ای استخدام : آشنایی با رشته زراعت واصلاح نباتات

۱ نظر

آشنایی با رشته زراعت واصلاح نباتات

برای تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص در رشته زراعت و اصلاح نباتات به منظور نیل به خودکفائی در مواد اولیه غذایی و صنعتی لازم است متخصصینی تربیت شوند که بتوانند با استفاده از دانش وتجربیات خود تولید اقتصادی محصولات زراعی را بطور علمی امکان پذیر و از امکانات موجود در کشور حداکثر استفاده را در جهت تولید محصولات نموده و در امور تحقیقات و آموزش و برنامه ریزی کشاورزی نیز خدمت نمایند.

طول دوره تحصیل

براساس آئین نامه دوره کارشناسی مصوب شورای عالی برنامه طول دوره کارشناسی زراعت و اصلاح نباتات ۴ سال است و دانشجویان بطور متوسط قادر خواهند بود که این دوره را در مدت مذکور بگذرانند حداکثر مجاز طول تحصیلات این دوره ۶ سال میباشد. هر سال تحصیلی شامل دو نیمسال می باشد و درهر نیمسال ۱۶ هفته کامل آموزشی وجود دارد نظام آموزشی این دوره واحدی است و برای هر واحد درس نظری درهر نیمسال ۱۶ ساعت آموزش کلاسیک در نظر گرفته شده است.

تعداد واحدها

تعداد واحدهای درسی دوره کارشناسی زراعت و اصلاح نباتات ۱۳۵ واحد به شر زیر می باشد. دروس عمومی ۲۰ واحد دروس علوم پایه ۳۳ واحد دروس اصلی کشاورزی ۳۸ واحد دروس تخصصی ۳۷ واحد که شامل ۲۸ واحد الزامی تخصصی، گرایش ها، ۹ واحد الزامی هر یک از گرایش ۷ واحد انتخابی گرایش.

توانمندی های فارغ التحصیلان

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در موارد زیر نقش و توانایی خود را ایفاء نمایند. - بعنوان مدیر یا مجری واحدهای تولیدی دولتی و خصوصی کشاورزی - به صورت کارشناس متخصص و برنامه ریز در زمینه های مختلف زراعت و اگرونومی در واحدهای اجرایی نظیر وزرات کشاوزی ، وزارت جهاد سازندگی و غیره . - بعنوان مربی در دبیرستانهای کشاورزی و مجری امور تحقیقاتی در واحدهای تحقیقات کشاورزی

برای مشاهده سایر رشته ها اینجا کلیک کنید

برای اطلاع از آخرین آگهی های مربوط به رشته زراعت و اصلاح نباتات اینجا را کلیک کنید.

۱ نظر برای ای استخدام : آشنایی با رشته زراعت واصلاح نباتات

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید