شرایط ساماندهی قبول‌شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام شد

شرایط سازماندهی و امضای قرارداد «استخدام پیمانی قبول‌شدگان آزمون استخدامی سال ۱۴۰۰» و «مشمولان قانون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی» به استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، صادق ستاری‌فرد سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای که امروز خطاب به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرده، تصریح کرد: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و اتمام دوره‌های مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با توجه به موارد ذیل، نسبت به ساماندهی نیروهای مشمول اقدام شود.

الف - قبول‌شدگان آزمون استخدامی سال ۱۴۰۰

در اجرای مجوزهای استخدامی شماره ۷۲۷۶ مورخ ۱۹ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و باقی‌مانده مجوز شماره ۹۳۱۶۷ مورخ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور و مکاتبات ارسالی در خصوص سازماندهی تاییدشدگان دوره‌های مهارت‌آموزی قبول‌شدگان آزمون سال ۱۴۰۰ و جاماندگان از دوره مهارت‌آموزی استخدام پیمانی سنوات قبل، خواهشمند است دستور فرمائید در به‌کارگیری، صدور ابلاغ تدریس و حکم استخدام پیمانی قبول‌شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۱۴۰۰ از ابتدای مهرماه سال ۱۴۰۱ به بعد، در صورت احراز شرایط ذیل اقدام شود:

- ملاک استخدام پیمانی افراد، قبولی در دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی است.

- به استناد تصویب نامه مورخ ۲۱ بهمن ۱۳۸۸ ابلاغی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور و با توجه به ماده واحده سوگندنامه معلمی مصوب جلسه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ شورای عالی آموزش و پرورش، ادای سوگندنامه معلمی، امضا و اثر انگشت آن الزامی است.

- مطابق مقررات مربوط و آگهی استخدام پیمانی سال ۱۴۰۰، نوع استخدام افراد فوق به صورت پیمانی است.

- مدارکی که باید در پرونده پرسنلی افراد درج شود:

الف- تاییدیه شورای پزشکی از نظر تندرستی جسمی و روحی

ب- تصاویر آخرین مدرک تحصیلی مورد پذیرش، کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان

ج- معرفی‌نامه از سازمان بهزیستی (برای معلولین استفاده کننده از ۳ درصد سهمیه معلولین)

د- معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران (برای مشمولین سهمیه ایثارگران)

ه- داشتن گواهی عدم سو پیشینه کیفری موثر

و- تاییدیه انفرادی گزینش، سوگندنامه امضا شده با اثر انگشت، تعهدنامه محضری

ز- تصویر مجوز آزمون استخدامی مربوط، نتیجه قبولی آزمون استخدامی و موفقیت در پودمان‌های مهارت‌آموزی

ح- ارائه اصل گواهی مهارت‌های هفتگانه (ICDL) صادره از مراکز و موسسات مورد تایید سازمان اداری و استخدامی کشور و اصل گواهی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم برای داوطلبان دارای دین اسلام

- اخذ امضای قرارداد استخدام پیمانی و تعهد ضمیمه آن بر اساس مفاد بخشنامه نهم آبان ۱۴۰۱ معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت متبوع صورت گیرد. به کار گیری افراد صرفا در شغل محل قبول شده در آزمون استخدام پیمانی سال ۱۴۰۰ و جاماندگان از دوره مهارت آموزی آزمون‌های استخدامی سنوات قبل در محل پذیرفته شده سال‌های مذکور که قبلا تعیین شده است، صورت پذیرد.

- در شرح حکم قبول‌شدگان نهایی استخدام پیمانی سال ۱۴۰۰، اشاره به شماره مجوز استخدامی ۷۲۷۶ مورخ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰( تصویر پیوست) الزامی است، ضروری است تصویری از مجوز مربوط و نتیجه فرد در آزمون استخدامی در پرونده پرسنلی افراد نگهداری شود.

- در صورت انصراف یا فقدان شرایط استخدام نفر اصلی (شرایط مندرج در آگهی استخدام) برای جایگزینی فرد جدید نسبت به مکاتبه با مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری اقدام تا بررسی و اعلام نظر شود.

- در صورتی که مدارک افراد مغایر با شرایط مندرج در آگهی استخدام پیمانی سال مربوط باشد، فرد هیچ‌گونه حق اعتراضی ندارد و بر اساس مفاد آگهی موردنظر فرد پذیرفته شده در هر مرحله از مراحل استخدام حذف خواهد شد.

ب- مشمولان قانون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

به استناد قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدام معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی (الحاقات و اصلاحات بعدی قانون) و در اجرای تفاهم نامه منعقده فی‌مابین سازمان‌های اداری و استخدامی کشور، برنامه و بودجه کشور و وزارت متبوع در اسفندماه سال ۱۴۰۰، به استحضار می‌رساند تمامی نیروهای مشمول که پودمان اول دوره مهارت آموزی را با موفقیت طی کرده‌اند، با رعایت ضوابط و مقررات اعم از اخذ تاییدیه گزینش و نامه دانشگاه فرهنگیان می‌توانند به صورت حق‌التدریس سازماندهی و به‌کارگیری شوند.

بدیهی است پس از گذراندن دوره مهارت‌آموزی و آزمون جامع با موفقیت، نیروهای صدر الاشاره تبدیل وضعیت خواهند شد.

ج- قبول‌شدگان اصلی آزمون فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر

به استناد بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه و در اجرای مجوز شماره ۳۸۹۹۵۷ تاریخ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور طبق ضوابط و مقررات و پس از اخذ تاییدیه گزینش نسبت به صدور احکام ایشان از محل مجوز فوق اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

برای مشاهده صفحه استخدام لحظه به لحظه آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

برای مشاهده اخبار فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک کنید

 

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ