شرکت بهران آسانبر در سال 1377 با شماره 145680 در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسیده.از زمان تاسیس شرکت تاکنون فعالیت خود را در زمینه تولید و واردات قطعات آسانسور با شماره پروانه بهره برداری 01/80440 و شماره کارت بازرگانی 438668 ادامه داده است.

کارخانجات گروه صنعتی بهران به وسعت 110 هزار متر مربع و بیش از 900 نفر پرسنل فنی و متخصص در شهرک صنعتی پرند واقع شده است که واحدهای مدیریت، برنامه ریزی، هماهنگی و کنترل این مجموعه در ساختمانی اداری با وسعت 7000 متر مربع در محل شهرک صنعتی پرند واقع شده تا کلیه فرایندهای تحقیق و توسعه ، تولید و کنترل کیفی این شرکت مطابق با برنامه های استراتژیک این شرکت اجرا شده و خشنودی مشتریان تضمین شود.
کارخانه مذکور در برگیرنده مجموعه ای بزرگ از خطوط تولید قطعات آسانسور و پله برقی همچون خطوط تولید موتورگیربکس، درب های تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، درب های لولایی، گاورنر و لوازم جانبی میباشد. گروه صنعتی بهران بیش از 85 نوع محصول تولید می کند.

کارخانه مذکور در برگیرنده مجموعه ای بزرگ از خطوط تولید قطعات آسانسور و پله برقی همچون خطوط تولید موتورگیربکس، درب های تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، درب های لولایی، گاورنر و لوازم جانبی میباشد. گروه صنعتی بهران بیش از 85 نوع محصول تولید می کند.

یکی از مهمترین بخش های تولیدی گروه صنعتی بهران ، واحد تحقیق و توسعه است که ضمن انجام تحقیقات جهت تشخیص جایگاه جهانی این شرکت ، از نظر کیفی نسبت به طراحی مسیر رشد و توسعه محصولات جدید و بهبود محصولات فعلی اقدام کرده ، ضمن طراحی و تولید آزمایشی محصولات و بررسی عملکرد آنها، نتایج حاصله را با استانداردهای لازمه مقایسه کرده سپس نسبت به تولید محصول اقدام میکند.
شرکت بهران جزو اولین شرکت های تولیدی آسانسور و پله برقی در ایران می باشد که دارای برج تست است برج تست بهران 50 متر ارتفاع دارد که دو چاه برای تست محصولات و پکیج آسانسور بهران در آن تعبیه شده است که در آن آسانسورها تا ظرفیت 1000 کیلو گرم و سرعت 3 متر بر ثانیه ، تست می شوند

بهران آسانبر
مدیر
محمود شاکری

شروع داستان بهران به اوایل دهه 60 بر می گردد، دهه ای که در طی آن ما قطعات آسیب دیده انواع موتور گیربکس را در تراشکاری کوچکی در جنوب شهر تهران تعمیر می کردیم. در آن دوره تعداد آسانسورها در تهران بسیار محدود بود. اما 10 سال بعد با بهتر شدن اوضاع اقتصادی این تعداد افزایش یافت و به تبع حجم سفارشات تعمیر موتور گیربکس چند برابر شد. درست در همین دوره بود که ایده ای در ذهن ما نقش بست: تمرکز بر بومی سازی علم جهانی در زمینه آسانسور و پله برقی ، که نتیجه آن تولید موتور گیربکس و پله برقی در ایران شد. سال ها از آن زمان گذشت و آن ایده کم کم بالغ و بالغ تر گشت تا اینکه امروز هزاران نفر با اطمینان سوار بر پله های متحرک و آسانسورهای تولید شده در این شرکت به سمت مقاصد خود حرکت می کنند بی آنکه بدانند بهران پشت همه این شادی ها است.

مدیر
احمد شاکری

شرکت آسانسور و پله برقی بهران محصول بیش از سه دهه تلاش و کوشش گروهی از مدیران و متخصصان ایرانی است. این مجموعه تاثیرگذار در طول فعالیت صنعتی خود نقش پررنگی را در پیشرفت و گسترش صنعت آسانسور و پله برقی در ایران ایفا کرده است. تلاش های صورت گرفته از سوی شرکت آسانسور و پله برقی بهران آنچنان تاثیرگذار است که بسیاری از مراکز آکادمیک، سازمان هایی همچون استاندارد، شرکت ها خارجی و حتی رقیبان داخلی از بهران به عنوان افتخاری برای ایران یاد می کنند.

مدیر
عباس شاکری

شرکت آسانسور و پله برقی بهران همیشه نسبت به کیفیت محصولات حساس بوده و بر این اصل تاکید داشته که استفاده از قطعات مرغوب حق مشتری است. بهران با بهره گیری از این دیدگاه به تولید محصولاتی پرداخته که امروز جزو بهترین ها در ایران به شمار می روند. مدیران این مجموعه با تعمیم این دید در بحث واردات با شرکت هایی وارد مذاکره شده اند که جزو بهترین ها در جهان به شمار می روند. از جمله این شرکت ها می توان به جم و مارازی، آلبرتو ساسی ایتالیا ، زیلابگ ، ویتور و هنینگ آلمان، شن تای تایوان، داتوایلر سوئیس، ترکلی ری ترکیه، کانی چین اشاره کرد.