استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

۲۸۴ روز قبل ۵۴۴۸ نظر

استخدام وزارت امور خارجه

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

سوالات عمومی اصل دفترچه آزمون های استخدامی سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی (شامل آزمونهای آموزش و پرورش سال ۹۴ و ۹۵ و فراگیر ۱ و ۲ و ۳ و …)

دانلود دفترچه سوالات آزمونهای فراگیر ۱و ۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی

برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات وزارت امور خارجه (عمومی و تخصصی)

لینکهای مفید

 • برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات آزمون وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون فراگیر چهار ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید
 • برای دانلود اصل سوالات عمومی آزمون های استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه سوالات آزمون فراگیر ۱ و۲ و ۳ با پاسخنامه تشریحی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه تخصصی و گزینش به همراه بودجه‌بندی دروس، منابع مطالعاتی آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دانلود دفترچه های آزمون ارسالی کاربران اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده درصدها و کارنامه های کاربران شرکت کننده در آزمونهای استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای مشاهده صفحه بحث و تبادل اطلاعات در مورد سوالات آزمون های استخدامی اینجا کلیک کنید.
 • برای دریافت آخرین اخبار و آگهی های استخدامی وزارت امور خارجه در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید.

 

ضمن آرزوی موفقیت تیم ای-استخدام برای شرکت کنندگان آزمون استخداموزارت امور خارجه، لطفا تجربه های خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

کاربران عزیز توجه داشته باشید تمامی اخبار در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد در صورتی که تمایل دارید به محض اعلام خبردار شوید در کانال تلگرام ای-استخدام عضو شوید

برای عضویت در کانال تلگرام اینجا کلیک کنید

خبر ۱۶ دی ۹۷ - اطلاعیه وزارت امورخارجه درخصوص اعلام نتایج نهایی مربوط به وزارتخانه مذکور درچهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مورخ ۰۳/۰۶/۱۳۹۶

ضمن عرض تبریک خدمت پذیرفته شدگان مرحله کتبی و مصاحبه علمی چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در شهریورماه ۱۳۹۶ برای وزارت امورخارجه، بدین وسیله از پذیرفته شدگان محترم دعوت می شود به منظور سیر سایر مراحل استخدام و جذب و تشکیل پرونده گزینشی به شرح ذیل اقدام فرمایند:

الف) مدارک لازم:

۱- شش قطعه عکس ۴*۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کدملی).

۲- اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (درصورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر).

۳- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (درصورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر).

۴- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی.

۵- اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان).

ب) زمان مراجعه: براساس جدول زمان بندی و راهنمای عمل ارسال شده به پست الکترونیکی پذیرفته شدگان توسط اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امورخارجه (از روز شنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۲ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۰/۲۶ – زمان مراجعه هر فرد متفاوت خواهد بود.)

شایان ذکر است حداقل زمان لازم برای تکمیل فرم گزینشی، سه ساعت می باشد.

ج) مکان مراجعه: میدان امام خمینی(ره)، خیابان فردوسی، خیابان کوشک مصری، اداره کل گزینش وزارت امورخارجه.

د) پاسخگویی: داوطلبان عزیز می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی یا رفع هرگونه ابهام، ازطریق یکی از سه روش ذیل با اداره کل هسته مرکزی گزینش وزارت امور خارجه تماس حاصل نمایند.

• سامانه پیامکی ۰۹۱۲۸۳۰۰۰۳۰

• ایمیل gozinesh@mfa.gov.ir

• سامانه پیام گیر صوتی ۲۴ ساعته: ۶۱۱۵۶۱۱۶-

خبر ۱۹ دی ۹۶ - قابل توجه متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه در رشته شغلی مترجمی زبان های خارجی نادر

بدینوسیله به اطلاع آندسته از متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه که در آزمون مورخ ۳/۹/۱۳۹۶ سازمان سنجش شرکت نموده اند می رساند؛ با توجه به اعلام نتیجه آزمون عمومی رشته های مترجمی زبانهای نادر از سوی سازمان مذکور ، این عزیزان می توانند با در دست داشتن مدارک زیر طی روزهای شنبه ۲۳/۱۰/۱۳۹۶ و یکشنبه ۲۴/۱۰/۱۳۹۶ (ساعت ۹ صبح الی ۱۲) به اداره کارگزینی مراجعه نمایند.
مدارک موردنیاز:
اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه متقاضی و همسر (درصورت تاهل)
اصل و تصویر کارت ملی(پشت و رو)
اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
اصل و تصویر مدرک تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری)
اصل و تصویر مدرک ایثارگری با تایید مراجع ذیربط
اصل و تصویر قرارداد غیررسمی و تمام وقت در نهاد های دولتی در صورت اشتغال
شش قطعه عکس ۴*۳ پشت نویسی شده
تصویر کارنامه آزمون عمومی
مکان مراجعه: تهران ـ میدان امام خمینی ـ خیابان سی تیر ـ وزارت امور خارجه ـ ساختمان شماره ۷ ـ اداره کارگزینی
در صورت نیاز با شماره ۶۱۱۵۳۶۷۴ تماس حاصل فرمائید.

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - اعلام زمان دریافت مدارک معرفی شدگان مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی سال ۱۳۹۶

 

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۰ آبان ۹۶ - کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ 

کاربران گرامی برای مشاهده کارت شرکت در آزمون عمومی برای شغل محل های مربوط به وزارت امور خارجه مرتبط با چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ روی لینک زیر کلیک نمایید

برای دریافت کارت آزمون اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده برگه راهنمای دریافت آزمون اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۵ آبان ۹۶ - جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه

برای مشاهده جدول برنامه مصاحبه نهایی متقاضیان استخدام در وزارت امور خارجه روی لینک زیر کلیک نمایید

برای مشاهده برنامه مصاحبه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۴ آبان ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی چندبرابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام مصاحبه استخدامی

پیرواطلاعیه مورخ ۹۶/۰۷/۰۴ این سازمان، بدین‌وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که براساس اطلاعیه مذکور و نتایج مندرج درکارنامه آنهاجهت بررسی مدارک به‌دستگاه مربوطه‌معرفی گردیده‌و مدارک واطلاعات خوداظهاری آنها توسط دستگاه استخدام‌کننده بررسی و تایید گردیده می‌رساند، که براساس اعلام نتیجه بررسی مدارک از سوی دستگاه‌های اجرایی ذیربط (دستگاه‌های‌اجرایی استان‌البرز، سازمان‌پزشکی‌قانونی‌کشور، سازمان‌دامپزشکی کشور، وزارت‌امور خارجه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، وزارت امور اقتصاد و دارایی، بانک مسکن، بانک سپه، بانک صنعت و معدن، ، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان انتقال‌خون ایران، سازمان‌حسابرسی و موسسه‌آموزش عالی‌علمی- کاربردی‌صنعت آب‌وبرق) نتایج مربوط به معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت از بین داوطلبان واجد شرایط جهت انجام مصاحبه استخدامی در قالب کارنامه برروی سایت این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته است. لذا داوطلبان فوق‌الذکر می‌بایست با توجه به نتیجه مندرج در کارنامه خود و توضیحات‌ ذیل این اطلاعیه اقدام لازم معمول دارند. همچنین با توجه به اینکه مصاحبه‌های استخدامی اکثر دستگاههای فوق‌الاشاره‌از ابتدای هفته‌آینده شروع‌خواهد شد، لذا داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه استخدامی موظفند در طول هفته جاری با مراجعه به سایت اطلاع‌رسانی دستگاه استخدام‌کننده ذیربط، از شرایط، زمان و مکان مصاحبه استخدامی خود مطلع شوند.

توجه:

• عدم مراجعه داوطلب معرفی شده برای انجام مصاحبه استخدامی در زمان و مکان تعیین شده، به منزله انصراف از ادامه روند استخدام بوده و داوطلب حق اعتراض و پی گیری نخواهد داشت.
• از آن جایی که در مرحله بررسی اطلاعات خوداظهاری داوطلبان و مدارک آنها توسط دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، تعداد محدودی از افراد معرفی شده فاقد شرایط احراز مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام از داوطلبان چهارمین آزمون متمرکز فراگیر بوده‌اند، لذا در هریک از شغل‌محل‌ها و سهمیه‌های استخدامی مربوط، نفرات بعدی با توجه به ترتیب نمرات فضلی و رتبه مکتسبه در سقف حداکثر سه برابر ظرفیت، انتخاب و جهت بررسی مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک معرفی گردیده‌اند و تاکید می‌گردد انجام مصاحبه استخدامی با این افراد صرفاً در صورت تایید مدارک و اطلاعات ثبت‌نامی آنها امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین مسوولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن دفترچه ثبت‌نامی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان تعیین شده برعهده داوطلب می‌باشد.
• بدیهی است در هر مرحله از آزمون، مسابقه و جذب محرز شود که داوطلب به اشتباه و یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده و یا فاقد شرایط مندرج در دفترچه ثبت‌نامی است، داوطلب از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلااثر می‌شود.
تذکر: پذیرفته‌شدگان نهایی‌هریک ازسهمیه‌های آزاد، ایثارگران‌و معلولین‌عادی در سقف تعیین شده، صرفاً در صورت صحت مدرک و تایید اطلاعات ثبت‌نامی و به ترتیب نمرات فضلی (حاصل از ۷۰ درصد نمره آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمره مصاحبه تخصصی)، به‌تعداد یک برابرظرفیت موردنیازاعلام شده دردفترچه ثبت‌نامی فوق‌الذکر، انتخاب و به گزینش معرفی خواهند شد.

در خاتمه اضافه می‌نماید که واحد پاسخگویی غیرحضوری چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۶ منحصراً در رابطه با کارنامه آزمون برای کلیه داوطلبان آماده پاسخگویی به سوالات می باشد. لذا داوطلبان در صورت نیاز می توانند سوالات خود را در خصوص مندرجات کارنامه حداکثر تا تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org یا با تماس تلفنی در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند واز مراجعه حضوری به این سازمان اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است پاسخگویی به مکاتباتی که بعد از تاریخ ۹۶/۰۸/۲۵ ارسال گردد، مقدور نخواهند بود.

برای مشاهده کارنامه اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

خبر ۱۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور پیرامون چهارمین نتایج امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶

با توجه به سوالات برخی از داوطلبان در خصوص درج عبارت «داوطلب گرامی با توجه به نمره مکتسبه در آزمون علی‌رغم کسب حد نصاب نمره لازم، بدلیل محدودیت سهمیه پذیرش، در رقابت با سایر داوطلبان در اولویت معرفی برای بررسی مدارک قرار نگرفته‌‌اید.» در کارنامه آنان، به اطلاع می‌رساند:

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت امور خارجه:

بدینوسیله به اطلاع داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی شدگان سه برابر ظرفیت این وزارت اعلام گردیده است، میرساند
سایر مراحل استخدام )تحویل مدارک، آزمون زبان و مصاحبه تخصصی( بر اساس برنامه ذیل انجام میپذیرد.
الف( مدارک لازم:
۱ . شش قطعه عکس ۴ * ۳ جدید پشت نویسی شده (پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر و کد ملی)
۲ . اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه (و در صورت تاهل، اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه همسر)
۳ . اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی (و در صورت تاهل، اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی همسر)
۴ . اصل و کپی مدرک تحصیلی مندرج در آگهی استخدام (ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی برای عنوانهای شغلی که در
آگهی استخدام ملزم به داشتن مدرک تحصیلی مرتبط شده اند ضروری می باشد)
۵ . اصل و تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم (ویژه آقایان)
۶ . ارائه گواهی اشتغال برای داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاههای ذکر شده در آگهی استخدامی به
خدمت اشتغال داشته اند (برای سن)
۷ . مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت با تایید مراجع ذیربط.
ب )زمان و محل تحویل مدارک:

عنوانهای شغلی زمان مراجعه نشانی
کارشناس تحلیلگر سیستم، کارشناس شبکه، برنامه نویس
سیستم، کارشناس توسعه اقتصادی و منابع مالی خارجی،
کارشناس مطالعات اقتصادی، کارشناس بازرگانی خارجی
سه شنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹
ساعت ۱۲ - ۹۱۳-۷
تهران، میدان امام خمینی )ره(،
خیابان امام خمینی)ره( )به
سمت حسن آباد(، سر در باغ
ملی، سمت راست- انتهای
خیابان، ساختمان شماره ۱۱
اداره آموزش های ضمن خدمت.
کارشناس حقوقی، کارشناس روابط عمومی، کارشناس امور
خبری، حسابدار

چهارشنبه مورخ ۱۲ / ۰۷ / ۱۳

ساعت ۱۲ - ۹

مترجم

چهارشنبه مورخ ۱۱ / ۰۷ / ۱۳۹۶

ساعت ۱۷ -۱۳

ملاحظات:

۱ - برنامه آزمون زبان و مصاحبه تخصصی متعاقباً در اطلاعیه بعدی به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
۲ - عدم مراجعه برای تحویل مدارک یا عدم شرکت در آزمون زبان و مصاحبه در موعد مقرر به منزله انصراف بوده و
داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.
۵ - شرکت کنندگان در شغل محلهای وزارت آموزش

خبر ۵ مهر ۹۶ -اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۶ به منظور انجام سایر مراحل جذب و استخدام (بررسی مدارک، انجام مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش)

بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۹۶/۰۶/۰۳ شرکت نموده‌اند می‌رساند کارنامه نتایج اولیه سه برابر ظرفیت داوطلبان در سایت سازمان‌سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org قرار گرفته است.

برای دریافت فایل برنامه زمانی معرفی شدگان سه برابر ظرفیت چهارمین آزمون استخدامی فراگیر اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه و نتایج اینجا کلیک نمایید

کاربران گرامی شما برای مصاحبه تخصصی و عقیدتی میتوانید از موارد زیر استفاده نمایید

۱- جزوه های ارسالی کاربران را از صفحه سوالات رایگان دانلود نمایید. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۲- صفحه تجمیع شده تجربه های کاربران که در بخش نظرات ارسال می نمایند. برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

۳-کتاب الکترونیکی از آگهی استخدامی تا مصاحبه عقیدتی و گزینش برای مشاهده اینجا کلیک کنید.

 

برای مشاهده آرشیو استخدام های وزارت امور خارجه اینجا کلیک کنید

۵٬۴۴۸ نظر برای استخدام وزارت امور خارجه سال ۹۷ (اطلاعیه جدید)

 • مترجمی
  سلام. از دوستانی که نتایج گزینششون قطعی نشده خواهش میکنم پیگیری کنند تا زودتر رسیدگی بشه. در نظر داشته باشید که کارگزینی حداقل دو هفته بعد ارسال نامه از گزینش دعوت به تحویل مدارک میکنه چرا که من از 20 شهریور هر هفته پیگیری میکنم بهم میگن هنوز جلسه برا هیچکس تشکیل نشده اما اینجا هستند دوستانی که اعلام میکنند به کارگزینی دعوت شدند یعنی جلسه هسته برای این دوستان قبلا تشکیل شده اما الان دارن دعوت میشن پس با این حساب تا اواسط آبان هم کارگزینی تماس نمیگیره خواهشا شما هم پیگیری کنید شاید اصلا قضیه ماهایی که نگهمون داشتند و اعلام نمیکنتد فرق میکنه لطفا بی تفاوت نباشید به این موضوع.
  پاسخ
    • مترجمی
     گفتند 15 نفر مونده که برا همشون سعی میشه یکجا جلسه تشکیل بشه و اینکه اعضای تشکیل جلسه رفتند ماموریت و قرار بود این هفته تشریف بیارند ولی وقتی حساسیتی رو موضوع نباشه و از طرف ماها پیگیری انجام نشه شاید تشکیل جلسه از الویت کاریشون خارج شه و بمونه واسه یه وقتی که سرشون خلوته. الان یک ماه از آخرین جلشون گذشته این میتونه دو ماه هم بشه و آب از آب تکان نخوره پس خواهش میکنم از دوستان که پیگیری بفرمایند و وضعیتمون رو یاداوری کنند.
     پاسخ
     • رادین
      دقیقا همین صحبتهای شما رو شنیدم و تایید میکنم.
      اما صحبت من اینه احساس میکنم افراد خاصی موندن واسه همین پرسیدم از کدوم شهر هستین.
      خواستم بدونم فقط از شهرستان موندن یا تهران هم داریم
      • مترجمی
       نه بنده از شهرستانم. نمیدونم تهرانی هم هست بینمون یا نه! من منظورتونو متوجه نشدنم یعنی میفرمایید فقط شهرستانی هارو نگه داشتند. این که فکر نمیکنم منطقی باشه ولی شاید موارد خاص مونده باشند.
        • مترجمی
         از دوستان خواهش میکنم فردا حتما از اول وقت اداری پیگیری کنند. بنده هم صددرصد پیگیر خواهم بود. تا حداقل در اولین فرصت تشکیل بدن جلسه رو. خواهشا نتیجه پیگیریتون رو هم اینجا منعکس بفرمایید. متشکرم
        • مترجمی
         سلام. انشاللاه همینجوری هست که میفرمایید و ربطی به موارد خاص نداشته باشه. من تا حالا فکر میکردم تحقیقات قبل مصاحبه انجام میشه و حین مصاحبه همه چی دستشونه. اما مثل اینکه تحقیقات بعد مصاحبه هم ادامه پیدا میکنه. ببخشید شما هم منتطر نتیجه گزینش هستید؟
         پاسخ
         • امید
          نه برای من انجام شده ولی منظورم از تحقیق نتیجه ی استعلاماتتون هست پرسیدم گفتند جواب استعلام ها که بیاند جلسه گزینش برای افراد تشکیل میشود و رای نهایی صادر می شود اصلا جای نگرانی نیست حتی اگر موردی هم باشد خبر می کنند تا رفع ابهام بشود. توکلتان به خدا.
       • الف
        سلام دوستان
        میشه لطفا راجع به نحوه انجام طب کار توضیح بدید
        1- اینکه آیا میشه همه روز هفته به بیمارستان مراجعه کرد؟
        2- مکان بیمارستان؟
        3- هزینه های انجام آزمایشات؟
        4- اینکه چه آزمایشاتی بود؟
        5- در نهایت فامیل اقایی که تو کارگزینی بودند رو فراموش کردم اگه یادتونه اونم بگید به همراه شماره داخلی؟
        6- اگه نکته اضافی هم هست راجع به طب کار که من نپرسیدم بهمون بگید
        ممنون میشم جواب سوالاتم رو بدید
        پاسخ
        • nsr
         سلام دوست عزیز
         روزهای شنبه تا چهارشنبه به بیمارستان بهارلو واقع در میدان راه آهن تهران مراجعه کنید. ضمنا حتما سعی کنید قبل از 8 صبح اونجا باشید و نوبت بگیرید. بعد از تکمیل فرم شما را به آزمایشگاه بیمارستان برای آزمایش خون و اعتیاد میفرستند. بعد از آزمایش به بخش طب کار مراجعه کنید و فرم معاینه کلی پزشکی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و تنفس مراجعه می کنید. بعد از انجام این مراحل باید برید و نتایج آزمایشات را از آزمایشگاه بگیرید و ببرید طب کار و اونجا نامه های تایید را از مسئول بخش و هیئت علمی مستقر در اونجا دریافت کنید و ببرید وزارت تحویل بدید. امیدوارم موفق باشید
         پاسخ
       • Perspolis
        بنظرتون ممکنه دوره ای در کار باشه ؟؟ آخه من تو مصاحبه های دوره های پیش مسئولین وزارت خوندم که قبل شروع به کار براشون یه دوره 45روزه برگزار کردن که تقریبا تو همه ارگانا وجود داره. کسی اطلاعاتی در این مورد داره ممنون میشم منعکس کنه
        پاسخ
         • مترجم
          آن طور که من پرسیدم گفتند در هر دوره استخدامی، یک سری آموزش های بدو خدمت وجود دارد که به مدت 80 ساعت است و معمولا سه الی چهار هفته طول میکشه. لزوما این دوره اول استخدام برگزار نمیشه ممکنه شما مشغول به کار بشید و پنج الی شش ماه بعد و حتی یک سال بعد این دوره برگزار بشه.آن جور که بنده فهمیدم بیشتر آشناسایی به ساختار وزارت خونه و ادارات مختلف و یک سری از این درس های عمومی هست.
          پاسخ
        • یه نفر
         من چهارماه پیش تو کارگزینی تشکیل پرونده دادم. امروز با کارگزینی تماس گرفتم گفتند تلاش میکنیم در همین ماه کار (شما) نهایی بشه.
         پاسخ
         • Perspolis
          منظورتون از کار شما یعنی کار همه؟؟؟ راستی بچه ها بنظرتون وزارت قبلش میگه که شروع به کار، فلان تاریخه؟؟؟ چون مطمئنم تعداد زیادی از بچه ها خونه ندارن و طبیعتا تا الانم اقدامی نکردن بالطبع باید حداقل یک ماه جلوتر بگن تا اقدام کنیم.
          پاسخ
          • سما
           من پرسیدم گفتند یکی دو هفته بهتون فرصت میدیم تا کاراتونو انجام بدین. در ضمن هم از سازمان برنامه و هم از کارگزینی در مورد کد استخدامی سوال کردم گفتند آخر این هفته سایت اداره استخدامی باز میشه و اسامی نفرات اولی که کارگزینی رفتند وارد سامانه میشه و به مرور بقیه افراد رو هم وارد میکنیم. این اطلاعاتی بود که من بدست آوردم گفتم به شما هم بگم تا از نگرانی ای که به لطف کاربر علیرضا بوجود اومده بود دربیایین.
           پاسخ
          • یه نفر
           من با هر دو جا تماس گرفتم. منظورم کار خودم بود. یکجا اعلام نمیکنند. این طور که من متوجه شدم به تدریج و با توجه به ترتیب تشکیل پرونده اقدام میکنند. مشابه حرفهای سما رو تقریباً منم شنیدم. طی این یکی دو هفته اولین گروه ها کد استخدامی شون میاد و بعد کارگزینی با فرد تماس میگیره.
           پاسخ
           • Perspolis
            چرا مجدد کارگزینی با فرد تماس بگیره؟؟؟؟ ما که همه مدارک دادیم و فک نکنم دیگه کاری مونده باشه که به کارگزینی مربوط بشه
            • یه نفر
             کلیه امور اداری-استخدامی شما در طول خدمت اعم از حقوق و دستمزد، مرخصی و ابلاغ شما در هر سازمانی توسط اداره کارگزینی انجام میشه. از اینجا به بعد هم با کارگزی کلی کار خواهید داشت...
            • گلی
             نمیدونم چرا این پیام چند روز قبلتون حذف شد.ولی اگه دیده باشین همه پرسیده بودن که منظورتون سال جاری هست یا سال آینده؟یعنی سال 99؟خب خود وزارت این اطلاعاتو بهتون داده؟
             پاسخ
             • یه نفر
              البته ایشان در هر حال اشتباه نگفته اند من هم تضمین میدهم تا سال 1420 همه کسانی که قراره از این جمع استخدام بشن، شروع به کار میکنند.
              پاسخ
              • گلی
               شما درست میفرمایید.ولی وقتی یه کارمند بیاد اینو به کسی مثل ما بگه از حرفش این برداشت میشه که مثلا زودتر از یه سال دیگه بهش فکر نکنین.مگه اینکه طرفم خواسته باشه شوخی کنه که اصلا شوخیشم قشنگ نیست.
               • nsr
                روز تحویل مدارک به مسئول کارگزینی به من گفت تا 2-3 ماه آینده آماده باشید برای اعلام شماره حساب و بقیه کارها تماس میگیرند. ازش پرسیدم تا آخر امسال مشغول به کار میشیم؟ گفتن که خیلی زودتر.
               • Perspolis
                فک نکنم این اطلاعات، درست باشه اصلا امکان نداره همچین چیزی مگه میشه ؟؟؟؟؟!!!! من خودم پرسیدم گفتن نهایتا آذر بیش ازین واقعا غیر قابل تحمله اصلا نمیشه تحمل کرد اصلا.
                پاسخ
               • تی تی
                دوست عزیز لطفا اطلاعات غلط رو در این صفحه منتشر نکنید. فکر میکنم همه ما طی این دو سال به اندازه کافی استرس و نگرانی داشتیم. پس خواهش میکنم فضا رو با انتشار اخبار نادرست سخت تر نکنیم. مرسی
                پاسخ
               • مترجمی
                امروز پیگیری کردم دوباره گفت هنوز هسته تشکیل نشده و 15 نفر جمعا مونده که نامه شونو نفرستادیم کارگزینی و منتظر جلسه هسته هستیم. گفت تا 12روز آینده هم جلسه تشکیل نمیشه. فکرشو هم نمیکردم 9 ماه پرونده تو گزینش هنوز به نتیجه نرسه. از دوستان کیا پروندشون هنوز تو گزینشه؟
                پاسخ
                • محمد
                 در مورد پذیرش تحصیلی دقت کنین دوستان، ویزای بعضی دانشجوهای ایرانی در حال تحصیل در دانشگاههای آمریکا لغو شده بتازگی و دانشجوها و خانواده هاشون سردرگم هستن! بنظر من اگر کسی هدفش اینه که هرجایی غیر از ایران زندگی کنه مهاجرت تحصیلی گزینه خوبیه. اما اگه هدفتون اینه درس بخونین و برگردین بهتره اصلا سراغ تحصیل در خارج از کشور نرید، بنا به دلایل خیلی زیادی!
                 دوستانی که اقدام میکنن برای پذیرش تحصیلی، حواستون باشه اگر در مرحله صدور ویزا یا ترجمه مدارک هستین، وزارت از برنامه و نیت شما مطلع میشه و ازونجایی که کد مستخدمی هم نگرفتین، امکان رد شدنتون هست.
                 پاسخ
                 • Ali
                  بچه ها این قضیه اینقد طول کشید که من چند ماه پیش یه پذیرش دکتری آمریکا با فاند بخور نمیر گرفتم. الان به نظر شما، استخدام وزارت بهتره یا دکتری اموزش زبان توی یه دانشگاه رنک حدودا سیصد؟
                  خیلی دودل هستم...
                  پاسخ
                    • گلی
                     یعنی میخوای بعد تحصیلت برگردی؟اگه میخوای برگردی با توجه به اینکه الان کار داری بمونو بیخیال رفتن شو.اما اگه میری و میمونی نگران این قضیه نباش.درس خوندن اونجا یه جور کار کردنه دیگه.البته اینا فقط نظر شخصیه منه.
                    • nsr
                     سلام
                     من هم سال گذشته پذیرش از کانادا گرفتم ولی به دلیل مشکل مالی نتونستم برم، شما هم دقت کنید الان ویزا برای آمریکا خیلی سخت میدن. به نظر من با توجه به اینکه حداقل 3-4 ماه برای شروع به کار وقت هست میتونید اقدام کنید اگر ویزا دادن که فبها اگر ندادن هم که ادامه مسیر شغلیتون را پیش بگیرید بهتره.
                     در هر صورت موفق باشید
                     پاسخ
                     • مترجم
                      دوستان سلام.
                      باتوجه به برداشت بنده از صحبت ها و رفتار مسئولان کارگزینی استنباط بنده بدین شکل هست که:
                      1- به رغم‌اینکه کارگزینی ادعا میکنه‌که منتظر تکمیل شدن‌ پرونده گزینش، طب کار و و دیگر مدارک‌ لازمه برای تمامی داوطلبین استخدامی نیست و هر کسی که پرونده اش تکمیل باشد به اداره طرح و برنامه‌میفرستد . ولی در اصل اینطور نیست و [ ناخواسته ] منتظر تکمیل شدن حداقل گروهی و دسته ای از داوطلبین هست.
                      - جواب گزینش خیلی افراد هنوز نیامده
                      - اون‌هایی هم که امده بعضا کارگزینی فعلا صداشون‌نکرده
                      - اون هایی هم‌که رفتن و طب کار را دادن‌میدانند که مدارکی مثل صحت پایان‌خدمت و از نو دادن عدم‌سو پیشینه و ارسال جوابیه انها برای کارگزینی زمانبر هست
                      - اون هایی هم که تکمیل شده اند همانطور که در بالا گفتم به دلیل همبستگی گروهی مانند مثال: شهرستانی- تهرانی- مترجمی - اداری- سیاسی- و حتی قسمت هایی که نیاز بیشتری دارند و فشار بیشتری حس میشوند و گروه زبان‌های نادر و گروه تکمیل ظرفیت ها و غیره... بسته به اینها به طرح و برنانمه ارسال میشوند.
                      2- اگر هم به محض تکمیل پرونده بدون‌در نظر گرفتن هیچ یک از گروه های بالا از کارگزینی به طرح و برنامه ارسال بکنندد. فراموش نکنین‌که طرح و برنامه اداره ای ایست که خودش در وزارت و امور خارجه هست. یعنی: (گزینش (فرضا طی شده باشد)>>کارگزینی>> طرح‌و برنامه >> اداره امور استخدامی کشور
                      پس به غیر از گزینش و‌کارگزینی و مراحل مفصل ان که توضیح دادم>> دو ایستگاهی دیگری بی نام طرح و برنامه که خودش میتونه دو ماه طول بکشه و اداره استخدامی که خودش یک سازمان دیگه هست داریم‌که مهم‌هستن
                      3- دوباره پاسخ اداره استخدامی به طرح و برنامه و فیدبک انها به کارگزینی که البته این مرحله میتواند سریع انجاج‌پذیرد همگی مستلزم زمان خواهد بود.
                      5- سال اول ما استخدامی ازمایشی هست
                      6- و حقوق دریافتی ما پایه اش 3.2 هست که با اضافه کاری که به همه حداقل و حتما تعلق میگیره حقوق به 5 ویا کمی بیشتر از 5 میرسه.
                      کلا زمان‌شروع به کار صد درصد آذر و بعد هست.
                      زود تر از آن ممکن نیست.
                      دوباره تاکید میکنم‌این‌ برداشت و تحقیق بنده هست نه نیت دیگر.
                      کاش زودتر از اینها اتفاق بیفنه ولی نمیفته.
                      پاسخ
                     • علیرضا
                      بچه ها ازتون وتقعا ممنونم که انقد با حوصله و واقع گرایانه جواب میدید. من که میرم سر یه کار دیگه مشغول میشم. حداقل اینجوری زمان میگذره و یه درآمدی هم دارم. واقعا اوضاع تاسف باری شده استخدام ما. نمیدونم چطوری جواب خانواده رو بدم جواب فامیل رو بدم. آبرو حیثیت واسمون نمونده.
                      پاسخ
                      • علیرضا
                       سلام و خداقوت به همه
                       ما الان باید تا آخر آبان صبر کنیم واسه استخدام؟
                       اینا که گفته بودن تا آخر تابستون همه شروع به کار میکنن. واقعا خسته شدیم بخدا
                       پاسخ
                       • گلی
                        سلام.من که امروز رفته بودم نتایج طب کارو تحویل بدم گفتن که دیگه اینجا کاری ندارین تا احتمالا آبان و آذر.نظر شخصی من اینه که آخر آبانم یه وعده ی دیگه ست مث وعده های دیگه.به نظر من اصلا به تاریخ دقیقی مثل آخر آبان فکر نکنین.من که ترجیح میدم فکر نکنم.البته منم مثل شما واقعا خسته شدماااا.. ولی خب اگه آخر آبانم نشه باز دوباره حال آدم گرفته میشه.و ازونجایی که میگن آبان و آذر یعنی حتی اگه حرفشونم درست باشه میشه آخر آذر هم از حرفشون برداشت کرد.
                        پاسخ
                        • Perspolis
                         صد در صد باهاتون موافقم؛ ازونجاییکه تا به الان هیچکدوم از وعده های زمانی که دادن، درست نبوده فلذا اصلا بش فک نکنید. دست به دعا بردارید که ان شاء الله زودتر دعوت به کارشیم.اینجا تنها جاییه که حتی اگه تلاش کنی و فشار بیاری که زودتر کار پیش ببرن بازم بیهودس.
                         پاسخ

                       لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید