اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس در کمیسیون آموزش

۹۱ روز قبل ۵ نظر

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور وزیر علوم در این جلسه برای بررسی عملکرد این وزارتخانه گفت که همچنین در این جلسه موضوع طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس مورد بررسی قرار گرفت و مجددا کمیسیون این طرح را اصلاح و تصویب کرد.

میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این جلسه وزیر علوم برای بررسی عملکرد وزارتخانه‌اش به کمیسیون آموزش آمد و اعضای کمیسیون نیز نقطه نظرات خود را به وزیر اعلام کردند. یکی از اصلی‌ترین انتقادات نمایندگان نبود تعامل سازنده وزارت علوم با کمیسیون آموزش بود. روندی که باعث کند شدن بررسی طرح‌ها و لوایح می‌شود و قطعا باید این تعامل بیشتر شود.
وی افزود: استفاده از افراد ناشایست و ناکارآمد بویژه از استان‌ها یکی دیگر از انتقادات نمایندگان به وزیر علوم بود که قرار شد این موارد با تعامل بیشتر با کمیسیون حل و فصل شود.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی مجدد طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس گفت: این طرح این گونه اصلاح شد که وزارت آموزش و پرورش برای جذب معلمان حق‌التدریس باید آزمون استخدامی برگزار کند تا کسانی که حد نصاب نمره علمی را کسب کرده‌اند مشمول سال قانون مذکور شوند. سایر موارد این طرح از قبیل تعیین ظرفیت استخدامی از طریق سازمان امور اداری و استخدامی انجام خواهد شد در طی دوره یک ساله تغییر در دانشگاه فرهنگیان رخ نداده و حالت قبلی خود را حفظ می‌کند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام مربیان حق التدریس اینجا کلیک نمایید

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

5 نظر برای «اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس در کمیسیون آموزش»


 1. متین

  سلام
  حق نیروهای که با آموزش وپرورش همکاری دارند فقط استخدام هست چون بعد از سالها سختی و مشکلاتی تمام تجربه های لازم یک معلم خوب را با حضور سر کلاس به دست آوردن
  اینکه نشد یک نفر برود چند تا کتاب حفظ بکند بعد در امتحان قبول بشه بگوییم یک معلم خوب هست بعد از مدتی تمام مطالب فراموش بکند بخدا این روش صحیح برای استخدام یک معلم نیست ما از وزیر آموزش وپرورش می خواهیم که به داد نیروهای حق التدریس که تبصره10وماده17 شامل آنها میشود ودر آموزش وپرورش مشغول به کار هستند تعیین تکلیف بشوند خداوند به تمام نمایندگان مجلس محترم طول عمر و سلامتی عطا فرماید

  پاسخ
 2. شاهدی

  سلام
  به خدا ما دیگه بریدیم دیگه نمی کشیم
  سن مان رفت بالا بچه هایمان بزرگ شدند در جامعه ما را معلم می شناسند
  به قرآن با ماهی 700 هزارتومان چطور زندگی بکنیم

  پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.