گروه تولیدی صنعتی شاهین موتور فعالیت خود را از سال 1380 به پشتوانه تجربه و دانش فنی حاج حسن مکاریان به عنوان یکی از بنیانگذاران صنعت موتورسیکلت و بزرگ خاندان، در زمینه تولید موتورسیکلت های کلاس 125 سی سی و 150 سی سی با دو برند امجد و دلتا در ایران آغاز نمود. از همان ابتدای آغاز به کار، این شرکت با اتکاء به مدیریت تخصص مدار و کارآفرین رضا مکاریان گامهای بسیار ارزنده ای در جهت ارتقاء و به روز آوری این صنعت برداشت به نحوی که هم اکنون این گروه تولیدی دارای دو زیر مجموعه بزرگ تجاری و صنعتی در زمینه های عرضه قطعات و لوازم یدکی بسیار با کیفیت موتورسیکلت با برند دلتا و تولید و عرضه موتورسیکلت در کلاسهای 100 سی سی تا 250 سی سی در بیش از 15 مدل متنوع متناسب با خواسته و نیاز مشتری و همگام با استانداردهای روز اروپایی موسوم به EEC و استانداردهای آلایندگی یورو چهار می باشد.

پیشینه فعالیت مدیران شرکت به چندین دهه قبل باز می گردد آنجا که بزرگ خاندان حاج حسن مکاریان در آن سال ها فعالیت های مختلفی در زمینه موتورسیکلت و قطعات داشته اند که می توان به دریافت نمایندگی سوزوکی در سال 1342 در استان خوزستان اشاره کرد.

رضا مکاریان که از نوجوانی در کنار پدر به کسب تجربه پرداخته بود و پس از آن نیز سالها در این کسب و کار خانوادگی  فعالیت داشت در سال 1380 تصمیم به تاسیس شرکت شاهین موتور در شهرک صنعتی شکوهیه قم گرفت.

در ابتدا فعالیت کارخانه با تولید موتورسیکلت با برندهای دلتا و امجد در حجم های 125 سی سی الی 250 سی سی آغاز گشت. پس از مدتی با توجه به نیاز بازار با تولید موتورسیکلت با برند های هاتف و آلتون به راه خود ادامه داد. پس از 10 سال فعالیت موفق و همکاری مستمر با شرکت لیفان در سال 1390 شرکت  لیفان شاهین موتور را به عنوان نماینده رسمی برند خود در ایران انتخاب نمود. با  دریافت نمایندگی رسمی از این شرکت، خط تولید جدید با برند لیفان در کلاسهای متنوع ایجاد گردید که قدم به عرصه ای نو در تولید موتور سیکلت هایی با کیفیت برتر گذاشت.

گروه تولیدی صنعتی شاهین موتور
گروه تولیدی صنعتی شاهین موتور

ساختمان اداری کارخانه شامل واحد مدیریت کارخانه، کنترل کیفیت، شماره گذاری موتورسیکلتها، سالن کنفرانس، سالن اجتماعات و سوئیتهای اقامتی میهمانان بصورت مستقل از فضای تولید در حال استفاده میباشد.

پس از آنکه محصول تحویل مصرف کننده می شود، واحد خدمات پس از فروش وظیفه ارائه خدمات فنی و غیره را به کلیه محصولات در حوزه گارانتی در سراسر کشور را به نحوه مطلوب و با کیفیت مناسب به طوریکه رضایت مشتری حاصل شود را عهده دار است.

واحد خدمات پس از فروش شرکت شاهین موتور در ساختمان جدیدی با مساحت تقریبی 220 متر مربع در دو طبقه در راستای اهداف شرکت در حال احداث و راه‌اندازی میباشد. هر دو طبقه این ساختمان به خدماتی مانند سرویس های اولیه، عیب یابی، تعمیر و تامین قطعات اختصاص یافته است و واحدهایی از جمله امور نمایندگان و رضایتمندی مشتری را شامل می‌شود.

دفتر مرکزی شرکت شاهین موتور واقع در تهران در فضایی به مساحت 500 مترمربع در چهار طبقه شامل واحدهای مدیریتی مجموعه می باشد.