شرکت امداد خودرو ایران در اواخر اسفند 1378 در پی سیاست تکمیل زنجیره خدمات پس از فروش گروه صنعتی ایران خودرو تاسیس شد. از جمله مهمترین ضرورت‌های تشکیل شرکت امدادخودرو ایران می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

افزایش فراوانی خودروهای تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو و گسترش توزیع محصولات و تنوع آنها در سراسر کشور
فقدان مرکزی جهت ارائه خدمات امدادی به شکل منسجم و کارآمد به دارندگان محصولات گروه صنعتی ایران خودرو.
افزایش نیازها و انتظارات مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو در رابطه با خدمات پس از فروش
ضرورت توجه و رفع این نیازها و انتظارات جدید

از آنجائیکه در زمان تاسیس شرکت، هیچ الگوی داخلی جهت ارائه خدمات امدادی به خودروها در کشور وجود نداشت، این شرکت فعالیت خود را از فروردین 1379 با ماموریت اولیه و آغازین ارائه خدمات امداد سیار به دارندگان محصولات ایران خودرو، با عمر کمتر از ده سال آغاز نمود. در ادامه با افزایش چشمگیر توسعه محصولات ایران خودرو و گستردگی توزیع محصولات، افزایش انتظارات مشتریان و همچنین توسعه سخت افزاری و نرم افزاری فرآیندهای عملیاتی و پشتیبانی شرکت، خدمات جدیدی نیز به حوزه ماموریت سازمان اضافه شد.

امدادخودروایران

بیانیه ماموریت :

ما برآنیم از طریق ارائه خدمات امدادی و ارتباطی به دارندگان محصولات سواری ایران خودرو و مشترکین خود، با استفاده از تجهیزات و فناوری‌های نوین با بالاترین کیفیت آرامش خاطر آنها را در سفر تامین نماییم.

بیانیه چشم انداز :

ما با بهره‌مندی از کارکنانی دلسوز و با نشاط برآنیم تا با ارائه خدمات نوین امدادی در کلاس جهانی، به عنوان بهترین شرکت امدادی در سطح منطقه شناخته شده و بتوانیم سفری ایمن و مطمئن را برای مشتریانمان مهیا کنیم.