گسترش کاربردهای فناوری اطلاعات در صنعت بانکی کشور همراه با افزایش فعالیت موسسات مالی و اعتباری و بانک های خصوصی، علاوه بر بالابردن دامنه انتخاب و تنوع خواسته های مشتریان، بیش از پیش بازار این حوزه را رقابتی نموده است. در چنین شرایطی، بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین نهاد بانکی جهان اسلام، با هدف بهره مندی بیشتر از قابلیت های فناوری اطلاعات و خدمت رسانی بهتر به آحاد جامعه، اقدام به تاسیس شرکت داده ورزی سداد نمود. براین اساس شرکت داده ورزی سداد تحت شماره 151478 در تاریخ 1378/03/13 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری برای مدت نامحدود به ثبت رسید.
این شرکت از بدو تاسیس تاکنون با ایجاد روندی پویا به منظور بهره برداری صحیح و اصولی از ابزار فناوری اطلاعات همگام با انتظارات بانک و همسو با توسعه فناوری فعالیت نموده است.

حاصل تلاش‌های انجام شده طی سال‌های اخیر سبب گردیده تا در حال حاضر مجموعه‌ای توانمند و تخصصی با کادری مجرب متشکل از مدیران، مشاوران، کارشناسان، و تکنیسین‌های امور فناوری اطلاعات، طیف گسترده‌ای از خدمات مشاوره، طراحی، تولید، تامین، مدیریت، نظارت، راهبری و پشتیبانی راه حل ها و سیستم ها در حوزه‌های سخت افزار، نرم افزار و ارتباطات را به ادارات مرکزی، ادارات امور شعب، شبکه شعب و مشتریان خاص بانک ملّی ایران و ... ارائه نمایند. ایجاد گروه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات، جذب کارشناسان و متخصصین مسلط به فناوری‌های نوین، آموزش مستمر کارکنان شرکت، ارتقاء توان فنی و علمی شبکه نمایندگی‌ها در استان‌های کشور، توسعه و تقویت شبکه امدادشعب، مشارکت و تعامل با سایر شرکت‌های تخصصی و پشتیبان در امور بانکی و تحقیق و پژوهش، بخشی از فعالیت‌هایی است که بطور مستمر توسط شرکت داده ورزی سداد پیگیری می‌گردد تا با حفظ ساختار تخصصی مناسب، پاسخگوی انتظارات نظام بانکی باشد.

خدمات نوین داده ورزی سداد
هلدینگ سداد

از سال 1393 و در راستای چابک سازی و تفکیک تخصصی فعالیت های مجموعه، این شرکت مطابق با الگوی سازمانی هلدینگ اداره می گردد و مشتمل بر سه شرکت داده ورزی سداد (شرکت مادر)، شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه ای سداد (شرکت تابعه) و شرکت خدمات نوین داده ورزی سداد (شرکت تابعه) می باشد.
در حال حاضر این مجموعه، با تکیه بر تجربه و توان تیم تخصصی خود (1700 نفر نیروی انسانی با تحصیلات دانشگاهی و عمدتا در رشته های فنی و فناوری اطلاعات)، راهبری و اجرای پروژه های مختلف در حوزه های تولید، توسعه، پشتیبانی، ارائه خدمات فنی، نظارتی و مشاوره ای نرم افزارهای بانکی، پیاده سازی سامانه های امنیتی، خدمات پرداخت الکترونیکی، طراحی، پیاده سازی و اجرای طرح های زیرساختی در سطح بانک ملی ایران در سراسر کشور را برعهده دارد.

در پاییز و زمستان 1393 شرکت سداد با تغییر ساختار سازمانی، به شرکت هلدینگ تبدیل شد و در حال حاضر شرکت های پارس و پرداخت الکترونیک سداد شرکت های تابعه آن می باشند. شرکت هلدینگ و شرکت‌های زیرمجموعه با در اختیار داشتن گروه های تخصصی در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات و متخصصین مسلط به فناوری های نوین پاسخگوی انتظارات بانک ملی در ارتباط با بهره برداری بهینه و موثر از فناوری اطلاعات و ارتباطات ناشی از فضای رقابتی، الزامات مدیریت بهینه درآمدها و هزینه ها، حفظ و جذب مشتریان، مدیریت کارآمد و آگاهانه منابع و مصارف و افزایش سطح انتظارات مشتریان بانک ملی باشد


شرکت پرداخت الکترونیک سداد

شرکت پرداخت الکترونیک سداد با هدف ارائه خدمات در حوزه پرداخت الکترونیک در تیر ماه سال 1393 فعالیت خود را به شکل مستقل از شرکت داده ورزی سداد بزرگترین شرکت صنعت فناوری اطلاعات کشور متعلق به بانک ملی ایران، آغاز نمود. چشم انداز این شرکت کسب جایگاه برتر در ارائه تکنولوژی های جدید در حوزه پرداخت الکترونیک در کشور می باشد. این شرکت با ایجاد ساختاری مبتنی بر تکنولوژی های جدید و تاکید بر اصل مشتری مداری و برخورداری از تجربه، دانش و تخصص مدیران و کارکنان خود که بزرگترین سرمایه شرکت می باشند، بعنوان یک گروه توانمند در ارائه خدمات حوزه پرداخت الکترونیک بصورت کاملا تخصصی فعالیت خود را آغاز نموده است.

 

خدمات نوین داده ورزی سداد
شرکت پرداخت الکترونیک سداد
خدمات نوین داده ورزی سداد
شرکت پرداخت الکترونیک سداد


از مهمترین وظایف شرکت پرداخت الکترونیک سداد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
• ارائه خدمات پرداخت الکترونیک و سرویس های ارزش افزوده به واحدهای تجاری حقیقی و حقوقی
• بکارگیری الگوها و فناوری های جدید در خدمات پرداخت الکترونیک
• ایجاد بستر مناسب جهت توسعه کسب و کارها با بکارگیری خدمات الکترونیکی پرداخت با تمرکز بر مشتریان خاص
• تهیه انواع سوییچ های پذیرندگی کارت بانکی و صادرکنندگی کارت های غیر بانکی) کارت های وفاداری، تخفیف و (...
• ایجاد انواع خدمات نوآورانه در نرم افزارها و ابزارهای مختلف از جمله پایانه های فروش
• توسعه و پشتیبانی نرم افزارهای تخصصی در حوزه خدمات پرداخت
• ارائه ابزارهای نوآورانه مانند کارت های غیر تماسی، پایانه های مبتنی بر فناوری NFC، پایانه های لمسی و ...
• توسعه هوشمند زیر ساخت های مخابراتی و ارتباطی
• ارائه خدمات پشتیبانی 7*24 به کلیه پذیرندگان در سراسر کشور

شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه ای سداد

شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه‌ای سداد (که به اختصار شرکت پارس نامیده می شود)تحت هدایت گروه شرکت های هلدینگ داده ورزی سداد در مورخ 1393/3/12راه اندازی گردید. فعالیتهای نگهداری و پشتیبانی در شرکت هلدینگ سداد از بدو تاسیس آن در مورخ 1378/03/13 بطور مستمر در سطح بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک کشور با بیش از سه هزار شعبه به انجام رسیده است. توسعه سرویس‌ها، افزایش پرسنل پشتیبانی کننده در سطح کشور، نیاز به تخصصهای گوناگون در حوزه بانکی، ارائه خدمت بهتر به بانک و توسعه کسب و کار از علل اصلی جدا شدن عملیات پشتیبانی سخت‌افزاری، نرم افزاری، شبکه، خدمات امداد مشتریان و صدور کارت و رمز از شرکت هلدینگ و تشکیل شرکت پارس بوده است.

خدمات شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه ای سداد شامل سه بخش عمده زیر می باشد:

  1. امور مشتریان: پاسخگویی به مشتریان خاص بانک ملی از جمله شرکت نفت، سازمان حج و زیارت، وزارت دارایی، و ... ، وپشتیبانی از سامانه‌های بانکی و گزارش‌های مدیریتی بانک ملی.
  2. امداد شعب: پاسخگویی به تمامی واحدهای بانک ملی شامل شعب، ادارات امور و ادارات مرکزی
  3. امداد خودپرداز: مانیتورینگ حدود 6000 دستگاه خودپرداز، بررسی و پیگیری کلیه موارد مربوط به خرابی و قطعی خودپردازها و ارجاع به شرکت¬های طرف قرارداد، جهت تعمیرات.

 

خدمات نوین داده ورزی سداد
شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه ای سداد
خدمات نوین داده ورزی سداد
مدیران و مسوولان مراکز پشتیبانی استان ها

شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه‌ای سداد در بدو فعالیت ضمن جداسازی ساختار سازمانی و تشکیلات ستادی شامل اداری و مالی، بازرگانی، امور حقوقی و قراردادها، طرح و برنامه نسبت به برقراری ارتباط مستقیم با واحدهای بانک ملی و سایر سازمان‌ها در سطح کشور اقدام نموده است. دفتر اصلی این شرکت در ساختمانی پنج طبقه به مساحت 1600 متر مربع در کوچه چهاردهم خیابان احمد قصیر(بخارست) مستقر می‌باشد.

 

چشم انداز و اهداف

  • تکیه بر تلاش در ارائه بهتر خدمات
  • تکیه بر استفاده از استاندارد وتکنولوژی های روز در ارائه خدمات
  • کسب رضایت مشتریان از طریق توسعه کمیت خدمات وارتقاء توانمندی‌ها، مهارت وکیفیت خدمات

هدف شرکت این است که به مشتریان خود کمک کند تا با اعتماد به پارس تصمیم های موثر اتخاذ کرده و پشتیبانی کالا و خدمات را در حوزه‌ی فناوری اطلاعات کاملا به ما بسپارند. جلب رضایت مشتریان با فرآیندی مطمئن دائماً مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 

خدمات نوین داده ورزی سداد
حمید رضا مختاریان مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت داده ورزی سداد
خدمات نوین داده ورزی سداد
مهدی تکبیری مدیرعامل شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه‌ای سداد
خدمات نوین داده ورزی سداد
محمدمهدی صادق مدیرعامل پرداخت الکترونیک سداد