تعیین تکلیف قرار داد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان تا نیمه آبان ماه

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در واکنش به انتقادات وارده به طرح معلم تمام وقت گفت: اگر افراد این طرح را مطالعه کنند از زیر و بم آن آگاه می‌شوند. منتقدان به دنبال این هستند که اقتدار خود در فضای رسانه حوزه آموزش و پرورش را حفظ کنند.

الهیار ترکمن در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان درباره آخرین وضعیت بیمه فرهنگیان گفت: با توجه به اینکه قرارداد آموزش و پرورش با بیمه آتیه سازان حافظ تا پایان مهر به پایان می‌رسید در این زمینه رایزنی‌ها با چند شرکت بیمه‌ای دیگر انجام داده ایم اما هنوز به توافق نرسیده ایم. بیمه فرهنگیان با آتیه سازان یک ماه دیگر یعنی تا پایان آبان تمدید شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: رعایت صرفه و سلاح فرهنگیان به شدت مورد توجه ماست به دنبال ارائه بهترین خدمات به فرهنگیان هستیم. تا نیمه آبان ماه تکلیف قرار داد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان مشخص می‌شود. بدهی آموزش و پرورش به بیمه آتیه سازان هنوز پرداخت نشده که در ماه جاری وضعیت آن هم مشخص می‌شود.

الهیار ترکمن در واکنش به انتقادات وارده به طرح معلم تمام وقت که منتقدان بر این اعتقادند که این طرح یک طرح انحرافی است گفت: اگر بزرگواران این طرح را مطالعه کنند از زیر و بم آن آگاه می‌شوند. منتقدان به دنبال این هستند که اقتدار خود در فضای رسانه حوزه آموزش و پرورش را داشته باشند.

وی در ادامه افزود: این طرح توسط وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش، شورای توسعه مدیریت و شورای حقوق و دستمزد تهیه شده است آیا امکان دارد این سه نهاد یک طرح انحرافی را تهیه کنند. این گونه انتقادات غیر مستند، غیر علمی و غیر کارشناسی است. دوستان فقط به خاطر اینکه می‌خواهند عریضه خالی نباشد حرفی بزنند.

وی با بیان اینکه تمام کسانی که در حوزه آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند باید دغدغه‌ معلم را داشته باشند افزود: باید از ظرفیت‌های فرهنگیان درست استفاده کنیم که صرفه و صلاح معلمان تامین شود. هدف غایی و نهایی آموزش و پرورش معلم است که معلم تمام وقت در این راستا است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش بیان داشت: در حال حاضر در یک سال حدود ۲ میلیون ساعت حق التدریس در مدارس داریم که یک میلیون و ۲۰۰ هزار ساعت توسط معلمین رسمی تمام وقت و پیمانی و حدود ۸۰۰ هزار ساعت توسط معلم خرید خدمت، حق التدریس آزاد و سرباز معلم می‌شود.

الهیار ترکمن با بیان اینکه در این طرح به دنبال این هستیم که اضافه کاری که معلمین الان انجام می‌دهند به صورت غیر موظف وارد حقوق شود، اظهار داشت: این طرح که کاملا داوطلبانه و اختیاری است ۴ مزیت مهم دارد که به صورت حقوق رسمی و دائم است، به جای ۹ ماه ۱۲ ماه این حقوق را دریافت می‌کند، در محاسبه پاداش پایان خدمت حساب می‌شود یعنی هم پاداش پایان خدمت و هم حقوق بازنشستگی که این مزیت‌ها نشان دهنده این است که این طرح انحرافی نیست. در این طرح، حکم فرهنگیان تغییر می‌کند حدوداً ۱۸ درصد به فوق‌العاده شغل آن‌ها اضافه می‌شود.

الهیار ترکمن گفت: مراحل ابلاغ آن به استان‌ها فراهم شده و معلمان این طرح را مطالعه می‌کنند و اگر با آن موافق باشند به این طرح می‌پیوندند.

 منبع : خبرگزاری میزان

برای مشاهده آخرین اخبار جزئیات بیمه طلایی فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده اخبار فرهنگیان و معلمان اینجا کلیک کنید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ