رتبه‌بندی ۱۴ هزار معلم چهارمحال و بختیاری در دولت سیزدهم محقق شد

شهرکرد- ایرنا-مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اجرای طرح نظام رتبه‌بندی معلمان و جذب گزینش نیروی انسانی در آموزش و پرورش از مهمترین اقدامات ماندگار آیت الله رئیسی، شهید خدمت در کشور بود، گفت: با اجرایی شدن این طرح ۱۴ هزار و ۷۹۸ معلم واجد شرایط قانون نظام رتبه‌بندی شدند.

افشین امیریان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با تسلیت به مناسبت شهادت رییس‌جمهور و هیات همراه افزود: رفع مشکلات مردم و مبارزه با فقر و محرومیت اولویت نخست فعالیت و برنامه‌های دولت سیزدهم بود و در این راستا برای رفع مطالبات و مشکلات قشر فرهنگی، طرح رتبه‌بندی معلمان پس از چندین سال وقفه محقق شد.

وی گفت: با توجه به اینکه کمبود نیروی انسانی در سال‌های تحصیلی گذشته به دلیل نبود تعادل بین جذب نیروی جدید با استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ و بازنشسته شدن نیروهای شاغل بسیار مشهود بود، در دولت سیزدهم برای جذب معلمان گام‌های بلندی برداشته شد.

به گفته وی، در سال ۱۴۰۱ در مجموع یک‌هزار و ۷۰ نفر جذب آموزش و پرورش استان شدند و در سال‌گذشته نیز یک‌هزار و ۱۴۴ نفر از طریق آزمون ماده ۲۸ و دانشگاه فرهنگیان، جذب آموزش و پرورش استان شدند.

امیریان به برگزاری آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش در سالجاری و جذب یک‌هزار و ۵۵۸ نفر از طریق آزمون‌های ماده ۲۸ و دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: در دولت سیزدهم به رفع مشکلات آموزش و پرورش از جمله مشکلات معیشتی و رتبه‌بندی معلمان، جذب و استخدام معلم و توسعه عدالت آموزشی درمناطق روستایی و محروم توجه ویژه شد.

خرید و توزیع ۷۰۰ میلیارد ریال تجهیزات برای مدارس و هنرستان‌ها

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به خرید و توزیع ۷۰۰ میلیارد ریال تجهیزات در مدارس استان برای برقراری عدالت آموزشی با اولویت هنرستان‌ها و مدارس مناطق محروم اشاره کرد و گفت: در دولت سیزدهم ۱۸ مرکز رفاهی و اقامتی استان تجهیز و بروزرسانی شد.

رتبه‌بندی ۱۴ هزار معلم چهارمحال و بختیاری در دولت سیزدهم محقق شد

وی با اشاره به اینکه توسعه مراکز کار و دانش و هنرستان‌ها در نظام تعلیم و تربیت مورد تاکید قرار دارد، اظهار داشت: در دولت سیزدهم بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز این مراکز از اعتبارات آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هزینه شده است.

امیریان افزود: هم‌اکنون ۳۶ درصد دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم هنرجوی هنرستان‌ها و مراکز کار و دانش هستند که توسعه و افزایش رشته‌ها و افزایش میزان استقبال دانش‌آموزان از این رشته در دستورکار قرار دارد.

به گفته وی، در سال تحصیلی جاری ۱۵ سایت کامپیوتری در استان با ۱۵۰ سیستم کامپیوتر تجهیز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از پیگیری ساخت مسکن فرهنگیان در طرح نهضت ملی مسکن برای یکهزار و ۱۶۴ فرهنگی خبرداد و گفت: به همت دولت سیزدهم از اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱ روند پالایش و بررسی متقاضیان فرهنگی در شهر شهرکرد آغاز شد و پس از بررسی و تائید نهایی برای این افراد افتتاح حساب شد.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون پیگیری در خصوص تسریع در روند پروژه اقدام ملی مسکن فرهنگیان در شهرستان‌های مختلف استان از طریق وزارت آموزش و پرورش و راه و شهرسازی ادامه دارد.

راه‌اندازی اردوگاه کشوری دانش آموزی "چم‌عالی" بعد از ۱۸ سال

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از تعیین تکلیف شدن اردوگاه کشوری دانش‌آموزی "چم‌عالی" بعد از ۱۸ سال خبر داد و گفت: فاز نخست این اردوگاه تا پایان تابستان بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته وی، زمین مورد نیاز راه‌اندازی اردوگاه فرهنگی و تربیتی چمعالی در سال ۱۳۶۷ واگذار و عملیات احداث این طرح از سال ۱۳۶۸ در زمینی به وسعت هشت هکتار آغاز شد.

امیریان اظهار داشت: اتمام این طرح ملی نیازمند اعتبار بود که در سفرهای استانی رییس جمهور به استان اعتبار مورد نیاز تکمیل و احداث این اردوگاه پیش‌بینی شد.

وی افزود: هم‌اکنون سازه‌هایی مانند خوابگاه، سلف‌سرویس، سالن پذیرایی و آلاچیق‌ها با ظرفیت ۵۰۰ نفر در اردوهای یک‌روزه و اسکان شبانه‌روزی ۱۰۰ نفر را با زیربنای سه هزار متر مربع اجرا شد.

وی به تکمیل و تجهیز ۱۰ اردوگاه و مجموعه آموزشی فرهنگی درسطح استان با توجه به مصوبات سفر رییس‌جمهور و با اعتباری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۲۰ میلیارد ریال از این اعتبار تامین شده است.

به گفته امیریان، در این مدت راه‌اندازی ۵۵ سالن ورزشی و مجتمع آموزشی با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال آغاز شد که از این میزان ۱۱۰ میلیارد ریال محقق شده است.

وی به خرید ۸۰ میلیارد ریال تجهیزات الکترونیک برای حوزه اجرایی امتحانات نهایی در خردادماه سال‌جاری اشاره کرد و گفت: تکمیل استخر شهید استکی شهرکرد با اعتباری بیش از ۱۰۰میلیارد ریال، جایگزین کردن مدارس مقاوم به جای مدارس کانکسی در سفرهای استانی رییس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری تصویب و اجرایی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در ادامه به جذب مشارکت‌های مردمی در خصوص درآمدهای ماده ۱۱قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش استان با اعتباری بیش از ۱۳۴ میلیاردریال در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، جلب مشارکت مردمی در خصوص درآمدهای ماده ۱۳ قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش استان با اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد ریال، صدر مجوز تاسیس ۱۱۲مدرسه و صدور مجوز تاسیس ۱۷۷ مرکز علمی آموزشی در دولت سیزدهم اشاره کرد.

رتبه‌بندی ۱۴ هزار معلم چهارمحال و بختیاری در دولت سیزدهم محقق شد

وی اظهار داشت: در این مدت ۷۰ اتاق بهداشتی در مدارس استان تجهیز و ۸۰ طرح چمن مصنوعی نیز مدارس استان اجرا شد.

به گفته وی، احداث ۱۵ سالن ورزشی در مدارس استان، تجهیز و راه‌اندازی ۳۰ کلاس درس تربیت بدنی، برگزای تعداد ۳۹ هزار و ۷۵۰ مسابقات ورزشی دانش‌آموزان در سطح مدارس استان و کسب ۱۸ عنوان برتری در مسابقات ورزشی کشور از دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه ورزش دانش‌آموزی بود.

 

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جاری ۱۵ هزار فرهنگی، آموزش ۱۹۴ هزار دانش‌آموز را برعهده گفتند.

بالگرد حامل آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس‌جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردی‌بهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد که در این حادثه رییس‌جمهور و همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی‌ابن موسی‌الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شدند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد از سرنشینان بالگرد حامل رییس‌جمهور بودند.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ