نیاز فوری آموزش و پرورش به ۴۰ هزار معلم

۳۱ نظر

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به کمبود عضو هیئت علمی در این دانشگاه گفت: جذب ۵۰۰ هیئت علمی جدید به تصویب سازمان اداری استخدامی رسیده است. تبدیل وضعیت ۱۰۰۰ معلم ممتاز دارای درجه دکتری به هیئت علمی نیز از سوی وزارت علوم مورد موافقت قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، رضا مراد صحرایی در نشستی خبری با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان میراث دار مراکز و دانش‌سراهای تربیت معلم با قدمتی بیش از ۱۰۰ سال است گفت: هیچ گزاف نیست بگوییم امروز این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه معاصر کشور است.


وی افزود: امروز به دنبال آن هستیم دانشگاه فرهنگیان را به دانشگاهی مرجع، تحول ساز، تمدن ساز و امید آفرین تبدیل کنیم. دانشگاه فرهنگیان جایی است که معلمان و مربیان تحول ساز و تمدن ساز را تربیت خواهد کرد.


سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه آرمان ما تربیت معلمان الخیر است، معلمانی که همه جنبدگان آسمان و زمین برای وی طلب خیر می‌کنند گفت: امروز اگر دانشجومعلمی جذب می‌کند، چهار سال بعد وارد مدارس می‌شود و تا ۳۰ سال بعد خدمت می‌کند، وی را باید برای تربیت نسل آینده آماده کرد. باید معلمان جریان ساز و گفتمان ساز تربیت کنیم. به همین علت دانشگاه ما می‌خواهد جریان ساز باشد.


صحرایی ادامه داد: "هر معلم، یک مربی پرورشی" و "هرمعلم یک مربی ورزشی" از جمله برنامه‌ها و اهدافی است که در سال تحصیلی پیش رو دنبال می‌کنیم.


وی با اشاره به تنظیم و تعیین چند تحول چرخشی برای دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: این چرخش ها می‌تواند تضمین کننده ایجاد تحول بنیادین باشد، چرخش نخست تبدیل از دانشگاهی عادی به دانشگاهی تحولی، چرخش دوم تربیت معلمان چندساحتی و چند مهارتی، چرخش سوم حرکت از انتقال دانش به ساخت دانش، چرخش چهارم حرکت به سمت مهارتهای نوین و چرخش پنجم حرکت از دانشگاهی پراکنده به دانشگاهی مادر و جامع است.

۵۰ هزار دانشجو معلم در دوران کرونا جذب شدند اما تدابیر لازم برای خوابگاه و کلاس اندیشیده نشده است

سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: تغییر و اصلاح ساختارها، تقویت نیروی انسانی، ارتقای نظام برنامه درسی کلان تربیت معلم، اصلاح فضا و کالبد دانشگاه و اصلاح نظام جذب تربیت معلم از جمله برنامه‌هایی است که برای تحقق اهداف مدنظر و چرخش های تحولی در دستورکار داریم. از زمان ورود بنده به دانشگاه، ۱۰۰ هزار متر مربع به فضاهای دانشگاهی افزوده شده و باید به یک میلیون متر مربع برسد تا بتوانیم مهرماه را بدون مشکل آغاز کنیم. ۵۰ هزار دانشجو معلم در دوران کرونا جذب شدند در حالی که تدابیر لازم برای خوابگاه و کلاس اندیشیده نشده است. طرح جامع توسعه دانشگاه تهیه و در دست تصویب است.


صحرایی با اشاره به بازنگری برنامه کلان تربیت معلم گفت: برنامه درسی جدید بیش از پیش با اسناد بالادستی و سندتحول بنیادین منطبق است، امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۱ بتوانیم این برنامه کلان را بازنویسی و تصویب کنیم.


وی ادامه داد: به ۴۷۰۰ عضو هیئت علمی و همین تعداد نیروی انسانی نیاز داریم. این در حالی است که ۸۴۶ عضو هیئت علمی داریم و تعداد کارمندان کمتر از نیمی از نیاز ماست.

جذب ۵۰۰ هیات علمی جدید

تبدیل وضعیت ۱۰۰۰ معلم ممتاز دارای درجه دکتری


سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: نسبت استاد هیئت علمی به دانشجو ۱۱۰ به یک است در حالی که استاندارد کشور ۲۰ به یک است. جذب ۵۰۰ هیئت علمی جدید به تصویب سازمان اداری استخدامی رسیده است. تبدیل وضعیت ۱۰۰۰ معلم ممتاز دارای درجه دکتری به هیئت علمی نیز از سوی وزارت علوم مورد موافقت قرار گرفته است.

روند گزینش دانشجو معلمان سختگیرانه‌تر خواهد شد


صحرایی با تاکید بر اینکه روند گزینش دانشجو معلمان سختگیرانه‌تر خواهد شد گفت: دانشگاه فرهنگیان سالانه ۲۵ هزار دانشجو جذب می‌کند بنابراین شاخص و استاندارد جذب تقویت و سختگیرانه‌تر خواهد شد. گزینش مستمر داریم و دانشجو معلمان در طول دوره تحصیل، دو بار گزینش می‌شوند و اگر تشخیص داده شود مناسب نیستند امکان تحصیل آنها در سایر دانشگاه‌ها فراهم و از دانشگاه فرهنگیان خارج می‌شوند.


وی با بیان اینکه همکارانم در تلاش شبانه روزی برای برگزاری حضوری کلاس‌ها هستند گفت: امکانات رفاهی دانشگاه زیبنده دانشجویان‌مان نیست و برای بهبود وضعیت فعلی در تلاشیم.

بهره‌گیری از خدمات اعضای هیئت علمی ممتاز دیگر دانشگاه‌ها در دانشگاه فرهنگیان


سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: چندین اقدام تحولی در حوزه آموزش رخ داده که مهمترین آنها استقرار هیئت ممیزه است که با حمایت وزیر علوم از مهرماه هیئت ممیزه مستقر خواهد شد. امکان بهره‌گیری از خدمات اعضای هیئت علمی ممتاز دیگر دانشگاه‌ها در دانشگاه فرهنگیان فراهم خواهد شد و امکان حضور پررنگ تر اساتید توانمند بازنشسته را شاهد خواهیم بود.


صحرایی با بیان اینکه تشکیل هسته‌های پژوهشی در دانشگاه مراحل پایانی‌اش را طی می‌کند گفت: دانشگاه فرهنگیان برای درس‌های خودش به بیش از ۲۰۰۰ کتاب اختصاصی نیاز دارد. منابع آموزشی دانشگاه یکپارچه خواهد شد.


وی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان با ۹۸ پردیس و مرکز، تقریبا ۹۵ هزار دانشجو دارد و ظرفیت پذیرش و آموزش ۱۵۰ هزار دانشجو را به شرط حمایت‌ها برخوردار است.

به گزارش ایسنا، سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه اهتمام ما این است که دانشگاه چابکی داشته باشیم گفت: هوشمندسازی دانشگاه فرهنگیان در دستور کار است و رابطه پردیس‌ها با ستاد تقویت خواهد شد. همچنین در دوره مدیریتی جدید تعامل با معاونت‌های زیرمجموعه وزارت آموزش و پرورش تقویت خواهد شد.

قرار نیست تربیت معلم را به دیگران واگذار کنیم

صحرایی همچنین از نمایندگان مجلس خواست که به دانشگاه فرهنگیان در برنامه هفتم توسعه توجه داشته باشند و افزود: قرار نیست تربیت معلم را به دیگران واگذار کنیم، اگر امکانات ما در قبال دیگر دانشگاه‌ها کمتر است باید دانشگاه خودمان را تقویت کنیم. البته امکان استفاده از ظرفیت دانشگاه‌های سطح یک برتر وجود دارد و برگزاری دوره های مشترک تحصیلی تصویب شده است.

ارائه پیشنهادات اصلاح رویه‌های جذب نیرو به سازمان امور استخدامی


وی با بیان اینکه معتقدیم استخدام از طریق ماده ۲۸ یک شیوه کمکی در کنار وظیفه اصلی ماست گفت: برای اصلاح رویه‌های جذب از طریق ماده ۲۸ طرحی تحت عنوان بورس معلمی ( طرح شهید آشتیانی) تهیه و به سازمان اداری استخدامی ارائه شده و راهکارهای مختلفی پیشنهاد شده است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره جزئیات اجرای طرحی با مضمون کاهش زمان آموزش دوره کارشناسی به سه سال گفت: هدف این طرح کاهش زمان تحصیل است و در محتوا و کمیت تغییری ایجاد نخواهد شد. دانشجویان ما شبانه روزی هستند و در همه ایام در خدمت آموزش و پرورش و مستخدم دولت اند. پیش بینی کردیم سه ترم در طول سال تحصیلی داشته باشیم. تصمیم داریم طرح را فقط در پردیس‌های متقاضی و نمونه و برای دوره ابتدایی برگزار کنیم و سپس برای تعمیم به رشته‌ها و دوره های دیگر اقدام کنیم. این طرح برای پردیس‌های متقاضی از مهرماه امکان اجرا خواهد داشت.

تحویل ۲۵ هزارمعلم به آموزش وپرورش در مهرماه

معرفی ۱۵ هزار دانشجو معلم به وزارتخانه برای رفع کمبود معلمان مقطع ابتدایی

صحرایی درباره وضعیت فارغ‌التحصیلی و جذب نیروی انسانی نیز توضیح داد و گفت: در مهرماه سال ۱۴۰۱ ما ۲۵ هزار نفر جذب خواهیم کرد. ۲۵ هزار ورودی ۹۷ را به آموزش و پرورش تحویل می‌دهیم. با توجه به بحران کمبود معلم در دوره ابتدایی، ۱۵ هزار معلم از بین دانشجومعلمان ترم ۷ به وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهند شد. در آزمون استخدامی امسال ۳۴ هزار و ۶۰۰ سهمیه اختصاص یافت که ۲۵ هزار نفر پذیرفته و به ما اعلام شده که یک سال دوره مهارتی می‌گذرانند که به علت نیاز فوری آموزش و پرورش، اینها اول مهر به کلاس درس می‌روند و ما دوره فشرده حضوری ۱۷۰ ساعتی از شهریور و از مهر تا اسفند دوره مجازی و حضوری برایشان برگزار می‌کنیم و در نهایت آزمون اصلح می‌دهند.

۷۵ هزار معلم جدید مهرماه وارد کلاس‌های درس می‌شوند

نیاز فوری آموزش و پرورش به ۴۰ هزار معلم

وی ادامه داد: سرجمع ۷۵ هزار معلم جدید در مهرماه وارد کلاس های درس می‌شوند. علاوه بر این استخدامی‌های سال های پیشین تحت عنوان قانون تعیین تکلیف در حال گذراندن دوره‌ها هستند و تا شرایط لازم را احراز نکنند وارد آموزش و پرورش نخواهند شد و بعضا برخی دو تا سه سال است که منتظرند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به ۱۰۰ هزار معلم نیاز دارد که تعدادی را به روش های موجود دیگر جذب می‌کند و حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار معلم نیاز فوری دارد گفت: ما آمادگی داریم برای آموزش همزمان با تدریس کمک کنیم. تقاضای موکد ما این است که استخدام با نگاه به آینده اتفاق بیفتد. آمادگی داریم طرح شهید آشتیانی را از همین مهر شروع کنیم که بر اساس آن ۳۰ هزار نفر را از میان دانشجویان ممتاز سال آخر دانشگاه‌های سطح یک انتخاب و گزینش کرده، آموزش دهیم و یک سال بعد وارد آموزش و پرورش کنیم.

نقدی بر افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه از ۲۴ به ۲۶ سال


صحرایی درباره افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه از ۲۴ به ۲۶ سال گفت: متخصصان تعلیم و تربیت با این افزایش مخالف‌اند. سقف سنی ۲۲ سال بوده و بهترین سن را ۲۲ و پایینتر می‌دانم. کار کارشناسی کافی برای ۲۲ به ۲۴ نشده و اگر کار کارشناسی شود، چه بسا برگردد. ۹۵ درصد دانشجویان ما بین ۱۸ تا ۲۱ سال هستند و نمی‌توان برای ۵ درصد تراز کشوری را به هم ریخت. افزایش سن به ۲۶ و بالاتر کار شایسته ای نیست و نیازمند بررسی دقیق است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل متقاضیان، سن بالای استخدامی‌های ماده ۲۸ است در حالی که آزمون‌های استخدامی شیوه‌های مناسبی برای جذب نیستند. در آزمون‌ها چندین تخلف هست. یکی اینکه پذیرفته شده ماده ۲۸ نباید فورا سرکلاس برود، اما چون نیاز هست می‌رود. از الان برای سال آینده ردیف استخدامی بدهید تا استعدادهای برتر دیگر دانشگاه‌ها را بیاوریم و آموزش دهیم. ما اکنون برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی امسال، یک ماه آموزش فشرده گذاشته ایم تا مهر ماه به کلاس درس بروند که مطلوب ما نیست. صلاحیت حرفه‌ای برای استخدام ضروری است اما اگر این کار را هم نکنیم معلم تامین نمی‌شود.

قانون تعیین تکلیف، ظلم بزرگی بود


سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه معتقدم قانون تعیین تکلیف ظلم بزرگی بود گفت: صد و چندهزار نفر وارد شدند که بیش از نیمی از آنها رشته تحصیلی شان منطبق نیست. همانطور که شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه‌ای برای مبادی جذب نیرو داشت، مانع چنین آزمون های استخدامی نیز شود. ما امسال آزمون می‌گیریم برای تامین نیروی انسانی در حالی که از الان باید برای سال آینده ردیف استخدامی بگیریم و یک سال زمان برای آموزش معلمی داشته باشیم.


صحرایی ادامه داد: به عنوان نماینده آموزش و پرورش می‌گویم اگر قرار است سال بعد ردیف استخدامی تخصیص دهند از حالا این‌کار را انجام دهند تا یک سال فرصت برای تربیت داشته باشیم. پذیرفته شدگان عالِم هستند اما معلم نیستند. باید از امروز برای سال بعد به فکر باشیم.

با احتساب «کسر از حقوق» دانشجویان باز هم با ۷۰۰ میلیارد تومان کسری مواجهیم

سازمان برنامه دست ما را در جیب دانشجومعلمان کرده

سرپرست دانشگاه فرهنگیان درباره کسر از حقوق دانشجومعلمان گفت: زمانی که قانون متعهدین به خدمت تصویب شد در تبصره ۶ آن قانون آمده که بخشی از هزینه‌ها از حقوق دانشجو کسر و در اختیار دانشگاه قرار بگیرد که ۴۵ درصد اعلام شد که ۳۵ درصد هزینه‌های رفاهی و خوابگاهی و ۱۰ درصد اقدامات آموزشی و... است. با احتساب همین میزان کسر از حقوق باز هم با ۷۰۰ میلیارد تومان کسری مواجهیم. هزینه تامین غذا بسیار بیشتر از چیزی است که کسر می‌شود که ما به سازمان برنامه اعلام کردیم و گفتیم مطلوب این است که این روند را اصلاح و سرانه ما را بدهند. سازمان برنامه با این اقدام دست ما را در جیب دانشجومعلمان کرده است.


وی ادامه داد: همین شیوه غیرمناسب به شیوه غیرمناسبتری اجرا می‌شود و حقوق دانشجومعلم به حساب آموزش و پرورش محل خدمت آینده‌اش واریز و سپس مبلغ آن کسر می‌شود. تنوعی هم در میزان کسورات بر حسب استفاده از خوابگاه و... وجود دارد. امیدواریم به شکل درستی بودجه تخصیص یابد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۳۱ نظر برای نیاز فوری آموزش و پرورش به ۴۰ هزار معلم

 • ا
  ایلار
  ۹ مهر ۱۴۰۱، ۱۵:۴۹
  سلام ببخشیدمن رشتم منابع طبیعیه بنظرتون راهی هس که بتونم اقدام کنم براورودبه اموزش وپرورش یاکلابایدازکجاپیگیربشم
  • س
   سمی
   ۹ مهر ۱۴۰۱، ۰۲:۱۱
   سلام. من چندین سال مدارس بزرگسال زبان تدریس میکنم. چرا از ما ک آماده تدریس هستیم و سابقه داریم استخدام نمیکنن..
   • ا
    الی
    ۱۴ مهر ۱۴۰۱، ۱۸:۴۱
    واقعا کاملا باهاتون موافقم من الان 12 سال هست دارم تدریس میکنم امسالم برا اولین بار آزمون استخدامی شرکت کردم و کارنامه سبز شدم ولی تو مصاحبه رد شدم
   • م
    محمدمهدی
    ۷ مهر ۱۴۰۱، ۱۶:۴۶
    سلام من رشته مهندسی عمران دارم متولد72 وخدمت رفتم میتونم شرکت کنم لطفا جواب بدین
    • ع
     علیرضا
     ۲۳ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۲۹
     سلام من رشتم کامپیوتر هست نرم افزار متاهل هستم چطور میتونم شرکت کنم امسال آزمون داره آموزش و پرورش شامل من میشه؟
     • a
      aisa
      ۲۱ شهریور ۱۴۰۱، ۱۷:۵۲
      سلام خواهشا کسی هست بیشتر توضیح بدهد چجوری جذب میکنن یعنی کسانی که ارشد دارند و معدل بالاتری گرفتن امکان جذب شدن هست
      • ف
       فاطمه
       ۲۱ شهریور ۱۴۰۱، ۰۳:۴۴
       بالاخره آزمون ماده 28 حذف شده یا نه؟؟؟! لیسانس آموزش ابتدایی هستم من.اگه کسی میدونه بگه.ممنون
       • ف
        فافا
        ۱۹ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۰۱
        خیلی مسخره همه استخدام ها شده ازمون
        در صورتی که ما سال ها با معدل 19 20 درس خوندیم و فارغ التحصیل شدیم و حق ماست که استخدام بشیم نه کسی که نشسته 1 2 ماه سوال هارو خونده و تو ازمون تستی قبول شده
        بعدش هم حسن شهرت تو محل،چادری بودن، و با کدوم پا وارد دستشویی شدن و متراژ کفن و چیزهای مسخره...
        استخدام باید بر اساس سوابق تحصیلی و نظر روانشناس درباره سلامت روان معلم باشه و بس...
        هی تبلیغ که چندین هزار تا معلم میخوایم بعد میری مثلا میبینی کلا تو شهر یا استان شما 2 تا معلم خانم میخوان!
        و من به چشم دیدم کسی که نمره ازمون اورد، مصاحبه قبول شد، حسن شهرت بالایی داشت و رفتن و دیگه استخدامش نکردن این یعنی از آشناها جایگزین کردن!!!!!!!!!!!!!
        این روش های سختگیرانه هیچ تاثیر مثبتی در تربیت و موفقیت دانش اموزان ندارد
        • ر
         ریحانه
         ۷ مهر ۱۴۰۱، ۰۸:۲۵
         سلام دوست عزیز، بنده هم مثل شما تحصیل کرده ام، کارشناسی ارشد فیزیک ، سه ساله کارنامه سبز میشم، طلبه و بسیجی فعال هم هستم و دیپلم زبان و... ولی هر سه سال رد شدم، بعضی چیزها رو می‌شنویم ولی نباید باور کنیم 🌹
         • ا
          الهه
          ۲۱ مهر ۱۴۰۱، ۱۵:۱۳
          سلام شما که ادعای معدل 19 و 20 دارید که باید به راحتی قبول شوید، اگر کسی با یکی دوماه درس خواندن قبول میشود شما با استعدادی که دارید میتوانید در زمان کمتری با مطالعه قبول شوید این که جای نگرانی ندارد، راستی چرا شما یک ماه یا دو ماه درس نمیخوانید که قبول شوید؟
          • ر
           ریحانه
           ۲۶ آبان ۱۴۰۱، ۱۲:۱۵
           کارنامه سبز یعنی این که خوب منابع رو خوندم و نمره ام در سطح شهر خودم بالا بوده ، ولی متاسفانه هر سال یک یا دو نفر می‌خوان ، که من نفر سوم شهرم میشم.اگه مثل آموزگار ابتدایی چندین نفر میخواستن منم حتما قبول میشدم❤️
          • ا
           الهه
           ۲۹ آبان ۱۴۰۱، ۱۹:۱۴
           سلام من میدانم کارنامه سبز یعنی ورود به مصاحبه، منظورم این است که شما با معدل بالا باید رتبه یک شوید و قبول نهایی شوید
         • ا
          امیرطاها
          ۱۲ شهریور ۱۴۰۱، ۰۵:۵۵
          باسلام
          چرا یکبارمیگین در نیمه دوم امسال آزمون به صورت نقطه ای هست یکبار میگین نیست تکلیف ماهایی که میخوایم زودتر شروع کنیم رو مشخص کنین بالاخره آزمون استخدامی هست یانه
          • .
           . ..
           ۱۰ شهریور ۱۴۰۱، ۱۵:۳۹
           اگر نمره تاهل و فرزند نبود من امسال استخدام می شدم. حالا هم برای سال آینده فارغ التحصیلان مجرد بیکار باید طبق ماده 28 جذب آموزش و پرورش شوند، دکتری که علم بیشتری از یک لیسانس دانشگاه فرهنگیان دارد.
           اگر امسال افراد سن بالا با مدرک لیسانس قبول شدند بدلیل نمره تاهل و بچه بوده است. حق مجردها که ضایع شد.
           تنها روزنه امید فارغ التحصیل مجرد بیکار همین آزمون استخدام هست.
           • ف
            فاضل هنرآموز معماری
            ۱۰ شهریور ۱۴۰۱، ۲۲:۰۵
            چرا فک میکنی کسی که نمره ی متاهلی گرفته قبول صددرصدیه، من خودم متاهل با دو فرزند هستم، بومی هم هستم ولی یه غیر بومی مجرد تو شهر خودم قبول نهایی شد.
            • ش
             شهری
             ۱۰ شهریور ۱۴۰۱، ۲۲:۳۱
             احتمالا یا نمرش خیلی بالا بوده یا پ داشته
           • .
            .....
            ۹ شهریور ۱۴۰۱، ۱۶:۳۲
            به خداوندی خدا قسم کاملا بی انصافیه اخه چرا رشته روابط عمومی توی آموزش پرورش کم جذب میکنید مگه رشته از این بهتر داریم چرا خوب نمیشینید برنامه ریزی کنید چه رشته های بدرد میخوره براتون روابط عمومی همرا برا معلمی هم برا آموزش و پرورش کاملا کاربردیه ...یه ملاحظه ای بشه بی انصافها
            • ف
             فرشته
             ۸ شهریور ۱۴۰۱، ۰۳:۰۲
             من دیر متوجه شدم یعنی چند روز اما از لحاظ شرط سنی و مدرک و ...شرایطش را دارم امکان این هست که فرصتی دوباره داده بشه تا جذب آموزش و پرورش در سال جدید بشیم.
             • گ
              گلناز
              ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۱۵:۲۵
              سلام،چرا آموزش و پرورش رشته های دیگری مثل مدیریت را نمیگیره ما این همه غربت کشیدیم درس خوندیم سختی کشیدیم اونوقت دستگاه های اجرایی یکی دونفر بیشتر نمی خواد سنم همینجوری میره بالا آخرش چی؟؟؟
              • ی
               ی
               ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۱۶:۱۸
               ازدواج کن oooo
              • ا
               امیدرضا
               ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۱۳:۱۷
               راه عادلانه فقط برگزاری آزمون برای فارغ‌التحصیلان همه ی دانشگاه هاست نه دانشگاه های خاص
               این ملت دارن درد گرسنگی را به دوش میکشندپس خواهشا درد بی قانونی را به دردهای آنها اضافه نکنید
               • د
                دینا
                ۴ مهر ۱۴۰۱، ۲۳:۲۱
                مگه تا حالا از دانشگاههای خاص نیرو گرفتن؟
               • س
                سارا
                ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۴۹
                حقتونه🤣🤣
                • م
                 م
                 ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۲۰
                 ما که فارغ التحصیل دانشگاه های برتر کشور و دنبال استخدام در آموزش و پرورش هستیم پس چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نکنید انصافا
                 • م
                  مهدیس
                  ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۱۱:۵۹
                  اینکه گفته ازبین دانشجچیان سال اخر دانشگاههای سطح یک یعنی ما فارغ التحصیلارو شامل نمیشه حتی اگر ممتاز دانشگاه برتر باشیم
                  • س
                   سارا محمدی
                   ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۱۱:۱۶
                   فقط دانشجوهای فرهنگیان جذب میشن و سن پایین؟
                   رشته های غیر مرتبط جذب نمیشن؟
                   • ر
                    رز
                    ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۰۹:۵۹
                    سلام نحوه ثبت نام در آزمون چگونه است
                    • مشاور «ای استخدام»
                     ۷ شهریور ۱۴۰۱، ۱۰:۱۱
                     کاربرعزیز
                     جزئیات بیشتری اعلام نشده و صرفا به کمبود و لزوم جذب دبیران اشاره شده است .
                     • م
                      مریم
                      ۱۹ شهریور ۱۴۰۱، ۰۹:۴۰
                      سلام وقت بخیر من میخوام در ازمون استخدامی اموزگار ابتدایی شرکت کنم اما مدرک کارشناسی و ارشدم یکی نیست غیر مرتبط هستن کارشناسی هنر وارشد روانشناسی لطفا شما میدونید میشه یا نه یه نفر نوشته بود ازمون استخدامی ولی چه رشته ای معلوم‌ نبود شرکت کرد و قبول شدن ولی به همین دلیل از ادامه محروم شدن ممنون میشم کسی بدونه جواب بده
                      • مشاور «ای استخدام»
                       ۱۹ شهریور ۱۴۰۱، ۰۹:۵۴
                       کاربرعزیز
                       بعضی از شرایط آزمون ها مختص به همان آزمون می باشد، این مورد در فراگیر نهم عنوان شده بود . برای اطلاع از این مورد می بایست منتظر انتشار دفترچه آزمون آتی باشید .
                       • م
                        محمداصفی
                        ۲۱ شهریور ۱۴۰۱، ۱۷:۰۵
                        مشکلی نیست

                     لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

                     ثبت پاسخ