۲۴۰ سرباز وظیفه زندان‌های البرز گواهینامه مهارت‌آموزی گرفتند

مدیرکل زندان‌های البرز گفت: ۲۴۰ نفر از سربازان وظیفه زندان‌های استان موفق به اخذ گواهینامه پایان دوره مهارت‌آموزی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی چهارمحالی ظهر سه‌شنبه در حاشیه اهدای گواهینامه مهارت‌آموزی سربازان وظیفه سازمان زندان‌های البرز اظهار کرد: به منظور تقویت مهارت‌های شغلی و آشنایی با بازار کار، ۵ دوره مهارتی ویژه سربازان وظیفه در زندان‌های استان البرز در سال گذشته برگزار شد.

وی با اشاره به رشته‌های مهارتی برگزار شده ویژه سربازان وظیفه گفت: این دوره‌های مهارتی در ۵ رشته؛ جوشکاری، سرویس‌کار خودرو، تعمیر تلویزیون‌های پیشرفته، چلنگری و تولیدات چرمی دست دوز برگزار شد.

چهار محالی افزود: این دوره‌ها با همکاری مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندان‌های البرز، قرارگاه مهارت آموزی فراجا، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید که ۲۴۰ نفر از سربازان وظیفه زندان‌های البرز موفق به اخذ گواهینامه پایان دوره شدند.

مدیر کل زندان‌های استان البرز با اشاره به اهداف برگزاری این دوره‌ها گفت: سربازان وظیفه پس از پایان خدمت مقدس سربازی باید وارد بازار کار شوند پس لازم است که در این ایام تا حد ممکن در زمینه اشتغال توانمند شوند و تمام رشته‌های برگزار شده نیز جز رشته‌های کاربردی و دارای بازار کار است.

منبع : خبرگزاری مهر

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ