مصاحبه‌های گزینش قوه قضاییه بومی سازی می‌شود

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه از بومی سازی مصاحبه‌های علمی و روانشناسی اداره کل جذب و گزینش قوه قضاییه با حضور توامان گروه‌های حقوقی و روانشناسی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از میزان، نشست بررسی آسیب شناسی مصاحبه‌های روانشناسی اداره کل جذب و گزینش قوه قضاییه با حضور معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، مدیرکل جذب و گزینش قضات و جمعی از روانشناسان این اداره کل برگزار شد.
معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در این نشست با تشکر از زحمات متخصصان حوزه روانشناسی در زمینه ارتقا کیفیت جذب نیروی انسانی در قوه قضاییه خصوصاً جذب نیروی قضایی بر بررسی آسیب شناسی مصاحبه‌های روانشناسی و ارتقا آن تاکید کرد.

محمد باقر الفت با بیان اینکه ورود به مباحث را به متخصصان این علم محول می‌کنیم، بیان کرد: متخصصان در بحث ارتقا دانش به جهت نگاه فنی به مسایل مجرب ترند، بنابراین در این جلسه نگاهی می‌اندازیم بر فرایند مصاحبه ها، برون داد فعالیت‌ها و اینکه تا چه میزان انتظارات دستگاه قضا برآورده شده است.

وی افزود: بررسی بازخورد‌های شماری از پرونده‌های مصاحبه‌ها در این روند برای آگاهی از میزان تشخیص روانشناسان مجرب این حوزه و آنچه مورد انتظار دستگاه قضا است، موثر خواهد بود.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با بیان اهمیت نیروی انسانی بعنوان سرمایه دستگاه قضا و اشاره به اینکه ابزاردستگاه قضا باید بروز باشد، اظهار کرد: بکارگیری روش‌ها و آزمون‌های تستی سالیان گذشته به منظور جذب نیرو در سال‌های آینده صحیح نیست و باید با بروز رسانی و تولید ابزارعلمف نقطه بهبود را گسترش دهیم.

الفت با اشاره به اینکه با پیشرفت علم موضوعات جدید مطرح می‌شود، افزود: به لحاظ اینکه هرنظام حقوقی خصایص، اعتقادات و باور‌های ویژه‌ای دارد، روش‌ها و آزمون‌های تستی سرمایه‌های انسانی هر سازمانی نیز باید مطابق آن بومی سازی شده و روش‌های مرتب در فرایند کنترلی مرور و اصلاح شود.

وی همچنین از حضور ۲ گروه متخصص حقوقدان و روانشناس در تیم مصاحبه علمی خبر داد و گفت: بعد جلسات مصاحبه علمی و روانشناسی با حضور یک تیم چهار نفره متشکل از ۲ گروه متخصص در امر حقوقی و روانشناسی به کار خود ادامه می‌دهند تا این تیم مطابق برنامه‌های جدید تبیین شده، نظر مشترک جمعی ارائه و در نهایت خروجی برنامه‌ها با تقویت مستمر و همسو با اهداف از پیش تعیین شده مورد رضایت مردم و دستگاه قضا باشد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با اظهار امیدواری از همکاری مشترک این ۲ گروه در شناسایی شاخص‌های مورد نظر دستگاه قضا، عنوان کرد: این اطمینان را می‌دهیم که در بررسی‌ها سلیقه شخصی مطرح نخواهد شد، زیرا با رعایت استاندار‌ها و تولید جدید با هدف بومی سازی مفاهیم و پایش مستمر، گذر معایب از فیلتر ارزیابی‌ها براحتی میسر می‌شود.

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

برای مشاهده صفحه استخدام قوه قضاییه اینجا کلیک کنید

 

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ