طرح نمایندگان درباره افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی

۲ نظر

نماینده مردم نیشابور در مجلس از آخرین وضعیت طرح جدید مجلس برای افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی را تشریح کرد.

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از طرح جدید جمعی از نمایندگان تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی، خبر داد.

وی افزود: بر اساس این طرح پیشنهادی، میزان ۲ سال به سن داوطلبان مشارکت در آزمون‌های استخدامی در دستگاه های اجرایی افزوده خواهد شد و از ۳۵ به ۳۷ سال افزایش می‌یابد.

نماینده نیشابور در توضیح علت اصلی تدوین طرح افزایش سن داوطلبان آزمون استخدامی ، بیان کرد: بسیاری از متولدین دهه ۶۰ که جویای کار هستند، به دلیل اینکه سن آنها بیشتر از ۳۵ سال است امکان شرکت در آزمون‌های استخدامی را ندارند، لذا طبق این طرح در تلاش هستیم سقف مجاز بودن شرکت کنندگان در آزمون‌های استخدامی را از ۳۵ سال به ۳۷ سال افزایش دهیم.

ارکانی با بیان اینکه طرح افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی به کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه شده است، گفت: این طرح در کمیسیون اجتماعی در حال بررسی است و هنوز جمعبندی نشده است.

نماینده نیشابور در مجلس اظهار کرد: در صورتی که طرح مذکور در کمیسیون اجتماعی تصویب شود ، گزارش آن جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

به گزارش تسنیم، در حال حاضر سقف مجاز برای شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرای ۳۵ سال است که با تصویب و اجرای این طرح به ۳۷ سال افزایش می‌یابد.

منبع : خبرگزاری تسنیم

برای مشاهده صفحه استخدام فراگیر اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۲ نظر برای طرح نمایندگان درباره افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی

 • م
  محمد
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۲۰:۱۴
  سلام اگر این طرح تصویب بشه امکانش هست برا این آزمون اعمال شود یا خیر؟
  • X
   Xx5431DxX
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۵:۱۵
   کاش برای ارگان های غیردولتی هم دو سال بیشتر بود هرچی نهادهای خصوصی میاد27 سال میخواد

   لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

   ثبت پاسخ