گروه فرش فرهی مشتمل بر 2 واحد تولیدی شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان و شرکت‌ نساجی اطلس ریس کاشان فعالیت خود را از سال 1369 آغاز نمود. این گروه به عنوان اولین تولیدکننده نخ 100% پلی استر فیلامنت جهت خاب فرش ماشینی و یکی از معتبرترین شرکت های تولیدکننده فرش ماشینی در ایران است. گروه فرش فرهی طی سال ها فعالیت خود توانسته است در راستای تامین‌نیاز و سلیقه مشتریان با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی بافت دنیا و بهره‌گیری از متخصصان مجرب، انواع فرش‌های ماشینی را با تراکم بالا، در طرح ها و رنگ های مختلف تولید نماید. از ویژگی های بارز محصولات تولیدی این گروه می توان به مواردی همچون عدم پرزدهی(Lint free)، ضد حساسیت (Non allergic)، مقاوم در برابر سایش، شستشو و نور و بافت مشابه فرشهای دستبافت اشاره نمود. خلاقیت و نوآوری در تولید محصولات جدید شعار کلیدی این گروه است.

شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان

شرکت نساجی فرخ سپهر کاشان (عضو گروه فرش فرهی) یکی از بزرگترین واحدهای تولید کننده نخ پلی استر فیلامنت در صنعت فرش ماشینی کشور است. این واحد صنعتی با بهره گیری از دانش روز دنیا اقدام به تولید انواع نخ های مرغوب به صورت خام و رنگی نموده است.

شرکت اطلس ریس کاشان

شرکت اطلس ریس کاشان به عنوان یکی از واحدهای تولیدی گروه فرش فرهی در تاریخ 1386 در شهر کاشان راه اندازی و با هدف بافندگی و خطوط تکمیل بافت فرش به بهره‌برداری رسید. از بخش های دیگر این واحد تولیدی و صنعتی می‌توان به خطوط تولید بافت فرش ماشینی، تولید دوک نخ و خطوط تکمیل فرش ماشینی اشاره کرد. شرکت اطلس ریس یکی از واحد های تولیدی گروه فرش فرهی است که در حوزه تولید فرش ماشینی یکی از حلقه های تکمیل کننده این چرخه است.

ماموریت ما (Mission)
ماموریت گروه فرش فرهی ـ به عنوان یک سازمان توانمند تولیدی و بازرگانی ـ طراحی، تولید، تامین و فروش انواع فرش‌های ماشینی و عرضه این محصولات در یک گستره جغرافیایی وسیع در سراسر کشور و بازارهای خارجی است.
تحقق این ماموریت در گرو تمرکز بر رضایت متوازن ذی‌نفعان، به ویژه مشتریان، از طریق طراحی و تولید محصولات متنوع و با کیفیت، بهره‌گیری از فناوری‌ های پیشرفته وسرمایه‌ های انسانی مجرب و توانمند و توجه خاص به مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی است.

آرمان های ما (Goals)
شکوه، زیبائی، کیفیت، آسایش و تندرستی، هدیه ما به مشتریانی است که می‌خواهند در خرید و استفاده از فرش ماشینی یک حس جدید، خوشایند و منحصر به فرد را تجربه کنند.
مشتریان ما کسانی هستند که ارزش هنر، خلاقیت و کیفیت را درک می‌کنند و به فرش نه فقط به عنوان یک کفپوش، بلکه به مثابه یک اثر هنری زیبا با پشتوانه غنی فرهنگی و تاریخی می‌نگرند.
ما تلاش خواهیم کرد تا همه افرادی که به نحوی با گروه فرش فرهی مرتبط هستند، یعنی کسانی که محصولات ما را می‌بینند یا می‌خرند، درباره محصولات ما چیزی می‌شنوند، می‌خوانند یا می‌بینند و یا به هر شکل ممکن با ما همکار و همراه می‌شوند، از تجربه ارتباط خود با ما لذت ببرند.

فرش فرهی
رئیس مجموعه فرش فرهی
احمد فرهی

ما حدوداً 9 فقره ثبت اختراع انجام دادیم و برای اولین بار نرخ پلی‌استر فیلامنت را برای فرش ماشینی (پود و خواب نخ و تار)‌ استفاده کردیم؛ که خوشبختانه موفقت آمیز هم بود و زمینه صادرات خیلی خوبی فراهم کردیم زیرا این محصول نخ و پرز ندارد و حساسیت ایجاد نمی‌کند، عمر بالا و دوام بسیار خوبی دارد و جالب است بدانید که در خارج هم بیشتر دنبال محصولات و کف‌پوش‌هایی هستند که پرز ندهد. ما در این زمینه سرمایه‌گذاری و هزینه‌های زیادی انجام داده‌ایم که خوشبختانه نتیجه خوبی گرفتیم. ما یک مجموعه نسبتاً کاملی که خط تولید را هم داراست، هستیم و این‌یکی از ویژگی‌های مجموعه ماست، ویژگی دوم این است که ما هیچ‌گونه وابستگی ازلحاظ مواد اولیه به خارج از کشور نداریم. ویژگی سوم مجموعه ما بحث صادرات است که صادرات این قالی‌ها به نسبت قالی‌های اکلریک و سایر قالی‌ها با اقبال بهتری روبه‌روست.ویژگی بعدی ما سیستم فروش منحصربه‌فرد مجموعه است.

چشم انداز ما (Vision)
گروه فرش فرهی در سال 1368 یکی از 3 شرکت پیشرو و برند خوشنام صنعت فرش ماشینی در بازار داخلی بوده و در بازارهای خارج از کشور نیز حضوری فعال و موثر دارد.
این هدف کلان، با تمرکز بر توسعه سرمایه‌های انسانی، استفاده بهینه از منابع سازمانی، بکارگیری روش‌های نوین مدیریت و توسعه و تعالی فرهنگ سازمانی تحقق خواهد یافت.

ارزشهای ما (Values)
• صداقت، سخت‌کوشی و کارآمدی
• توسعه و تسری فرهنگ تعالی و بهبود
• توسعه و توانمندسازی کارکنان از طریق مشارکت و کار تیمی
• ایجاد روابط شفاف، صمیمانه، و برد ـ برد با همه ذی‌نفعان سازمان

فرش فرهی
نمایشگاه بین المللی دموتکس آلمان 2020
فرش فرهی
کارآفرین برتر سال 98
فرش فرهی
برند محبوب سال 98
فرش فرهی
برترین صادرکننده نمونه سال کشور