بهترین شرکت‌های حوزه «نفت و گاز و پتروشیمی» ایران برای استخدام

۳۴ شرکت

شرکت های پتروشیمی، نفت و گاز پایه‌های اقتصادی ایران

اقتصاد ایران از سال‌ها قبل یک اقتصاد مبتنی بر صنعت نفت، گاز و پتروشیمی بوده است. هر ساله با انتخاب برترین شرکت‌های ایران بیش از یک سوم شرکت‌های برتر را شرکت‌های پتروشیمی تشکیل می‌دهند. به همین دلیل می‌توان گفت یکی از حوزه‌های استخدامی محبوب در کشور استخدام در پتروشیمی‌ها است. این صنعت سود آور هر ساله بیشتر از قبل رشد کرده و آورده‌های مالی فراوان آن باعث رشد اقتصاد کشور شده است.

کار شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی چیست؟

همانطور که از نام این حوزه برمی‌آید شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی تمام تمرکز خود را بر روی اکتشاف، استخراج و پالایش این ثروت عظیم گذاشته‌اند. اما بجز این موارد تخصص‌ها و شرکت‌های دیگری هم در این بخش فعال هستند. شرکت های تولید لوازم و ادوات مربوط به حفاری، اکتشاف، استخراج، پالایش و انتقال محصولات پتروشیمی، در کنار شرکت‌های استارتاپ پتروشیمی همگی بخشی از بازارکاری عظیم صنایع پتروشیمی ایران را تشکیل می‌دهند.

استخدام در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به چه صورت است؟

روزانه تعداد زیادی آگهی مربوط به شرکت‌های پتروشیمی از سراسر کشور در وبسایت «ای استخدام» منتشر می‌شود. شرکت‌های نفتی بیشتر به افرادی که تحصیلات و تجربیات کاری مشابه و نزدیک به تخصص‌های نفتی دارند تمایل دارند. در لیست شرکت‌های پتروشیمی کشور، اگر به میزان جذب و تخصص‌های مورد نیاز (که در آگهی‌های استخدام هر شرکت موجود است) نگاه کنید به سرعت متوجه می‌شوید این شرکت‌ها علاوه بر نیروی تحصیل کرده در رشته مهندسی نفت و گرایش‌های آن افرادی از رشته‌های دیگر را نیز استخدام می‌کنند.

صنایع نفتی ایران، استخدام‌های مختلفی دارند و خانم‌ها نیز می‌توانند برای استخدام در شرکت نفت و برترین شرکت‌های پتروشیمی ایران، استخدام شوند.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی چیست؟

شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی برای استخدام به دنبال افرادی با تحصیلات مرتبط در شاخه‌ها و گرایش‌های مختلف هستند.البته عمده استخدام در شرکت نفت از رشته‌های مهندسی است و میزان کمی از سایر رشته‌ها در این حوزه استخدام وجود دارد. اما بازهم بهتر است تمام آگهی‌های شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی را به صورت متناوب بررسی کنید. در میان استخدام‌های شرکت نفت ایران آگهی برای نیروی خانم نیز مشاهده می‌شود که این موضوع به شدت برای بانوان جذاب بوده و آنها نیز میتوانند در این حیطه وارد شوند.

گرایش‌های مهندسی اکتشاف، مهندسی حفاری و مهندسی مخازن نفت در میان مهم‌ترین گرایش‌های مورد توجه در میان آگهی‌های استخدامی است.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در حوزه مشاغل نفت، گاز و پتروشیمی چیست؟

برترین شرکت‌های نفتی در سراسر کشور و برترین شرکت‌های برتر پتروشیمی در ایران، دارای واحد منابع انسانی قدرتمندی هستند که به آنها در جذب بهترین و ماهرترین نیروهای کاری کمک می‌کند. اگر شما هم مایل به استخدام شدن در این شرکت‌ها هستید باید بدانید مهارت‌های تجزیه و تحلیل داده‌ها، مدیریت بحران، تدوین و طراحی استراتژی، گزارش نویسی و ... از جمله مهارت‌های مهم در استخدام شرکت‌های نفتی ایران است.

بهترین شرکت‌های پتروشیمی کدام یک هستند؟

هر ساله لیستی از بهترین شرکت‌های ایران شامل صد شرکت برتر در تمام حوزه‌ها منتشر می‌شود که حدود یک سوم این شرکت‌ها را شرکت‌های نفتی تشکیل می‌دهد. این شرکت‌های نفتی که در عسلویه، منطقه پارس جنوبی و ... فعال هستند به واسطه مدیریت نفتی صحیح توانسته‌اند جز لیست برترین شرکت‌های ایرانی قرار گیرند.

سوالات متداول