متقاضیان مشاغل نوین در اولویت پرداخت وام هستند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: ظرفیت برخی مشاغل مانند در جامعه اشباع شده از این رو اولویت پرداخت تسهیلات اشتغال، با مشاغل نوین و نوآور است که در بازار کار توجیه اقتصادی داشته باشند.

علی اصغر کشاورز حسین آبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان در نشست صمیمانه مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با مردم روستای شنستق علیا گفت : در کنار حضور مسئولان این نهاد در بین مردم، سامانه “امداد هوشمند” هم این امکان را می‌دهد که متقاضیان دریافت خدمت از کمیته امداد در هر نقطه‌ای از استان، با ورود به این سامانه و تکمیل اطلاعات مربوطه، تقاضای خود را ثبت و از همین طریق بخش قابل توجهی از درخواست خود را پیگیری کند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آماده خدمت به هم استانی‌هایی است که به نوعی دچار مشکل شده اند، اما نوع خدمات نسبت به گذشته متفاوت است.
وی افزود: امروز در کنار کمک معیشت برای رفع فوری مشکل معیشتی خانواده، به دنبال یافتن راه حلی برای برون رفت خانواده از مشکل و توانمند سازی آنان هستیم.
کشاورز حسین آبادی تصریح کرد: امروز متاسفانه با جوانانی روبرو هستیم که سرشار از انرژی هستند، ولی توانایی حرفه‌ای و مهارتی خاصی ندارند، مجموعه کمیته امداد امام خمینی (ره) آماده است ارائه آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای به جوانان ساکن روستا‌ها است.
وی خاطرنشان کرد: مشاغلی مانند مسافر کشی و مغازه داری در جامعه اشباع شده از این رو اولویت پرداخت تسهیلات اشتغال، با مشاغل نوین و نوآور است که در بازار کار توجیه اقتصادی داشته باشند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: بسته تشویقی ویژه کارفرمایان برای جذب نیروی کار همچنان فعال است و کارفرمایان به ازای جذب هر نیروی کار تحت حمایت کمیته امداد می‌توانند تسهیلات قرض الحسنه ۱۰۰ میلیون تومانی دریافت و یا پرداخت حق بیمه نیروی کار جذب شده از سوی کمیته امداد امام (ره) را انتخاب نمایند.

منبع : بازار کار

برای مشاهده آخرین اخبار وام اشتغال اینجا کلیک نمایید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ