شرایط و جزئیات وام چهار میلیاردی و ۱۵۰ میلیونی برای سربازان

۱۲ نظر

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح جزئیات اعطای وام‌های ۱۵۰ میلیونی و چهار میلیارد تومانی به سربازان ماهر را تشریح کرد.

به گزارش بازارکار، سردار موسی کمالی، درباره آخرین وضعیت اعطای وام اشتغال به سربازان ماهر اظهار کرد: در راستای خوشایند سازی خدمت سربازی و با پیگیری‌های انجام شده از سوی قرارگاه مهارت آموزی سربازان تصمیم بر آن شد تا وام‌های اشتغال ۱۵۰ میلیون تومانی و چهار میلیارد تومانی به سربازان ماهر دارای شرایط پرداخت شود.

وی با بیان اینکه شرط لازم برای تمامی سربازان متقاضی وام این است که حتما کارت پایان خدمت خود را در سال ۹۷ یا سال‌های پس از آن تا چند ماه آینده دریافت کرده باشند، گفت: افراد دارای کارت پایان خدمت با شرایط مذکور اگر چنانچه یکی از سه شرطی که در ادامه گفته می‌شود را نیز دارا باشند می‌توانند برای درخواست این وام اقدام کنند.

وی درباره این سه شرط نیز گفت: یکی از شروط داشتن گواهینامه مهارتی است و تفاوتی ندارد که سرباز این گواهی را قبل از خدمت، حین خدمت یا پس از خدمت دریافت کرده باشد. شرط دیگر داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر از آن بوده و شرط سوم نیز فارغ التحصیلی از هنرستان، دانشسرا یا آموزشگاه‌های علمی و کاربردی است.

وی بار دیگر تاکید کرد که اگر فردی کارت پایان خدمت به تاریخ سال ۹۷ یا پس از آن تا چند ماه آینده را داشته باشد و یکی از سه شرط مذکور را نیز دارا باشد می‌تواند برای دریافت وام اقدام کند.

کمالی با بیان اینکه مبلغ این وام ۱۵۰ میلیون تومان برای خود اشتغالی و چهار میلیارد تومان برای کارآفرینی است، گفت: بازپرداخت این وام پنج تا هفت سال بوده و یک سال نیز تنفس دارد. سود این وام نیز چهار درصد است.

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح درباره نحوه درخواست برای این وام نیز گفت: متقاضیان دارای شرایط باید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ ۵۰ هزار تومان درخواست خود برای دریافت وام را ثبت کنند. در آنجا می‌بایست فرمی را تکمیل کرده و در بخشی از آن نیز طرح خود برای اشتغال یا به اصطلاح پروپزال طرح خود را وارد کنند. با تکمیل این فرم، پلیس+۱۰ فرم‌ها را به وظیفه عمومی هر استان به عنوان دبیر کارگروه اشتغال هر استان ارجاع می‌دهد.

وی ادامه داد: با ارجاع فرم‌ها به کارگروه اشتغال که در آن معاون اقتصادی استاندار، فرمانداران و … نیز حضور دارند درباره طرح‌ها تصمیم گیری شده و در صورت موافقت پرونده به بانک معرفی و از متقاضی نیز خواسته می‌شود به بانک رفته و فرآیند دریافت وام را طی کند.

وی با بیان اینکه هر مرحله از طریق ارسال پیامک به متقاضی اطلاع داده می‌شود، گفت: ۱۸ بانک عامل برای اعطای این وام تعیین شده است.

وی درباره اینکه آیا ضامنی برای دریافت این وام نیاز است یا خیر؟ گفت: یک کارمند دولت یا جواز کسب به عنوان ضامن از سوی متقاضی خواسته می‌شود. برخی به اشتباه تصور کرده‌اند که متقاضی خودش باید جواز کسب داشته باشد. در حالیکه جواز کسب به عنوان مدارک ضامن مورد نیاز است و می‌توان به جای آن یک کارمند دولت را به عنوان ضامن معرفی کرد.

سردار کمالی در گفتگو با ایسنا، درباره اینکه نحوه اختصاص وام چهار میلیارد تومانی و ۱۵۰ میلیارد تومانی به چه صورت است؟ گفت: با توجه به پروپزال و طرح ارائه شده درباره مبلغ وام در کارگروه اشتغال تصمیم گیری می‌شود.

منبع : بازار کار

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار آخرین اخبار از نحوه خرید خدمت سربازی اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱۲ نظر برای شرایط و جزئیات وام چهار میلیاردی و ۱۵۰ میلیونی برای سربازان

 • ع
  عباس
  ۶ آذر ۱۴۰۱، ۲۳:۰۸
  سلام من خدمتمو پارسال تموم کردم فوق دیپلم برق دارم برا وام میتونم ثبت نام کنم ؟
  • م
   محمود آقائی‌لامع
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱، ۱۴:۲۹
   سلام من استوار دوم وظیفه هستم و یه مدتی فراری بودم ولی الان در حین خدمت هستم و یک زمین زراعی 3هکتاری با سند رسمی دارم و مدرک مهنسی کشاورزی_علوم دامی دارم اگر برای احداث مرغداری صنعتی طرحی ارائه بدهم که در آن برای حداقل 10نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد بشود آیا وام 4میلیاردی برایم تعلق میگیرد؟
   • مشاور «ای استخدام»
    ۱۸ آبان ۱۴۰۱، ۱۴:۵۷
    کاربرعزیز
    طبق متن خبر متقاضیان دارای شرایط باید به دفاتر پلیس+10 مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ 50 هزار تومان درخواست خود برای دریافت وام را ثبت کنند. در آنجا می‌بایست فرمی را تکمیل کرده و در بخشی از آن نیز طرح خود برای اشتغال یا به اصطلاح پروپزال طرح خود را وارد کنند. با تکمیل این فرم، پلیس+10 فرم‌ها را به وظیفه عمومی هر استان به عنوان دبیر کارگروه اشتغال هر استان ارجاع می‌دهد.
    با ارجاع فرم‌ها به کارگروه اشتغال که در آن معاون اقتصادی استاندار، فرمانداران و … نیز حضور دارند درباره طرح‌ها تصمیم گیری شده و در صورت موافقت پرونده به بانک معرفی و از متقاضی نیز خواسته می‌شود به بانک رفته و فرآیند دریافت وام را طی کند.
   • م
    محمود آقائی‌لامع
    ۱۸ آبان ۱۴۰۱، ۱۴:۲۱
    سلام من استوار دوم وظیفه هستم و یه مدتی فراری بودم ولی الان در حین خدمت هستم و یک زمین زراعی 3هکتاری با سند رسمی دارم و مدرک مهنسی کشاورزی_علوم دامی دارم اگر طرحی ارائه دهم که برای حداقل 10نفر اشتغال زایی بشه آیا وام 4میلیاردی برام تعلق میگیرد؟
    • م
     مهدی جهاندیده
     ۱۷ آبان ۱۴۰۱، ۱۲:۰۵
     سلام من شرایط خدمت رو دارم و با کارت قالی بافی میتونم برای این وام اقدام کنم؟
     • م
      مهدی
      ۱۵ آبان ۱۴۰۱، ۱۳:۲۳
      اگه سازمان نظام وظیفه عده ای از مشمولین غایب که شرایط سخت تری دارند را از خدمت معاف کنه بقیه متوجه خواهند شد که دیگه معافیتی در کار نیست .به خودیه خود تکلیف سربازی خود را معلوم میکنند
      • م
       مهدی
       ۱۰ آبان ۱۴۰۱، ۱۴:۵۷
       سرباز صفر چی؟
       • و
        ولاغیرررر
        ۱۱ آبان ۱۴۰۱، ۰۰:۲۲
        سرباز صفر اگر مدرک فنی حرفه ای داشته باشه میتونه از این وام استفاده کنه
       • ب
        بنتلی
        ۱۰ آبان ۱۴۰۱، ۱۴:۴۷
        منظور از کارت پایان خدمت به تاریخ سال 97 یا پس از آن تا چند ماه آینده چیه!!؟
        • و
         ولاغیرررر
         ۱۱ آبان ۱۴۰۱، ۰۰:۲۴
         منظورش از چندماه آینده احتمالا سربازایی بود که قراره درآینده کارت پایان خدمت بگیرن .
        • ب
         بنتلی
         ۱۰ آبان ۱۴۰۱، ۱۴:۴۳
         با شرایطی که فعلا نظام وظیفه و نیروی انتظامی دارن به شدت سرباز میخوان و تمام این طرح ها و افزایش حقوق ها برای تشویق افراد برای رفتن به خدمت هست. ولی با شرایط موجود واقعا یک عده همچنان نمیتونن خدمت کنن و باید فکری به حال این افراد بشه!
         • A
          Alireza
          ۱۰ آبان ۱۴۰۱، ۱۳:۵۲
          اصلاح قانون نظام وظیفه چی شد؟

          لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

          ثبت پاسخ