای تولیدی، صنعتی، نیروگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی، و ایجاد ارتباط و همکاری با موسسات و سازمان‌های ذیربط به منظور تدوین استانداردهای مورد نیاز و ارائه خدمات مشاوره در زمینه سیستمهای مدیریت کیفیت .
شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران همچنین در زمینه ارائه خدمات به صنایع و شرکت‌ها و نظارت برحسن اجرای موارد کیفی قراردادها و پروژه ها، بالا بردن سطح علمی و فنی پرسنل شاغل در صنایع و ایجاد ارتباط و همکاری با شرکت‌های جهانی با نگاه ویژه به صنایع و پروژه های نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی، مخابرات، فناوری اطلاعات، خودرو و نیرومحرکه، ریلی، دریایی و هوانوردی فعالیت دارد.
بخش دیگری از فعالیت‌های این شرکت استانداردسازی خدمات در حوزه‌های خودرو، ماشین آلات راهسازی و کشاورزی، لوازم خانگی و سایر کالاهای مصرفی بادوام و نیز انجام تحقیقات در حوزه‌های مختلف بازار و مشتریان است.

آرمان و ماموریت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

آرمان(چشم انداز): ارتقاء نام شرکت به عنوان مرجع ارزیابی و سنجش کیفیت در کلاس جهانی تا جایگاه اولین انتخاب مشتریان ایرانی به عنوان معتمدی آگاه، با اخلاق حرفه‌ای و حافظ منافع ذینفعان تا سال 1400 شمسی

ماموریت: فعالیت در حوزه بازرسی فنی و مهندسی، تست و آزمون، مشاوره و آموزش، تحقیقات مشتری و بازار در بخش‏‌های صنعتی و خدماتی با تاکید بر ارتقاء کیفیت، افزایش ایمنی و کاهش آلاینده‌‏های زیست‏‌محیطی، افزایش دانش و توسعه کسب ‏و کار در گستره‏‌ی داخل و خارج کشور.

ارزش‌های سازمانی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران

ما در شرکت براین باوریم که ارزش‌­های سازمانی زیرساخت فرهنگ سازمانی و شرط رشد و بقای سازمان است. بدین لحاظ ارزش­‌های ذیل را به‌عنوان ارزش­‌های محوری شرکت مشخص نمودیم:

  • مشتری مداری (ما درک خواسته‌ها و نیازهای مشتریان و پاسخگویی و تامین آن‏‌را جهت کسب رضایت آنان به‏ عنوان شرکای سازمان وظیفه خود می‌دانیم.)
  • شایسته سالاری و کرامت انسانی ( استفاده از متخصصین با بهترین توانایی و تخصص و ارج نهادن به آن سرلوحه فعالیت‌های منابع انسانی شرکت می‌باشد.)
  • تفکر محوری ( اتکاء به منطق اقتصاد سالم در کنار ایجاد راهکارهای جدید و نوآورانه مسیر ایجاد ارزش افزوده را ترسیم می‌نماید.)
  • مشارکت و کارتیمی ( راهبرد کلیه‌ فعالیت‌های شرکت به‏ صورت مشارکتی و ایجاد چنین فضایی از سیاست‌های اصلی شرکت می‌باشد.)
  • تحول گرایی و بهبود مستمر ( شرکت به استفاده از خلاقیت و نوآوری و همچنین ارتقای کیفی فرآیندها و عملیات خود به منظور برخورداری از بهترین اثربخشی تاکید دارد.)
  • اخلاق محوری ( ما تعهد داریم وظایف محوله را با درستکاری، صداقت و رازداری حرفه‌‏ای و به‏ صورت شفاف، صحیح و به‏ موقع انجام دهیم.)
  • ایمنی و حفاظت از محیط زیست ( شرکت بر انجام کلیه فعالیت‌ها در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از اتلاف منابع با تاکید بر ارتقاء فرهنگ ایمنی نظر ویژه‌‏ای دارد.) 
بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
کیفیت مسئولیت همه ماست
بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
مرکز تماس

پیام مـدیر عـامل
به عنوان بزرگترین شرکت بازرسی کننده در ایران مفتخریم با بیش از 700 نفر کارشناس، بازرس مجرب و پرسشگر به عنوان یکی از متخصص ترین مجموعه های خدمات مهندسی ایران در راه ارتقاء سطح کیفیت و ایمنی جامعه فعالیت نماییم.
ارتقاء سطح کیفی زندگی شهروندان هدف تعالی سازمان ماست که مسئولان و همکاران ما در ISQI در هر سطحی رسیدن به آن را سرلوحه کار خود قرار داده اند. احترام به حقوق مشتریان، توجه به خواسته‌های آنان و رعایت کلیه استانداردها و قوانین که به طور مستقیم و غیر مستقیم برای حفظ و حراست از منافع ایشان ایجاد شده است، به عنوان یک الزام عملی و اخلاقی بزرگترین تعهد ما نسبت به جامعه است.

ما بر این باوریم که “کیفیت مسئولیت همه ماست”. بدین مفهوم که کلیه مدیران، کارکنان، بازرسین و محققان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران یک به یک به افزایش کیفیت زندگی تمام هموطنان تعهد داشته و رسالت اجتماعی خود را ارتقاء کیفیت تمامی محصولات و خدمات در سطح کشور می دانیم.

بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
اشکان گلپایگانی مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره
بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
سعید تاجیک قائم مقام مدیر عامل و معاون فنی
بازرسی کیفیت و استاندارد ایران
بیژن عموشاهی معاون توسعه و برنامه ریزی