استخدام سازمان بورس و اوراق بهادار (دعوت به همکاری)

۲۴۵ روز قبل ۱۱۱ نظر

استخدام سازمان بورس و اوراق بهادار

اخبار و استخدام‌های سازمان بورس و اوراق بهادار به محض اعلام توسط مراجع رسمی در این صفحه اطلاع رسانی میگردد. بدیهی میباشد شما با مراجعه روزانه به این صفحه میتوانید علاوه بر مطالعه تمام اخبار و استخدام های سازمان بورس و اوراق بهادار ، آشنایی با سوالات و منابع مطالعاتی استخدام سازمان بورس و اوراق بهادار و منابع مصاحبه استخدامی، در جریان استخدام جدید نیز قرار بگیرید. در ادامه با کلیک بر روی هر لینک فهرست مطالب به بخش مربوطه هدایت میشوید.

آخرین اخبار استخدامی سازمان بورس و اوراق بهادار
منابع مطالعاتی برای مصاحبه استخدام سازمان بورس و اوراق بهادار
در این بخش تمام منابع مطالعاتی برای مصاحبه آزمونهای استخدامی شامل مصاحبه عقیدتی و سیاسی، روانشناختی، تخصصی و ... گردآوری شده است. شما میتوانید با مراجعه به هر لینک مورد نظر مطالب موجود را مطالعه نمایید.
لینکهای مفید و کاربردی برای استخدام سازمان بورس و اوراق بهادار
در این بخش به منظور دسترسی بهتر، صفحات مهم و کاربردی لیست شده است شما میتوانید در صورت نیاز به هر صفحه بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید.
آرشیو مطالب پیشین
آرشیو مطالب پیشین و سالهای گذشته مربوط به استخدامی سازمان بورس و اوراق بهادار در این قسمت لیست شده است، لطفا در صورت تمایل به مطالعه از پیوست های مربوط به سال مورد نظر خود استفاده بفرمایید
سوالات متداول

۱۱۱ نظر برای استخدام سازمان بورس و اوراق بهادار (دعوت به همکاری)

  • باباشاه
   سلام خدمت همه دوستان
   در مورد آزمون و مصاحبه یه چند راهنمایی میخاستم بکنم.(بنده گروه الف عنوان شغلی کارشناس معاونت نظارت بر بورس­ها و ناشران رو شرکت کردم)
   قبلش یه چیزی ذهنمو مشغول کرده، و اینکه کسایی که قبلا آزمون داده بودن و از روال ازمون و منابع اطلاع داشتن چرا به بقیه نگفتن؟ مثلا پیش خودشون فک کردن اگه بقیه از منابع آزمون اطلاع نداشته باشن حتما شانس خودشون میره بالا. لازم به ذکره که همه چی دست خداس و با این کارا کسی نمیتونه سرنوشت خودشو فقط به دست خودش تعیین کنه، اصلا مگه فقط آزمونه؟ هزار مرحله رو باید پشت سر بذاری تا جذب سازمان بشی. پس «تو نیکی می کن و در دجله انداز، که ایزد در بیابانت دهد باز».
   در خصوص منابع گروه الف بخش نظارت:
   1) زبان تخصصی: حدودا 8 الی 10 تا سوال بود، چندتا سوال به صورت تکی و یه متن هم داده بودن که چندتا سوال بر اساسش مطرح کرده بودن.
   کل سوالات تخصصی رشته مدیریت مالی بود. مثلا تئوری های سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری و ....
   اگه زبانتون در حد متوسط باشه که راحت میتونین جواب بدین.
   2) دروس رشته حسابداری: کلا از مباحث تحلیل نسبت های مالی (فهم و تحلیل صورت های مالی) و ارزش گذاری پروژه های سرمایه ای (NPV, IRR و نرخ بازده داخلی) و ارزش اتی و فعلی سوال زیاد داده بودن.
   این رو هم اضافه کنم که فک نکنین چون ازمون به صورت انلاینه خیلی راحته، نه. اونجا رو میز هر داوطلب جدول مربوط به اعداد اقساط مساوی و تک قسطی ارزش فعلی و آتی هستش.
   3) درس حسابرسی: چندتا سوال داده بودن خیلی متفرقه و از مباحث مختلف. مثلا شکل گزارش و گزارشات کنترل داخلی و ... (اگه کتاب مرور جامع حسابرسی نوروش رو دارین یه مرور بکنین حتما)
   4) قوانین: برای جواب دادن به مجموعه سوالات این بخش بهتره که کتابهای راهنمای آزمون اصول بازار سرمایه و راهنمای آزمون معامله گری بازار سرمایه رو بخونین.
   5) تئوری های سرمایه گذاری: یه سری سوال بود در خصوص مباحث تخصصی رشته های مدیریت مالی و مهندسی مالی (اگه اشتباه نکنم تئوری های سرمایه گذاری)، از اون مباحث هم سوال داده بودن، ولی در حد 6 یا 7 سوال. البته اگه کسی رشته ش حسابداریه (مث من) فقط با تمرکز بر موارد 1 تا 4 راحت میتونه قبول بشه.
   ****نکته1: خوندن کل کتاب اصول بازار سرمایه لازمه، چون تمام بخش هاش تو این ازمون کاربرد داره. و همچنین تو اون کتاب هم مباحث تحلیل نسبت های مالی و مباحث پروژه های سرمایه گذاری توضیح داده شده و هم مبحث اصول بازار سرمایه اسلامی (دو یا سه تا سوال از امتحان به این بخش مربوط می شد).
   ****نکته2:در مورد کتاب راهنمای جامع آزمون معامله گری بازار سرمایه (من خودم کتاب تالیف امین رنجبر، محمدصادق زرین نعل رو یه روز از دوستم قرض گرفتم)، لازم نیست کل کتاب رو بخونین. من فقط تا صفحه حدودا 130 رو همینجوری خوندم و رد شدم.
   ****نکته3: من یه روز برا اقتصاد خرد و کلان وقت گذاشتم، ولی اصلا جزو مباحث امتحان نبود.
   # من خودم تا 3 روز قبل از آزمون نمیدونستم چی رو باید بخونم، ولی چشم بسته هر روز رو به یه درس اختصاص دادم: یه روز اقتصاد خرد و کلان(که جزو امتحان نبود)، یه روز کتاب راهنمای جامع آزمون معامله گری و روز آخر هم یه ساعت حسابرسی و یه ساعت همینجوری مباحث حسابرسی رو الکی نیگا کردم (چون اصلا اماده نبودم و حوصله هم نداشتم). پس نا امید نباشید.
   هفته پیش بهم زنگ زدن، همین هفته رفتم مصاحبه (تو مصاحبه از هرچیزی که فک کنین سوال میپرسن، تمام مباحث حسابداری و استاندارد ها و تمام مباحث مدیریت مالی). حالا ببینیم خدا چی بخاد
   #در پایان بازم تاکید میکنم که این منابع فقط و فقط مربوط به آزمون گروه الف و عنوان شغلی کارشناس معاونت نظارت بر بورس­ها و ناشران هستش، دوستانی که بقیه عنوان های شغلی رو شرکت میکنن سعی کنن منابع مرتبط با خودشون رو پیدا کنن.
   به امید موفقیت همه
   پاسخ
   • هانیه
    سلام ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتید
    روال آزمون و مصاحبه چجوریه؟
    منظورتون از آنلاین بودن ازمون چیه؟
    کی با شما تماس گرفتن؟
    اصلا آیا ادامه داره یا تموم شده و با هر کس تا الان میخواستن تماس بگیرن، تماس گرفتن؟
    پاسخ
    • باباشاه
     روال دوتا ازمون رو تو توضیحات نوشتم
     اولین آزمون مباحث مالی و حسابداریه
     دومین آزمون کامپیوتر و روانشناسیه.
     منظور از آزمون به صورت آنلاین اینه که شما پشت یه کامپیوتر میشینین و سوالات رو جواب میدین.
     با من دو هفته پیش تماس گرفتن، با بعضیا این هفته تماس گرفتن، بقیه هم به نظرم به زودی تماس میگیرن.
     کلا هر هفته با چند نفر مصاحبه میکنن.
     پاسخ
     • الهه
      سلام واقعا شما خییلی خوب توضیح دادید. ممنونم از توضییحات عالی شما...
      آزمون روانشناسی و کامپیوتر هم کاش یک توضیحی میدادید ممنون میشوم...
      مورد بعدی اینکه بعد از روانشناسی برای مصاحبه دعوت کردند؟
      • الهه
       سلام واقعا شما خییلی خوب توضیح دادید. ممنونم از توضییحات عالی شما... آزمون روانشناسی و کامپیوتر هم کاش یک توضیحی میدادید ممنون میشوم... مورد بعدی اینکه بعد از روانشناسی برای مصاحبه دعوت کردند؟

    لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید