پرداخت بخشی از حقوق معوقه معلمان خرید خدمات در این هفته

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: حقوق مهر و آبان معلمان خرید خدمات در این هفته پرداخت می‌شود.

صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص مطالبات معلمان خرید خدمات، اظهار کرد: شرمنده این عزیزان هستیم. تخصیص به صورت کامل انجام شد و حقوق مهر و آبان این معلمان به زودی یعنی در همین هفته پرداخت می‌شود.

وی توضیح داد: هفته قبل تخصیص اعتبار انجام شد اما فرایند تخصیص، تامین و توزیع اعتبار پیچیده است؛ یعنی هفته گذشته تخصیص اعتبار انجام شد و این هفته نسبت به تامین نقدینگی از خزانه‌داری کل کشور اقدام شد.

ستاری‌فرد افزود: توزیع اعتبار انجام شده و در اختیار استان‌ها قرار گرفت تا به خرید خدماتی‌ها پرداخت شود اما برای ۴ ماه باقی مانده تا پایان سال پیشنهاداتی مبنی بر جابجایی بودجه دادیم که ان‌شاءالله سازمان برنامه و بودجه همراهی کند تا این مطالبات پرداخت شود البته وزیر آموزش و پرورش هم به جد پیگیر است.

وی در خصوص دلایل مشکلات عدم پرداخت مطالبات معلمان خرید خدمات، گفت: رقمی که پیش‌بینی و تصویب شد کفاف لازم را نمی‌داد؛ در حالی که افزایش ۵۷ درصدی برای حقوق کارگری پیش‌بینی شده بود اما ردیف خرید خدمات در سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشت یعنی ناترازی از سال گذشته انجام شد. اما امیدواریم با پیش‌بینی جابجایی اعتبار، این مشکل حل شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریسی‌ها گفت: هنوز ۵ تا ۱۰ درصد ابلاغ‌ها انجام نشده است اما پیگیر پرداخت هستیم و تا پایان سال بخشی از مطالبات حق‌التدریس‌ها پرداخت می‌شود.

منبع: فارس

برای مشاهده اخبار فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار حقوق و دستمزد فرهنگیان اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ