بهترین شرکت‌های حوزه «خیریه» ایران برای استخدام

۸ شرکت

به کدام دسته از موسسات، موسسه خیریه می‌گویند؟

موسسات خیریه به آن دسته از موسسات می‌گویند که هدف از تشکیل آنها چه در مقام دولتی و چه در بخش خصوصی، جمع آوری کمک‌های مردمی در راستای کمک به دیگر اقشار نیازمند جامعه باشد. این موسسات همچنین می‌توانند بنابر عاملیت تشکیل خود می‌توانند از بودجه دولتی نیز استفاده کنند. اما اکثر موسسات خیریه مردم نهاد بوده و بر پایه کمک‌های مردمی اداره می‌شوند.

بیشترین جنبه فعالیت بهترین موسسات خیریه در کدام شاخه است؟

بیشترین جنبه فعالیت برترین موسسات خیریه کشور را می‌توان در بخش کودکان سرطانی و کمک در هزینه‌های درمانی این عزیزان دانست. از آنجایی که درمان کودکان سرطانی مستلزم صرف هزینه‌های فراوانی می‌باشد، در نتیحه موسسات خیریه فعال در حوزه درمان کودکان سرطانی بیش از سایر موسسات دارای فعالیت هستند. اما موسسات دیگری نیز در کشور فعال هستند. موسسات خیریه حمایت از کودکان کار، موسسات خیریه حمایت از زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست، موسسات حمایت از مادران سرپرست خانوار، موسسات خیریه حمایت از ترک اعتیاد، موسسات خیریه ساخت مدارصس در مناطق محروم و ... همگی بخشی از جامعه بزرگ خیریه در کشور را تشکیل می‌دهند.

چگونه در بهترین شرکت‌های خیریه ایران، استخدام شویم؟

شرکت‌های خیریه کشور به واسطه اهمیت و صداقتی که نزد مردم دارند، همیشه برای افراد جهت استخدام و خدمت به عزیزان نیازمند دارای جایگاه رفیعی هستند. از این رو لیست برترین موسسات خیریه کشور در وبسایت «ای استخدام» همواره جهت جذب نیروی کاری خود اقدام به درج آگهی‌های استخدام در این صفحه می‌نمایند.

تحصیلات مورد نیاز برای استخدام در بهترین شرکت‌های خیریه چیست؟

خیریه‌ها امری بسیار تخصصی هستند. فارغ از بخش‌های خدماتی خیریه‌ها، بخش‌های تخصصی این موسسات همواره پذیرای نیروی متخصص هستند. استخدام روانشناس در موسسات خیریه مربوط به حمایت از خانه و خانواده، استخدام پزشکان عمومی جهت یاری رسانی به مناطق محروم و... همگی جز مشاغلی هستند که نیاز به استخدام نیروی کار تحصیل کرده دارند. همچنین بازاریابی این موسسات نیز نیازمند استخدام افراد ماهر و زبده است.

مهارت‌های مورد نیاز برای استخدام در بهترین شرکت‌های خیریه در کشور چیست؟

مهارت‌هایی مانند مهارت همدلی، فعالیت تیمی، مهارت درک متقال و درک نیاز احساسی، مهارت شنونده بودن و... که همگی جز مهارت‌های نرم است را می‌توان جز مهارت‌های اصلی برای استخدام در حوزه مشاغل گروه خیریه دانست.

آینده شغلی شرکت‌های خیریه در ایران چیست؟

شرکت‌های خیریه همواره باید در کشور فعال باشند تا نیازمندان به کمک آنها را به طور پیوسته حمایت کنند. شاید تصور شود کمک به نیازمندان در حیطه وظایف دولت است، اما باید بدانیم که خیریه‌ها نیز به عنوان بازوی فعال جامعه در راستای حمایت از اقشار ضعیف باید فعال باشند تا تمام جامعه درک خوبی از شرایط نیازمندان جامعه داشته باشند.

بدون سابقه کار میتوان وارد کار در حوزه شرکت‌های خیریه شد؟

عشق به کمک و حمایت از هم نوع بالاتر از هر سابقه‌ای است. داشتن مهارت و دانش چطور کمک کردن به دیگران در کنار توان کار در شرایط سخت می‌تواند عاملی برای ورود به بازار کار فعالیت‌های خیریه باشد.

سوالات متداول