ثبت‌نام جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها آغاز شد

زمان ثبت‌نام برای شرکت در فراخوان جذب اعضای هیات علمی آغاز شد و این مهلت حدود دو هفته ادامه دارد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، اولین فراخوان جذب اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از امروز آغاز شد و تا پنجشنبه ۱۶ شهریورماه ادامه دارد. این فراخوان دارای دو ویژگی خاص نسبت به فراخوان‌های قبلی است.
طبق اعلام وزارت علوم، برای اولین بار این فرصت فراهم شد تا دانش آموختگان دکترا که فاقد کارت پایان خدمت هستند و یا در حال طی دوره خدمت نظام وظیفه هستند به شرط نداشتن غیبت، در فراخوان جذب شرکت کرده و وارد رقابت جذب شوند.
وزارت علوم در این زمینه تاکید کرد؛ طبق قول مساعد ستاد کل نیروهای مسلح، این مشمولان اگر موفق به طی فرایند جذب دانشگاه‌ها شوند به عنوان عضو هیات علمی پیمانی محسوب شده و دوران تعهد خدمت وظیفه را در دانشگاه طی می‌کنند.
همچنین برای اولین بار قبل از آغاز فراخوان، مجوز های استخدامی از سازمان های امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه اخذ شده و برای افرادی که فرآیند جذب را طی کنند و حکم تایید هیات مرکزی جذب را دریافت کنند بلافاصله ردیف استخدامی تعریف می‌شود.
ظرفیت پذیرش در این دوره حدود ۱۶۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاهای دولتی و حدود ۱۴۰۰ عضو در موسسات غیر دولتی است و این امکان فراهم شده است که افرادی که جزو سه نفر اول فرایند جذب در هر کد رشته محل باشند اگر به عنوان عضو هیئت علمی انتخاب نشوند و دارای شرایط علمی و عمومی باشند؛ بتوانند به عنوان حق التدریس در دانشگاه‌های دولتی و عضو پیمانی در موسسات آموزش عالی غیر دولتی مشغول فعالیت علمی آموزشی شوند.
وزارت علوم تاکید کرده است که تنها مسیر جذب عضو هیات علمی در دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم صرفا از طریق فراخوان عمومی جذب است و متقاضیان در بازه زمانی ۴ تا ۱۶ شهریورماه می‌توانند نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

منبع : ایسنا

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ