شرایط تمدید بیمه تکمیلی فرهنگیان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش شروط عقد قرارداد با بیمه‌ها برای بیمه تکمیلی فرهنگیان را اعلام کرد.

علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تمدید قرارداد بیمه فرهنگیان تا پایان ماه جاری اظهار کرد: برای قرارداد جدید بیمه تکمیلی با چند شرکت بیمه‌ای مذاکرات در حال انجام است.

وی افزود: البته بیمه‌ها پیش بینی تاثیر افزایش هزینه‌های خدمات بهداشت و درمان را روی نرخ‌های بیمه تکمیلی برای سال آینده دارند و ممکن است برای همه و نه فقط برای آموزش و پرورش، میزانی از افزایش نرخ حق بیمه را لحاظ کنند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ما استعلامات قیمتی از بیمه‌های دولتی و خصوصی را انجام داده‌ایم و آتیه سازان حافظ نیز پاسخ استعلام ما را داده و قیمت‌ها را اعلام کرده است اظهار کرد: قبل اتمام مهلت قرارداد، بهترین گزینه را انتخاب می‌کنیم.

الهیار ترکمن افزود: از شرایط و رویکرد ما این است که خدمات به نسبت سال قبل کاهش نیابد. سقفی در ارائه خدمات گذاشته نشده تا حجم بیشتری از فرهنگیان بتوانند از این بیمه استفاده کنند. در هر صورت با توجه به افزایش احتمالی قیمت ها در حوزه بهداشت و درمان، بیمه یک مدیریت ریسک و امتیازی است که اگر در زندگی مشکلی پیش بیاید به رفع آن کمک می‌کند.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری پیرامون حساب یکپارچه مدارس گفت: استقرار حساب یکپارچه مدارس از آبان ماه شروع شده است و هدف آن این است کم تمام منابع ورودی را مدیریت کند و کسی مجاز نباشد وجهی خارج از محدوده مشخص شده دریافت کند.

الهیار ترکمن ادامه داد: به این ترتیب تمام منابع مالی که در مدرسه مجاز به کسب و مصرف است ساماندهی می‌شود و هر کدام کدهای مشخصی دارند. حساب ها در بانک ملی ایجاد شده‌اند و محل هزینه کرد وجوه مشخص است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: حساب یکپارچه مدارس به کنترل هوشمند و شفافیت واریز و هزینه در مدارس می پردازد و به معنای محدود کردن عملکرد مدیران نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده آخرین اخبار جزئیات بیمه طلایی فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک نمایید

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ