بهترین شرکت‌های حوزه «ساخت و ساز» ایران برای استخدام

۵۰ شرکت

بزرگترین شرکت‌های ساخت و ساز در ایران

شرکت‌های ساخت و ساز شامل شرکت‌های جاده سازی، شرکت‌های پل‌سازی، شرکت‌های توسعه راه آهن، شرکت‌های بندرسازی و توسعه بنادر، شرکت‌های توسعه کشاورزی، شرکت‌های توسعه اماکن پتروشیمی، شرکت‌های طراحی، نظارت و محاسبات ساخت، شرکت‌های نگهداری از زیرساخت‌های شهری و... می‌باشند. برخی از این شرکت‌ها به واسطه حجم عظیم عملیات‌هایی که بر عهده دارند در زمره برترین شرکت‌های کشور قرار می‌گیرند. همچنین لیست شرکت‌های برتر پیمانکاری و ساخت و ساز کشور با رتبه یک نیز که اصطلاحاً به آنها شرکت‌های رتبه یک ساختمان می‌گویند جز بزرگترین شرکت‌های ساخت و ساز ایران هستند.

چگونه در بهترین شرکت‌های ساخت و ساز ایران، استخدام شویم؟

استخدام در شرکت‌های برتر حوزه ساخت و ساز ایران، به صورت جذب مهندسین عمران، مهندسین مدیریت پروژه، نیروی ماهر، کارگر و... از میان آگهی‌های استخدامی وبسایت «ای استخدام» صورت می‌گیرد. این شرکت‌ها که وظیفه اصلی سازندگی و آبادانی کشور را بر عهده دارند، همواره در صدد آن هستند که با جذب نیروی کارآمد پروژه‌های عمرانی خود را به نحو احسن اداره و به پایان برسانند. اگر به اسامی شرکت‌های ساختمانی و شرکت‌های عمرانی ایران نگاهی بیاندازید و سوابق کاری آنها را به دقت بررسی کنید نقش بی‌مانند مهندسین دلسوز کشور در آنها عیان است.

استخدام در برترین  شرکت‌های ساخت و ساز به چه صورت است؟

بهترین شرکت‌های ساخت و ساز ایران به شیوه‌های گوناگون اعم از قراردادی، پروژه‌ای، استخدام مهندس عمران برای شیفت شب، استخدام مهندس عمران و مسئول آزمایشگاه عمران و... اقدام به استخدام نیروی کاری مورد نظر خود می‌کنند. برای آغاز تمامی پروژه‌های عمرانی به یک مهندس کارآمد عمران نیاز داریم تا علاوه بر رعایت جنبه‌های فنی و اجرایی، اقتصادی نیز عمل کند. چون اقتصادی بودن یک اصل در مهندسی عمران است. به طور معمول مهندس عمران به صورت تمام وقت کار می کند. در صورت بروز مشکل یا وجود ضرب الاجل برای اتمام بعضی از پروژه ها، لازم است در خارج از ساعات معمول نیز کار کند. زمان کاری مهندس عمران معمولا بین دفتر کار و محل پروژه تقسیم می‌شود. کار در محل پروژه با شرایط آب و هوایی مختلف و معمولا با سفرهای کاری همراه است.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های ساخت و ساز چیست؟

بهترین شرکت‌های پیمانکاری با رتبه یک، شرکت‌های عمرانی با رتبه یک، شرکت‌های معماری با رتبه یک و شرکت‌های برتر در حوزه بازسازی ساختمان همگی نیازمند تخصص‌های متعددی هستند که از آن جمله میتوان به استخدام مهندس عمران، استخدام مهندس معمار، استخدام مهندس معمار سه بعدی کار، استخدام مهندس عمران آشنا به متلب، استخدام مهندس آزمایشگاه خاک، استخدام مهندس آزمایشگاه بتن، استخدام تکنیسین فنی ساختمان، استخدام مهندس برق، استخدام مهندس الکترونیک، استخدام مهندس مکانیک، استخدام مهندس تاسیسات، استخدام تکنیسین تاسیسات و... همگی از جمله مشاغلی هستند که با تحصیلات مرتبط می‌توان از طریق آنها به استخدام شرکت‌های برتر حوزه ساخت و ساز درآمد.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در شرکت‌های ساخت و ساز چیست؟

شرکت‌های ساخت و ساز با توجه به اینکه از رشته‌های گوناگونی اقدام به جذب نیرو می‌کنند، مهارت‌های بسیار متنوعی نیز نیاز دارند. از جمله مهارت‌های مورد نیاز بر استخدام در شرکت‌های رتبه یک عمرانی کشور می‌توان به مهارت‌های زیر اشاره کرد:

  • مهارت و توان محاسباتی بالا و درک ریاضی عالی
  • توانایی درست شرح ایده‌ها و طرح‌ها
  • توانایی تحلیل داده
  • مدیریت پروژه
  • توانایی انجام کار تیمی
  • آشنایی با قوانین و مقررات ساختمانی کشور

آینده شغلی شرکت‌های ساخت و ساز برتر ایران چیست؟

شرکت‌های رتبه یک عمرانی ایران و دیگر شرکت‌های برتر حوزه ساخت و ساز کشور بازیگران اصلی توسعه زیرساخت‌های توسعه کشور هستند. به همان میزانی که کشور نیازمند توسعه در جوانب مختلف از جمله توسعه راه‌ها، توسعه راه آهن، سد سازی، ساخت تونل، ساخت پل، ساختمان سازی در حوزه‌های مختلف از جمله انبوه سازی و ساخت مسکن ارزان و ساخت مسکن در سطح ملی همگی نیازمند نیروی کار ماهر و متخصص می‌باشد. با بررسی تمام این جوانب می‌توان به این نتیجه رسید که شرکت‌های ساخت و ساز در ایران دارای آینده شغلی با ثبات و مناسبی هستند.

بدون سابقه کار میتوان وارد کار در حوزه ساخت و ساز شد؟

حوزه ساخت و ساز همیشه پذیرای نیروی کار کارآموز بوده است. کارآموزی معماری، کارآموزی عمران، کارآموزی صنایع و... همگی بخشی از واحدهای درسی دانشگاه در این رشته‌های می‌باشد که دانشجویان برتر می‌توانند از طریق همین دوره‌]ای کارآموزی آرام آرام وارد جریان اصلی بازارکار مهندسی و بازارکار ساخت و ساز کشور شده و در کنار کسب تجربه از مهندسین توانمند داخلی خود را برای ورود به بازارکار حرفه‌ای آماده کنند.

سوالات متداول