ایجاد بیش از ۳۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان خوزستانی در سال گذشته

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان از ایجاد بیش از ۳۰ هزار فرصت شغلی با اعتبار ۱۴۳۰ میلیارد تومان در سال گذشته برای مددجویان استان خوزستان خبر داد.

حسین وطن‌پرست اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۳۰ هزار مورد از متقاضیان اشتغال به صورت اعطای تسهیلات اشتغال و خودکفایی داشته‌ایم که بخشی از آن‌ها به مراکز کاریابی هدایت شغلی و بخشی برای گذراندن دوره‌های آموزش شغلی استان خوزستان معرفی‌ شده‌اند.
به گزارش ایسنا، وی افزود: تسهیلات اشتغال این نهاد در زمینه‌های خدماتی، تولیدی صنعتی، دام‌پروری، کشاورزی و صنایع‌دستی و مشاغل نوین دانش بنیان به مددجویان و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و تعدادی از نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت می‌شود.
وطن‌پرست گفت: این تسهیلات عمدتا به مددجویان تحت پوشش این نهاد، خانواده این گروه و نیز دهک‌های پایین جامعه تعلق می‌گیرد و گروه مربوطه در صورت اثبات نیازمندی به کارشناسان این کمیته می‌توانند ضمن دریافت آموزش‌های مهارتی، اعتبارات نام‌برده را نیز دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس رتبه‌بندی انجام‌شده در ارزیابی جامع کیفی و کمی عملکرد اشتغال و خودکفایی در سرفصل‌های مختلف، استان خوزستان موفق به کسب رتبه برتر شد، افزود: حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام(ره) خوزستان با احتساب شاخص‌های در نظر گرفته‌شده از سوی ستاد مرکزی این نهاد، رتبه برتر کشوری را در سال ۱۴۰۰ به خود اختصاص داد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: در این مدت زمینه اشتغال بیش از ۱۹ هزار نفر از مددجویان و متقاضیان شامل زنان سرپرست خانوار و فرزندان مددجویان مورد حمایت این نهاد و نیازمندان در استان خوزستان از طریق معرفی مشاغل نوین و دانش‌بنیان، راهبری شغلی، آموزش‌های کسب و کار، تسهیلات بانکی، فرصت شغلی از طریق اجرای طرح و کاریابی هدایت شغلی ایجاد شد.
وی افزود: در سال جدید با موافقت نهاد شورای پول و اعتبار با افزایش سه برابری این اعتبار، سقف وام اشتغال در رسته‌های شغلی مشخصی به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت و سقف تسهیلات اشتغال‌زایی برای نیازمندان نیز به ۱۵۰ میلیون تومان رسید و کارفرمایان نیز می‌توانند تا ۴ میلیارد تومان تسهیلات شغلی دریافت کنند.
وطن‌پرست با اشاره به شکل‌گیری مرکز نیکوکاری مردمی تخصصی اشتغال مختص واحد کارآفرینی کمیته امداد، گفت: مرکز نیکوکاری کارآفرینی یکی از فرصت‌های بسیار خوب در جهت کمک به نیروی انسانی، جذب منابع خیرین کارآفرین، استفاده از ظرفیت‌های پنهان منطقه و مهمتر از همه جلب رضایت مردم و انجام امور توسط افراد توانمند در حوزه فعالیت هر اداره است.
وی افزود: برای عضویت در کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان مددجوی تحت پوشش متقاضیان باید از طریق “سامانه سها” درخواست نیازمندی خود را ثبت کنند. درخواست‌ متقاضیان در این سامانه بررسی می‌شود و در صورت تایید وجود شرایط لازم، متقاضی ذیل چتر حمایتی کمیته امداد قرار خواهد گرفت.
وی بیان کرد: مددجویان برای دریافت تسهیلات این نهاد حمایتی نیز با مراجعه به “صفحه خدمت” به نشانی (hayat.emdad.ir) می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ