بهترین شرکت‌های حوزه «دارویی، بهداشتی و سلامت» ایران برای استخدام

۵۰ شرکت

وضعیت برترین شرکت‌های دارویی، بهداشتی و سلامت در ایران

تمایل به حفظ سلامتی و بهداشت و زیبایی در بین ایرانیان باعث به وجود آمدن یک حوزه عظیم با درآمد مالی بسیار بالا به نام حوزه بهداشت، دارویی و سلامت شده است. بنابر آمارهای رسمی واردات محصولات بهداشتی و دارویی در کنار تولید آنها در داخل کشور دارای گرد مالی بسیار عظیمی است که باعث تمایل جذب و استخدام افراد فراوانی در این شرکت‌ها شده است. برترین شرکت‌های پخش دارویی و بهداشتی در کنار بزرگترین شرکت‌های داروسازی ایران همواره در حال رشد هستند و پس از شیوع ویروس کرونا و افزایش نیاز مردم به محصولات بهداشتی حوزه سلامت، قدرتمندتر از قبل مشغول فعالیت هستند.

چگونه در بهترین شرکت‌های دارویی و بهداشتی ایران، استخدام شویم؟

برای جذب شدن و استخدام در بهترین شرکت‌های دارویی و بهداشتی در ایران راه‌های فراوانی وجود دارد. میتوان به عناوین مختلف جذب شرکت‌های پخش دارویی شد و یا با عنوان نماینده علمی، مسئول بخش آزمایشگاه و... به استخدام شرکت‌های دارویی و پخش درآمد. به طور کلی با توجه به بازار عظیمی که این صنعت در کشور دارد، ورود به این حوزه برای علاقمندان و افراد جویای کار می‌تواند به خوبی و سهولت صورت پذیرد.

استخدام در برترین  شرکت‌های دارویی، بهداشتی و سلامت به چه صورت است؟

بهترین شرکت‌های دارویی کشور همیشه به دنبال جذب بهترین افراد هستند. این شرکت‌ها برای جذب نیروی مورد نیاز خود در وبسایت «ای استخدام» آگهی جذب نیرو درج کرده و نیروی مورد نیاز خود را از این طریق جذب می‌کنند. همچنین برترین شرکت‌های محصولات بهداشتی و سلامت نیز مانند شرکت‌های دارویی آگهی‌های جذب فراوانی در وبسایت «ای استخدام» دارند. این شرکت‌ها پس از درج آگهی جذب نیروی مورد نظر خود، اقدام به جمع آوری رزومه‌های دریافتی کرده و بر اساس محل کار مورد نیاز، سطح ارشدیت مورد نیاز و مهارت‌های مورد نیاز اقدام به جذب افراد در شرکت‌های خود می‌کنند.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در حوزه دارویی، بهداشتی و سلامت چیست؟

حوزه دارویی، بهداشتی و سلامت به واسطه گسترده بودن خود تقریباً تمام طیف‌های تحصیلات را شامل می‌شود. شرکت‌های پخش دارو ممکن است نیازمند استخدام راننده کامیون پایه یک یا راننده نیسان وانت کنند که به تحصیلات نیاز ندارد. و یا شرکت‌های برتر بهداشتی کشور برای توسعه بازارهای خود اقدام به جذب بازاریاب مویرگی متخصص و نماینده علمی کنند که این دو تخصص نیز نیازمند تحصیلات آکادمیک نیست ولی مهارت بالایی می‌طلبد. البته این دو تخصص همیشه در شرکت‌های بزرگ صنایع آرایشی بهداشتی به صورت تخصصی در دوره پیش از جذب به متقاضیان ورود به حرفه بازاریابی و نمایندگی علمی آموزش داده می‌شود.

اما در بخش داروسازی، مهمترین تخصص‌های مورد نیاز برترین شرکت‌های داروسازی کشور، داروسازی، شیمی و آزمایشگاه هستند. افراد با دارا بودن مدارک معتبر دانشگاهی جذب شرکت دارویی شده و در بخش‌های تولید دارو و تحقیق و توسعه جذب بازارکار دارویی می‌شوند.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در بخش سلامت و درمان چیست؟

افراد با توجه به بخشی از حوزه کلان دارویی، بهداشتی و سلامت که علاقه به ورود به آن را دارند می‌بایست مهارت‌های فراوانی داشته باشند:

  • مهارت تحقیق و توسعه آزمایشگاهی
  • مهارت زبان انگلیسی تخصصی بالا
  • آشنایی با فضای آکادمیک و استفاده از ظرفیت‌های آن
  • توان کار در شرایط پر استرس
  • علاقمند به یادگیری و علم روز دنیا
  • فن بیان بالا در بازاریابی
  • شناخت محصول در راستای نمایندگی علمی

نماینده علمی در حوزه دارویی، سلامتی و پزشکی به چه کسی گفته می‌شود؟

نماینده علمی و یا مدرپ به بازاریابان این حوزه گفته می‌شود. از آنجایی که در این حوزه کمی بیشتر از دیگر حوزه‌ها بازاریابان باید تخصص کاری داشته باشند به کمک عنوان نماینده علمی قدری میان مدرپ‌ها و بازاریابان تمایز ایجاد شده است. نمایندگان علمی اکثراً دارای تحصیلات آکادمیک در رشته‌های زیست شناسی و یا شاخه‌های مرتبط با علوم تجربی و پزشکی و پرستاری هستند تا بتوانند به سوالات مشتریان خود پاسخ‌های علمی و فنی و صحیح بدهند. مدرپ‌ها و یا نماینده علمی افرادی بسیار پویا و تاثیرگذار هستند. آنها به کمک دانش خود و آموزش‌های شغلی که دیده‌اند می‌توانند بر بازار هدف خود تاثیر گذاشته و با کسب سهم بازار به توسعه کسب و کار کلان شرکت خود تاثیر بگذارند. پخش دارویی حتماً نیازمند تیمی از نماینده علمی‌های باهوش بوده که بتوانند در سراسر کشور بازارهای مختلفی را برای آنها به ارمغان آورند.

بدون سابقه کار میتوان وارد کار در حوزه دارویی، بهداشتی و سلامت شد؟

بله با توجه به اینکه اکثر مشاغل این حوزه نیازمند نیروهای پویا و خلاق و پر انرژی است، همیشه برای افراد بدون سابقه اما با مهارت بالا امکان استخدام وجود دارد. کافی است در میان آگهی‌های وبسایت «ای استخدام» در حوزه برترین شرکت‌های دارویی، بهداشت و سلامت به خودبی جستجو کنید تا یک موقعیت شغلی مناسب برای خود پیدا کنید.

سوالات متداول