چه برخوردی در انتظار متقلبان معافیت پزشکی است؟

۱۶۳ روز قبل ۱۲ نظر

رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح از برخورد با افرادی که اقدام به جعل برگه معافیت پزشکی می‌کنند، خبر داد.

چه برخوردی در انتظار متقلبان معافیت پزشکی است؟سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح در گفتگو با خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان تقلب در آزمون‌های معافیت پزشکی، اظهار کرد: سازمان وظیفه عمومی ناجا تدابیری برای مانع از جعل، دسیسه و تقلب اندیشیده است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه با سامانه‌ای شدن سیستم و اقدامات کنترلی در چند سال اخیر تقلب به حداقل ممکن رسیده، افزود: همه افراد تا سن ۵۱ سالگی در شمول قانون وظیفه عمومی برای خدمت قرار دارند.

وی ادامه داد: آ‌ن دسته از افرادی که تقلب می‌کنند یا همان زمان و یا بعدا شناسایی می‌شوند و اعمال قانون بر روی آن‌ها صورت می‌گیرد.

سردار کمالی تاکید کرد: هم اکنون تقلب در ریتم معافیت به حداقل رسیده و ممکن است فردی که کارت پایان خدمت ندارد، جوسازی کند که من پول داده‌ام و کارت معافیت دریافت کرده‌ام و از این قبیل موارد وجود دارد.

سردار کمالی درباره گزارش دادن تقلب در معافیت سربازی گفت: مردم در صورتی که از تخلف و تقلبی اطلاع داشتند، می‌تواننو گزارش دهند و به شدت با افراد متخلف برخورد می‌شود و ضمن شناسایی به مراجع صالحه معرفی خواهند شد.

این مقام ارشد نظامی بیان کرد: سامانه وظیفه عمومی ناجا به صورت تلفنی و نوشتاری آماده دریافت اطلاعات در این خصوص می‌باشد و فقط کافیست که کد ملی و مشخصات افرادی که تقلب کرده را به سامانه وظیفه عمومی اعلام کنند تا هر چه سریعتر پرونده وی مطرح و احضار انجام و بررسی‌های قانونی صورت گیرد.

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

۱۲ نظر برای چه برخوردی در انتظار متقلبان معافیت پزشکی است؟

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید