زنان در مشاغل سخت باید تحت آموزش‌های روانشناسی قرار گیرند

۷۹۹ روز قبل

خبرگزاری فارس: معاون سازمان نظام روانشناسی از پیشنهاد این سازمان مبنی بر کاهش ساعات کار برخی مشاغل از ۸ ساعت به ۴ ساعت خبر داد و گفت: درغیر این صورت استرس وارد شده بر صاحبان این مشاغل و خانواده‌هایشان سبب خسارات زیادی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمد حاتمی در ارتباط با موضوع استرس و خانواده اظهارداشت: استرس مادران شاغل در نخستین مرحله به کودکانشان منتقل می‌شود.
وی با اشاره به تحقیقی که درباره میزان استرس و افسردگی در میان زنان شاغل انجام شده گفت: پرستاران بیش از معلمان استرس شغلی دارند و در مقابل زنانی که خانه دار هستند بیش از زنان شاغل از افسردگی رنج می‌برند.
حاتمی درباره عواملی که سبب انگیزه قتل و یا انجام جنایت در یک نوجوان می‌شود گفت: ریشه این اتفاق در سال های کودکی این جوان است.
وی با اشاره به مادری که دارای استرس شغلی است اظهارکرد: این مادر در نخستین مرحله استرس خود را به فرزندش منتقل می کند و فرزند نیز با آشکار کردن رفتارهایی مانند پرخاشگری و ناسازگاری، استرس مضاعفی را به مادر بر می گرداند و این شرایط خانواده را به سمت فروپاشی سوق می دهد.
حاتمی با اشاره به مشکلات زنان شاغل و حتی خانه دار گفت: وجود استرس های شغلی و افسردگی زنان خانه دار لزوم مراجعه آنان را به روانشناس و مشاور جدی می کند.
حاتمی افزود: برخی از مشاغل سبب کاهش استرس می شود ولی پرستاری و معلمی استرس زا هستند.
وی از پیشنهاد سازمان نظام روانشناسی به وزارت بهداشت مبنی بر کاهش ساعات کار برخی مشاغل از هشت ساعت به چهار ساعت خبر داد و گفت: درغیر این صورت استرس وارد شده بر صاحبان این مشاغل و خانواده هایشان سبب خسارات زیادی می شود.
حاتمی در ادامه وظیفه و مشاوران را آگاهی بخشی به صاحبان مشاغل سخت عنوان کرد و گفت : زنان در مشاغل سخت باید تحت آموزش های روانشناسی قرار بگیرند.

برای مشاهده آخرین اخبار مشاغل سخت و زیان آور اینجا کلیک نمایید

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.