مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای استخدام می‌شوند

معاون سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور از رفع مشکل استخدامی مربیان حق‌التدریس این سازمان خبر داد.

به گزارش بازارکار؛ امیر میمنت‌آبادی با اشاره به آموزش‌های مهارت‌آموزی سازمان فنی‌وحرفه‌ای گفت: چهار میلیون نفرساعت سال ۱۴۰۲ در کارگاه‌های مهارت‌آموزی این سازمان شرکت کرده‌اند.

او با بیان اینکه حدود ۶۵۰ مرکز و ۵۵۰۰ کارگاه در حوزه مهارت‌آموزی فعال هستند، افزود: استقبال کارآموزان از این کارگاه‌ها بسیار مناسب بوده‌است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور با تاکید به تخصیص درصدی از اعتبارات تملک دارایی به این سازمان در سال ۱۴۰۳، عنوان کرد: درصدی از اعتبارات تملک دارایی‌های هر دستگاه در ردیف بودجه سال آینده برای توسعه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای اختصاص می‌یابد.

او با اعلام اینکه هر پروژه عمرانی دولتی که سال ۱۴۰۳ در کشور احداث شود باید دارای پیوست مهارتی باشد، بیان کرد: کارگرانی که در این پروژه‌ها به‌کارگیری می‌شوند باید آموزش‌دیده و دارای گواهی‌نامه سازمان فنی‌وحرفه‌ای باشند.

میمنت‌آبادی با تاکید به آموزش رایگان برای کارگران از کار بیکارشده، گفت: آموزش‌های رایگان به افرادی که از شغل خود بیکار می‌شوند از محل اعتبارات بیمه بیکاری ارائه می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور ابراز کرد: ما بنا داریم که مشکل استخدامی افرادی که سال‌ها است با این سازمان به‎‌صورت حق‌التدریس همکاری کرده اند را در صورت احراز شرایط رفع کنیم.

علی پاشایی با حضور معاون سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور به‌عنوان مدیرکل جدید آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان معرفی و از زحمات حشمت‌الله معتمدی، مدیرکل پیشین این اداره‌کل، قدردانی شد.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ