شماران سیستم در یک نگاه

شرکت شماران سیستم در سال 1363 با عنوان موسسه حسابرسی و حسابداری شماران با گردهمایی گروهی از کارشناسان خبره حسابداری و طراحان سیستم‌های مالی فعالیت خود را آغاز نمود و در سال 1373 با اخذ مجوز از شورای عالی انفورماتیک شرکت شماران سیستم تاسیس شد. این شرکت بیش از سه دهه تجربه درخشان را در زمینه طراحی، تولید، استقرار و پیاده‌سازی نرم‌افزار جامع و یکپارچه در حوزه‌‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی مالی، اداری، بازرگانی، تولید و مهندسی پشت سر گذاشته است و امروزه با هزاران مشتری در صنایع مختلف و در اختیار داشتن کامل‏ترین و متنوع‏ترین نرم‏ افزار جامع و یکپارچه از پیشروترین شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات ایران محسوب می‏شود.

شماران سیستم از سال 1385 ضمن تمرکز بر محصولات مبتنی بر مدیریت فرایند‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی کسب‌وکار و نرم‏ افزارERP با در نظر گرفتن نیاز‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی صادراتی، جهت ورود به بازار‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی جها‏‏‏نی، افق‌‏‏‏‏‏‏ها‏‏‏ی جدیدی را در حوزه فناوری اطلاعات گشوده است. شرکت شماران سیستم ضمن اخذ رتبه 1 شورای عالی انفورماتیک به دلیل استفاده از فناوری‌های نوین مفتخر به عضویت در شرکت‌های دانش‌بنیان است، که گواهی بر توانمندی اثبات‌شده ما در عرصه‌ی نرم‌افزاری ایران است.

همچنین به‌واسطه تولید محصولات با تکنولوژی روز دنیا توانسته است از سوی یکی از بزرگ‌ترین شرکت ارزیابی نرم‏افزار‏‏‏‏ها‏‏ی دنیا یعنی شرکت (TEC (Technology Evalution Center کانادا مورد ارزیابی قرارگرفته است. شماران سیستم اولین شرکت ایرانی است که موفق به اخذ گواهی‏نامه برای محصولی کاملاً بومی‌شده است. تولید محصولات بر مبنای امکان صادرات رویکرد دیگر شماران سیستم است که سبب افتخار ملی و توسعه فضای کسب‌وکار ایران به عرصه جهانی خواهد شد.

امروز، شماران سیستم یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری بخش خصوصی است که سهم قابل ملاحظه ای را در صنعت نرم افزار کسب نموده است.شماران سیستم با 30 سال تجربه و به‌کارگیری ابزارهای فناوری اطلاعات تلاش می نماید مشتریان خود را در توسعه کسب و کار همراهی نماید .از ابتدای تاسیس، شماران سیستم نگاه ویژه‌ای به کیفیت محصول، خدمات پس از فروش و پاسحگویی به نیاز مشتریان داشته است.

شماران سیستم

از دادن استقلال واقعی به کارمندان خود نترسید

بسیاری از شرکت‌های دنیا در حال حاضر روی مدار «فرمان و کنترل» کار می‌کنند. این شرکت‌ها از کارکنان خود انتظار دارند که از دستورات پیروی کنند.
مدیران چنین شرکت‌هایی، اصول موفقیت را بر پایه پیروی و سازگاری با قوانین و مقررات معرفی می‌کنند و از کارمندان می‌خواهند که از چارچوب قوانین شرکت خارج نشوند. افرادی که در حیطه مقررات باشند، پاداش می‌گیرند و افرادی که از قوانین سرباز می‎‌زنند، بنا به درجه سخت‌گیری مدیر خود مواخذه می‌شوند
به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، شاید سبک مدیریتی کنترلی در محیط‌ها و شرکت‌های صنعتی موثر واقع شود ولی در اقتصاد دانش‌بنیان چنین سبک‌هایی به هیچ عنوان کارگر نمی‌افتد و به عکس کار را خراب می‌کند.
سازمان‌های مدرن باید بر پایه خلاقیت و نوآوری اداره شود تا کارکنان بتوانند آزادانه رشد و پیشرفت کنند. این شرکت‎‌ها اطلاعات لازم را در اختیار کارکنان قرار می‌دهند. بعد از آن تصمیم‌گیری، تعیین جهت و مقصد بر عهده خود افراد است.
این طرز فکر و دادن اختیار و استقلال در چنین شرکت‌هایی واقعاً ضروری است. جایی که در آن‌ها ایده ساخته می‌شود، با جایی که در آن کالاها را می‌سازد، زمین تا آسمان فرق دارد.
در حال حاضر فرهنگ یک سازمان، سیستم عامل آن به حساب می‌آید. این سیستم عامل توسط تمامی افراد این سازمان ایجاد و پشتیبانی می‌شود. فرهنگ سازمان است که شهرت برند را رقم می‌زند

آزادی و اختیار باعث می‌شود که در یک شرکت دانش‌بنیان، کارمندان بتوانند فکری باز و آزاد داشته باشند و کار را خیلی راحت وبدون استرس و دغدغه به پیش ببرند.
اجازه دهید کارکنان در هنگام تصمیم‌گیری و اقدام آزاد باشند و دست و پای آن‌ها را نبندید. آزادی آگاهانه، رفتار کارکنان را مسئولانه‌تر می‌کند.
بگذارید کارکنان از مسیر درآمد و مخارج سازمان باخبر باشند. شفافیت در سازمان باعث می‌شود که راز و رمز در سازمان کنار گذاشته شود و افراد به خوبی بدانند که برای رسیدن به چه اهداف و آرمان‌هایی تلاش می‌کنند.
بگذارید کارکنان خودشان به سمت مقصد حرکت کنند. معمولاً افراد وقتی آزاد باشند، سریع‌ترین و آسان‌ترین مسیر ممکن را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب می‌کنند

مدیر عامل
فرهاد الیشائی

در حال حاضر محصولات شماران شامل بیش از 40 نرم‌افزار در حوزه‌های اداری، مالی، بازرگانی، تولیدی و مهندسی می‌باشد که پاسخگوی بسیاری از نیازهای مدیران صنایع و سازمان‌ها است، زیرا که هدف ما تقویت مدیران از طریق کنترل و هدایت سیستم‌های اطلاعات مدیریت می‌باشد. از ویژگی نرم‌افزار شماران می‌توان نوآوری، امکانات بسیار بالای نرم‌افزار و متناسب بودن آن با نیازهای اصناف مختلف، کارخانجات، شرکت‌های دولتی، شرکت‌های توزیع و پخش،... را نام برد. این نرم‌افزارها با موفقیت در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف راه‌اندازی شده که مورد استقبال زیاد صنایع و صاحبان حرفه واقع شده است.

شماران سیستم
برگزاری کلاس‌های آموزش حسابداری شماران سیستم
شماران سیستم
حضور شماران سیستم در الکامپ 2013
شماران سیستم
سمینار آموزشی شرکت راهبران شماران سیستم