شرکت ناورود دارای بیش از 40 سال سابقه پیمانکاری در زمینه های عملیات راهسازی و سیویل، ابینه، تاسیسات برقی و مکانیکی، آبیاری و زهکشی، اجرای پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی، خطوط لوله زیرزمینی، احداث خطوط لوله انتقال نفت و گاز و ... ، اجرای پروژه های EPC، اجرای پروژه های Turn Key و ... می باشد.
شرکت ناورود در سال 1360 فعالیت خود را در زمینه عملیات راهسازی آغاز و سپس با انجام پروژه پتروشیمی تبریز وارد عرصه اجرای عملیات سیویل و خطوط لوله زیرزمینی در پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی گردید.پس از تکمیل و تحویل پروژه های متعدد در زمینه های یاد شده، شرکت با رهبری کنسرسیوم NST متشکل از شرکتهای ناورود، استیم و تکادو، اجرای موفق پروژه احداث مجتمع اولفین نهم در عسلویه را بصورت کلید گردان به پایان رسانید.
شرکت ناورود با رهبری کنسرسیوم NASR (متشکل از شرکتهای ناورود، آریا پیشرو قرن، استیم و رادیرا) متولی اجرای پروژه ملی EPC1 در فاز 12 توسعه میادین گازی پارس جنوبی بوده است. از دیگر افتخارات این شرکت اجرای موفق پروژه های احداث خطوط لوله انتقال نفت و گاز در صعب العبورترین مناطق جغرافیایی است که در سایه توان فنی بالا و تجهیز امکانات مناسب میسر شده است.
هدف غایی شرکت ناورود ارائه خدمات فنی و مهندسی به بهترین شیوه ممکن و تبدیل شدن به یکی از شرکت های قدرتمند در سطح بین المللی می باشد.
این خدمات در حیطه فعالیت های عمرانی و صنعتی مختلف از جمله راهسازی، لول هگذاری، ساخت سد و فرودگاه، تاسیسات و تجهیزات و ساخت مجتمع های صنعتی و غیر صنعتی از جمله صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می باشد. به منظور ارائه هرچه مطلوبتر این خدمات شرکت خود را موظف می داند که رضایت تمامی استفاده کنندگان از این خدمات را همواره مد نظر قرار داده و در راستای دسترسی به آن حداکثر تاش خود را انجام دهد.