وام اشتغالزایی کمیته امداد ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود

۱ نظر

وزیر اقتصاد درباره درخواست کمیته امداد برای افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی اعضای این کمیته از ۱۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان گفت: افزایش این تسهیلات به ۳۰۰ میلیون تومان را در شورای پول و اعتبار مطرح می کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، احسان خاندوزی در نشست تقدیر از یاوران اشتغال و خودکفایی، اظهارداشت: نرخ بیکاری بهار امسال به ۸.۲ درصد رسیده بود که در تابستان بازهم کاهش یافت؛ چنین رقمی همزمان با افزایش نرخ مشارکت در سالهای قبل نداشتیم و این همسویی خیلی امیدوارکننده است.
وی گفت: سیاست های ناظر بر ایجاد رونق در عرصه کلان اقتصادی، سیاست های تسهیل کسب و کارها و سیاست‌های تحریک اشتغال و تامین مالی کاریابی و ... از مهمترین سیاست هایی است که موجب کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت می شود.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد تسهیلات پرداختی کمیته امداد با نظارت های پسینی به هدف رسیده است، افزود: به جهت کمیت نیز تلاش دولت و مجموعه دستگاه های مالی این بوده که تعداد واحدهایی که تامین مالی شده اند را افزایش دهند.
خاندوزی ادامه داد: اراده و خواست جدی دولت و رییس جمهور این است که از ظرفیت تمام نهادهای تخصصی و واسط استفاده کنند؛ البته با وضع مطلوب خیلی فاصله داریم ولی نسبت به چند سال قبل وضعیت خیلی بهتری داریم و اینده روشنی پیش رو داریم.
وی گفت: در خصوص صندوق ضمانت نیز باید امار عملکرد بانکها افزایش یابد تا سخت گیری ها در خصوص ضمانت و وثایق کاهش یابد.
خاندوزی درباره درخواست کمیته امداد برای افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی اعضای این کمیته از ۱۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون تومان تصریح کرد: حتما موافق افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی هستیم و به رییس کل بانک مرکزی هم می گوییم تا ۳۰۰ میلیون تومان را هم افزایش دهند. این موضوع را در شورای پول و اعتبار مطرح می کنیم.

*درخواست کمیته امداد از خاندوزی؛ وام اشتغال کمیته امداد ۲۰۰ میلیون شود
بختیاری رییس کمیته امداد در این نشست گفت: در جامعه اسلامی تکدی گری باید مغضوب باشد؛ باید بستر کار فراهم شود تا عده ای مشمول این مغضوبات قرار نگیرند.
وی ضمن تقدیر از بانکها بعنوان یاوران اشتغال کمیته امداد گفت: ۸۶ درصد تسهیلات مربوط به اشتغال کمیته امداد در سال قبل جذب شد؛ با راه اندازی صندوق ضمانت اشتغال نیز تسهیل‌گری در پرداخت تسهیلات به اعضای کمیته امداد انجام شده است.
او با اشاره به اینکه بالای ۹۲ درصد اشتغالزایی کمیته امداد به هدف رسیده است، تصریح کرد: الان وام اشتغالزایی ۱۵۰ میلیون تومان برای اعضای کمیته امداد خیلی جوابگو نیست و استدعا داریم این عدد در شورای پول و اعتبار حداقل به ۲۰۰ میلیون تومان برسد؛ البته رقم ۳۰۰ میلیونی تسهیلات قرض الحسنه هم محفوظ باشد.
بختیاری از بانک‌ها و وزارت اقتصاد خواست تا تسهیلات اشتغال به کمیته امداد را هم در کنار تسهیلات ازدواج و فرزند اوری در اولویت قرار دهند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱ نظر برای وام اشتغالزایی کمیته امداد ۳۰۰ میلیون تومان می‌شود

 • ر
  رحیم مفاخری
  ۲ دی ۱۴۰۲، ۰۱:۳۸
  من از تمام مسولین کمیته امداد امام (ره) نهایت تشکر دارم بابت وام خود اشتغالی واقعا زحمت کشیدند

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ