نیاز به جذب ۷۵ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

بهرام عین‌اللهی عصر پنجشنبه در حاشیه نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی قم در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، ۳۰ طرح بهداشتی و درمانی با هزینه ۹۴۰ میلیارد تومان در این استان به بهره‌برداری رسیده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجموعه بهداشت و درمان در سراسر کشور نیاز به جذب ۷۵ هزار نیرو دارد که در مرحله اول مجوز جذب ۲۵ هزار نیرو گرفته شده که از این تعداد، هشت هزار نفر پرستار هستند.

به گزارش تسنیم، بهرام عین‌اللهی عصر پنجشنبه در حاشیه نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی قم در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، ۳۰ طرح بهداشتی و درمانی با هزینه ۹۴۰ میلیارد تومان در این استان به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: این طرح‌ها شامل تجهیزات مختلف برای مراکز درمانی، مراکز جامع سلامت، پایگاه‌های اورژانس و طرح‌های بهداشت و درمان است.

وزیر بهداشت عنوان کرد: در همین راستا، امروز ۲ مرکز «ای او سی» که فرماندهی بحران اورژانس و خیرساز است و همچنین مرکز «ام سی ام سی» که مرکز رصد مراکز مختلف به‌صورت برخط می‌باشد، افتتاح شد.

عین الهی با اشاره به افتتاح مراکز جامع سلامت در شهرستان‌های قم، ادامه داد: در حوزه‌های مختلف در رشته‌های جدید و مورد نیاز، ۶ رشته تخصصی و فوق تخصصی در قم افتتاح شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در حوزه ارتقای آموزشی قرار شد دانشکده داروسازی به قم اختصاص داده شود و با توجه به صنعتی شدن قم، امیدواریم در زمینه کارخانه‌های داروسازی اقداماتی صورت گیرد.

وی بیان کرد: انتظار داریم در زمینه داروهایی که کمبود داریم اقدامات مثبتی انجام شود و رشته دکترای بهداشت محیط را راه‌اندازی کنیم.

عین اللهی افزود: همچنین پایگاه‌های مورد نیاز با مراکز جامع ادغام خواهد شد تا مجموعا خدمات‌رسانی کنند.

وزیر بهداشت با تاکید بر توسعه گردشگری سلامت، گفت: استان قم به دلیل زائرپذیر بودن و وجود حوزه علمیه، ظرفیت بالایی برای توسعه گردشگری سلامت دارد که قرار شد در این زمینه مجوز داده شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: لازم است در زمینه دانشجویان خارجی اقدامات مفیدی انجام شود، الان ۱۴۰ دانشجو خارجی در قم تحصیل می‌کنند و با توجه به تحصیل حدود هفت هزار دانشجوی خارجی در سراسر کشور، قم می‌تواند تعداد بیشتری جذب کند.

وی بیان کرد: بخش پیوند کلیه در یکی از مراکز درمانی راه‌اندازی خواهد شد تا بیماران کمتر نیاز به دیالیز داشته باشند.

عین‌اللهی با اشاره به این‌که راه‌اندازی مرکز جامع سرطان جزو سیاست‌های وزارت بهداشت است، ابراز امیدواری کرد: تا پایان امسال بتوانیم این مرکز را راه‌اندازی کنیم و وزارتخانه نیز کمک‌های خوبی از نظر تامین دستگاه و تاسیس مرکز خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به این‌که کارخانه‌های بهداشتی و آرایشی در مجاورت قم هستند، نیاز است آزمایشگاه جامع غذا و دارو را در قم گسترش دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجموعه بهداشت و درمان در سراسر کشور نیاز به جذب ۷۵ هزار نیرو دارد که در مرحله اول مجوز جذب ۲۵ هزار نیرو گرفته شده که از این تعداد، هشت هزار نفر پرستار هستند.

عین‌اللهی افزود: این مجوزها با توجه به نیاز استان‌های مختلف، توزیع خواهد شد.

وی تصریح کرد: شاهد تحول و جهش خوبی در دانشگاه علوم پزشکی قم هستیم و اقدامات خوبی در راستای گسترش مراکز بهداشتی و درمانی این استان صورت گرفته است.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ